Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Poruszająca decyzja po śmierci Janusza Rewińskiego
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 07.06.2024 13:17

Poruszająca decyzja po śmierci Janusza Rewińskiego

Janusz Rewiński, pogrzeb
Fot. EastNews/Wojciech Olkusnik, KAPiF

Informacja o śmierci Janusza Rewińskiego uderzyła 4 czerwca. Syn aktora przekazał, że jego ojciec zmarł 3 dni wcześniej, w wyniku zmagań z chorobą. Od tego momentu tysiące fanów artysty wyczekiwało informacji o jego ostatnim pożegnaniu. Pogrzeb rozpoczął się 7 czerwca o godz. 12. Uroczystość jeszcze nie dobiegła końca, jednak w jej trakcie doszło do wielu poruszających momentów. W pewnym momencie zapadła ważna decyzja.

Janusz Rewiński zmarł w wieku 74 lat

Kilka dni temu media w całej Polsce obiegła ściskająca serca wiadomość o śmierci wybitnego aktora, Janusza Rewińskiego. Artysta odszedł 1 czerwca w wieku 74 lat. Te informacje wprawiły w żałobę nie tylko jego najbliższych, ale również fanów oraz kolegów i koleżanki z branży filmowej. Starszy syn artysty, Jonasz, za pośrednictwem mediów społecznościowych w wyjątkowo poruszający sposób pożegnał ojca:

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji. W trudnych momentach pocieszał nas mówiąc “fokus na pozytyw!”… Ale czy dzisiaj to jeszcze możliwe? Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że “mają rozmach”. Buenas noches, Senior Siarra! napisał na Facebooku.

Beata Ścibakówna ujawnia kulisy relacji z Januszem Rewińskim. Taki był Wiadomo, co z pogrzebem Rewińskiego. Syn właśnie wyjawił

Pogrzeb Janusza Rewińskiego

Jonasz Rewiński poinformował za pośrednictwem portalu X, iż ostatnie pożegnanie jego ojca, wybitnego aktora Janusza Rewińskiego, odbędzie się 7 czerwca 2024 roku o godzinie 12.00 w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Radości. Po mszy trumna z ciałem ma zostać złożona na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Na pogrzebie artysty nie pojawiło się zbyt wiele znanych osób ze świata show-biznesu. Jednak wśród tłumu można było dostrzec m.in. Zenona Laskowika, słynnego satyryka i aktora. Na uroczystości nie mogło jednak zabraknąć również rodziny, przyjaciół oraz najwierniejszych fanów. 

pogrzeb (1).jpg
Fot. EastNews/Wojciech Olkusnik

ZOBACZ TEŻ: “Nikt na niego nie zwracał uwagi”. Tak wyglądały ostatnie lata Rewińskiego

Janusz Rewiński został pośmiertnie odznaczony

Mszę pogrzebową za Janusza Rewińskiego poprowadziło dwóch księży. Tuż po rozpoczęciu uroczystości przypomniano największe sukcesy aktora, historyczne role, które odegrał, a także wielkie osiągnięcia artystyczne. W obliczu tych informacji wiernych nie zdziwił fakt, że podjęto decyzję o pośmiertnym uhonorowaniu Rewińskiego odznaczeniem za wybitne zasługi artystyczne. 

Na miejscu był obecny Tadeusz Deszkiewicz, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy. Niedługo po rozpoczęciu mszy przeczytał on list od głowy państwa skierowany do uczestników pogrzebu:

Podziwiałem jego kunszt (…) Żył i tworzył tak, jak pragnął. Na swoich zasadach. Był człowiekiem wolnym i niezależnym - podkreślił prezydent.

To były wyjątkowo poruszające sceny.

pogrzeb Janusz Rewiński (1).jpg
Fot. EastNews/Wojciech Olkusnik
pogrzeb Janusz Rewiński.jpg
Fot. EastNews/Wojciech Olkusnik