Lifestyle.Lelum.pl > Artysta

Artysta

Ernest Bryll
17.03.2024 11:21 Nie żyje wybitny artysta. Wpłynął na całą branżę

Media obiegła smutna wiadomość o śmierci wybitnego artysty. Przykre wieści przekazało stowarzyszenie RWE im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Znany literat miał 89 lat. 

gogglebox
18.05.2021 18:53 Nie żyje kultowy rysownik Tomasz Wiater

Media obiegła tragiczna informacja. Nie żyje wybitny rysownik Tomasz Wiater, z którego pracami zetknęły się tysiące, jeżeli nie miliony osób. Tomasz Wiater urodził się w 1969 roku w Zakopanem i to właśnie tam rozpoczął swoją edukację, dzięki której ostatecznie został niezwykle rozpoznawalnym artystą. Po ukończeniu liceum plastycznego im. Antoniego Kenara rozpoczął naukę na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie. Odbył też staż w Paryżu, jednak to jego działalność zapoczątkowana w latach 80. przyniosła mu największy rozgłos. Artysta był bardzo mocno związany z tygodnikiem „Nie”, gdzie tworzył rysunki satyryczne o tematyce politycznej praktycznie od samego początku istnienia pisma. Co więcej, to właśnie na profilu tygodnia „Nie” pojawiła się informacja o jego śmierci. – Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Zmarł Tomasz Wiater, nasz wybitny rysownik. Nie tyle współtworzył tygodnik „NIE”, co wręcz nim był. Jego kreska towarzyszyła pismu od samego początku. Tomek zapewne by nas za to wyśmiał, ale wyjątkowo nie ma dziś u nas nastroju do żartów – czytamy. Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

zagadka
15.04.2021 17:10 Na tym zdjęciu skrywa się kobieta. Tylko 8% ludzi jest w stanie ją dostrzec

Zagadka, która pokonuje większość osób, która podejmuje się jej rozwiązania — znalezienie kobiety na zdjęciu. Jeśli myślisz, że nie będziesz miał z nią najmniejszego problemu — pomyśl jeszcze raz, bo niewielu osobom udaje się to bez żadnej pomocy. Radzimy naprawdę wytężyć wzrok, wpatrując się w te zdjęcia. Te niezwykłe zdjęcia są dziełem niemieckiego artysty, który jest światowym mistrzem sztuki kamuflowania. Każde ze zdjęć, które możemy zobaczyć na jego profilu na Instagramie to nie lada zagadka, trzeba dokładnie się mu przyjrzeć, żeby dostrzec, gdzie ukrywa się modelka. Ciekawi jesteśmy, czy uda wam się rozwikłać je wszystkie. Nam się nie udało!

artysta
26.03.2021 18:01 Legendarny artysta opublikował nagły komunikat. Zdiagnozowano u niego nowotwór IV stopnia „Módlcie się za mnie”

B.J. Thomas, amerykański piosenkarz, opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że zdiagnozowano u niego nowotwór. Artysta zwrócił się do swoich fanów z gorącą prośbą. B.J. Thomas (78 l.) jest amerykańskim piosenkarzem muzyki country oraz pop. Jego wielką karierę zapoczątkował m.in. singiel Hooked on a Feeling. Jednak to piosenka Raindrops Keep Fallin’ on My Head dała mu największą rozpoznawalność.

dziennikarka
12.12.2020 11:16 Był ikoną dla wielu Polek, właśnie przekazano wiadomość o jego śmierci. Odszedł twórca słynnego logo

Do mediów dotarła przykra wiadomość o śmierci Jerzego Treutlera, autora ponad 200 plakatów i setek okładek, ilustracji, rysunków czy ulotek. Do historii polskiej grafiki użytkowej przeszedł jako twórca słynnej „Jaskółki” – logotypu Mody Polskiej. Miał 89 lat. Był bardzo krytyczny wobec swoich prac. W rozmowie z jedną z redaktorek Vouge’a stwierdził: – Zrobiłem około 90 plakatów filmowych. Szacunek mam dla połowy. Tę smutną wiadomość za pośrednictwem Facebooka przekazał Patryk Hardziej, który zaprojektował katalog wystawy jego prac w Muzeum Plakatu w Wilanowie. – Do widzenia Jurku… – napisał. Zobacz także: Zmęczona obowiązkami? Produkt z Rossmanna za 5 złotych zdziała cuda

nie żyje
01.06.2020 10:48 Niestety, media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje uwielbiany artysta

