Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Janusz Rewiński zmarł w wieku 74 lat
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 04.06.2024 11:09

Janusz Rewiński zmarł w wieku 74 lat

Janusz Rewiński
fot. KAPiF

Janusz Rewiński odszedł w wieku 74 lat. Informację o śmierci aktora potwierdził jego syn. 

Janusz Rewiński nie żyje

Nie żyje Janusz Rewiński, polski aktor, kabareciarz i były polityk. Informację o jego śmierci potwierdził w mediach społecznościowych syn, Jonasz. 

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło - napisał Jonasz Rewiński, żegnając swojego tatę. 

Ma być gorzej, niż wszyscy sądzili. Niepokojące słowa o Kate: "Jest bardzo chora" Aż nie chce się wierzyć, co gwiazdor “Europa da się lubić” robi po godzinach

Janusz Rewiński łączył satyrę z polityką

Janusz Rewiński przez wiele lat związany był ze sceną kabaretową. Już podczas studiów występował w krakowskiej "Piwnicy pod Baranami". Z kolei w Poznaniu związał się z Kabaretem Tey. Największą popularność przyniosła mu rola w filmie “Kiler”. 

Na początku lat 90. Rewiński założył Polską Partię Przyjaciół Piwa. W wyborach w 1991 roku partia otrzymała nieco ponad 3 proc. głosów, co pozwoliło na wprowadzenie do Sejmu 16 posłów. Rewiński był wśród nich. 

W trudnych momentach pocieszał nas mówiąc “fokus na pozytyw!”... Ale czy dzisiaj to jeszcze możliwe? Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że “mają rozmach” - dodał w swoim poście Jonasz Rewiński, żegnając ojca. 

Fani składają kondolencje najbliższym zmarłego aktora

Pod postem zamieszczonym na Facebook'u przez Jonasza Rewińskiego pojawiło się mnóstwo wpisów fanów jego ojca. Wielu Polaków postanowiło złożyć kondolencje bliskim zmarłego. W ich wpisach możemy przeczytać: 

  • Wyrazy współczucia. 
  • Bardzo mi przykro, wyrazy współczucia.. trzymaj się! 
  • Jonasz, moje najszczersze kondolencje.