Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiadomo, co z pogrzebem Rewińskiego. Syn właśnie wyjawił
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 06.06.2024 10:35

Wiadomo, co z pogrzebem Rewińskiego. Syn właśnie wyjawił

Janusz Rewiński
fot. AKPA

1 czerwca br. zmarł Janusz Rewiński. Jego syn, Jonasz informację o śmierci ojca przekazał jednak dopiero trzy dni później. Teraz wyjawił, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb gwiazdora “Kilera”. 

Janusz Rewiński odszedł w wieku 74 lat

4 czerwca media obiegła informacja o śmierci Janusza Rewińskiego. Mimo że gwiazdor “Kilera” w ostatnich latach swojego życia wycofał się z życia publicznego, nadal był rozpoznawalny. Wiele osób zasmuciła wiadomość o jego odejściu. Za pośrednictwem Facebook'a pożegnał go jego starszy syn, Jonasz. 

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji. W trudnych momentach pocieszał nas mówiąc “fokus na pozytyw!”... Ale czy dzisiaj to jeszcze możliwe? Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że “mają rozmach”. Buenas noches, Senior Siarra! - napisał syn gwiazdora na Facebooku. 

“Nikt na niego nie zwracał uwagi”. Tak wyglądały ostatnie lata Rewińskiego Wstrząsające doniesienia. Na pogrzebie Rewińskiego nikt się nie pojawi?

Tak Janusz Rewiński spędził ostatnie lata życia

W ostatnich latach życia próżno było wypatrywać Janusza Rewińskiego w nowych produkcjach. Gwiazdor kultowego “Kilera” usunął się w cień show biznesu i zdawało się, że bardzo mu to odpowiadało. Przeprowadził się w okolice Mińska Mazowieckiego i prowadził własne gospodarstwo. 

Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał - drewno na zimę. Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało - mówił niegdyś Rewiński w rozmowie z Plejadą.

Co więcej, swoje zwierzęta nazywał imionami postaci, które grał. Aktor nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów. 

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Rewińskiego?

Pogrzeb Janusza Rewińskiego odbędzie się 7 czerwca 2024 roku o godzinie 12.00 w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Radości. Po mszy nastąpi złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym. 

Uroczystości pożegnalne odbędą się jutro. Dziękuję wszystkim za potężne słowa wsparcia. Szczególne podziękowania dla lekarzy - walczyli do końca - poinformował Jonasz Rewiński na portalu X.