Nie żyje wybitny artysta i jeden z najsłynniejszych twórców sztuki krajobrazu. Christo zmarł w swoim domu w Nowym Jorku w wieku 84 lat. Tragiczną informację późnym niedzielnym wieczorem do wiadomości podało biuro prasowe artysty. W 2021 roku zostanie wypełniona ostatnia wola uwielbianego abstrakcjonisty. Nie żyje artysta znany z monumentalnych dzieł, Christo Wladimirow Jawaszew. Pochodzący z Bułgarii abstrakcjonista zasłynął dzięki opakowaniu najstarszego paryskiego mostu Pont Neuf oraz budynku Reichstagu w Berlinie, a jego wyjątkowe prace znane są na całym świecie. Artysta zostawił swoją ostatnią wolę. Nie żyje Christo Wladimirow Jawaszew Nie żyje Christo Wladimirow Jawaszew, który słynął na całym świecie z opakowywania monumentalnych budynków. Mężczyzna zmarł w wieku 84 lat. O niezwykle smutnej wiadomości dla świata sztuki i wielbicieli architektury, poinformowało biuro pasowe artysty. Christo odszedł w swoim domu w Nowym Jorku. W 2021 roku zgodnie z wolą artysty zostanie zrealizowany jego ostatni projekt, jakim jest opakowanie Łuku Triumfalnego w Paryżu. Christo od lat tworzył wraz ze swoją żoną Jeanne-Claude, która zmarła w 2009 roku. – Christo i Jeanne-Claude zawsze uważali, że ich sztuka powinna być kontynuowana, stąd projekt dotyczący Łuku na Placu Gwiazdy w Paryżu – napisano w komunikacie rodziny w sprawie śmierci artysty. Fani będą mieli okazję podziwiać twórczość artysty jeszcze w tym roku. ZOBACZ ZDJĘCIE: Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku Największa tragedia od 120 lat i nie chodzi o pandemię. Zupełnie nowe kłopoty w europejskim kraju Zwykła moneta z PRL? Tylko pozornie, możesz na niej zarobić fortunę Mama zauważyła na ciele 7-latki dziwne siniaki. Kiedy zareagowała, było już za późno Smutna sytuacja Ireny Santor. Wiadomo, do kogo ma największy żal Tatry. Niespotykana anomalia pogodowa, nagle zapanowała zima i spadł śnieg. Co się dzieje? źródło: wiadomosci.onet.pl

Agnieszka Włodarczyk
30.03.2020 12:57 Nie żyje uwielbiany muzyk. Zmarł z powodu komplikacji z koronawirusem

W piątek ceniony muzyk ogłosił, że zaraził się koronawirusem, stając się pierwszą gwiazdą country, która podała do publicznej wiadomości swoją diagnozę. Informację o śmierci podał wydawca gwiazdy Scott Adkins. Informacje na temat śmierci znanego muzyka obiegły świat. To kolejna ofiara, która umarła w wyniku komplikacji z koronawirusem. Tuż przed śmiercią wydał oświadczenie.

romuald lipko
08.02.2020 13:20 Kim jest syn Romualda Lipko? Mężczyzna prowadził z ojcem własny biznes

Syn Romualda Lipko jest jedynakiem. Zawsze był oczkiem w głowie swoich rodziców i oczywiście wspaniałym owocem ich wielkiej miłości. Mężczyzna prowadził z ojcem wspólny biznes, niezwiązany z branżą muzyczną. Czy próbował swoich sił jako muzyk? Romuald Lipko zmarł w nocy z czwartku na piątek 7 lutego. O śmierci artysty dowiedzieliśmy się od jego zespołu Budki Suflera. Nieodżałowany wielki kompozytor miał wspaniałe życie, był dumnym ojcem i dziadkiem, a żona była jego największą miłością.

Mężczyzna
08.01.2020 15:41 Nie żyje legendarny artysta. Mężczyzna popełnił samobójstwo, miał 45 lat

Mężczyzna, będący twórcą większości kultowych seriali, nie żyje. Wszystko wskazuje na to, że artysta uznawany za prawdziwą legendę popełnił samobójstwo. Miał zaledwie 45 lat. W żałobie pogrążyła się nie tylko rodzina, ale również oddani fani i przyjaciele z show-biznesu. Kondolencje złożyło wiele znanych postaci. Artysta znaleziony został 7 stycznia 2020 roku w pokoju hotelowym. Wstrząsające informacje dotyczące jego nagłej śmierci, podkreślają fakt, iż popełnił on samobójstwo. Bezpośrednia przyczyna zgonu nie pozostawia żadnych wątpliwości. Smutne wieści potwierdził w mediach agent uwielbianego scenarzysty.