Lifestyle.Lelum.pl > Alimenty

Alimenty

Malwina Dubowska, Roksana Węgiel
17.04.2024 08:01 Była partnerka Kevina Mgleja o alimentach. Nie wytrzymała po słowach Roksany

Roksana Węgiel jest ponownie na językach. Wszystko za sprawą alimentów, które jej partner płaci na dziecko. Kevin Mglej ma syna z poprzedniego związku. Teraz matka William zabrała głos. Postanowiła odnieść się do słów obecnej partnerki swojego byłego faceta. Z jej ust padła pewna propozycja. 

Alicja Bachleda-Curuś
07.03.2024 18:17 Bachleda-Curuś ukrywa narzeczonego przed Colinem Farrellem? Jest zazdrosny o byłą

Znana polska aktorka spełniła swój amerykański sen. Zagrała w wielu produkcjach zagranicznych i na stałe osiedliła się za oceanem. Ma za sobą kilka głośnych związków, między innymi z Colinem Farrelem. Jednak jej obecnie trwający związek wciąż jest owiany tajemnicą. Dlaczego go ukrywa?

Rafał Jackiewicz
15.10.2023 13:14 "Nie płacę alimentów i nie będę płacił". Polski sportowiec zaszokował wypowiedzią. Podał powody decyzji

W wielu przypadkach płacenie alimentów na dzieci, które jeszcze nie są pełnoletnie, wydaje się zupełnie oczywistym zachowaniem, którego wypada się podjąć z uwagi na swoje sumienie. Nie wszystkie kwestie są jednak tak jednoznaczne, o czym opowiada znany bokser i od niedawna rozwodnik, Rafał Jackiewicz.

tarcza antykryzysowa
14.07.2021 09:23 Ma 8 dzieci. Dostaje od ich ojców i państwa 13 250 zł miesięcznie, nie pracuje

Alimenty, które dostaje, są w stanie zapewnić utrzymanie jej i jej 8 dzieci. W sumie od państwa i ojców dzieci otrzymuje miesięcznie 13 250 zł. To jej sposób na życie. Alimenty, które dostaje pewna Polka od ojców swoich dzieci, w połączeniu z państwowymi świadczeniami zapewniają jej brak konieczności pójścia do pracy. Jak sama przyznała, uważa, że wychowywanie 8 dzieci jest trudniejsze niż niejeden etat.

Marcela Leszczak
22.02.2021 14:36 Internautka zapytała Marcelę Leszczak o alimenty. Była partnerka Miśka Koterskiego odpowiedziała

Marcela Leszczak została zapytana przez jedną z internautek o wysokość alimentów, jakie płaci jej były partner Misiek Koterski. Modelka rzuciła kwotę, która zwala z nóg, w ten sposób chciała złośliwie odpowiedzieć wszystkim wścibskim osobom. Z pewnością nie należy brać takiej sumy na poważnie, dobrze zrobiła? Marcela Leszczak i Michał Koterski po raz kolejny się rozstali. Modelka potwierdziła te doniesienia pod koniec stycznia tego roku. Owocem miłości pary jest ich synek, a jedna z internautek wprost zapytała się o wysokość alimentów, jakie otrzymuje na dziecko. Odpowiedź szokuje, ale również daje sporo do myślenia.

pielęgniarka
14.12.2020 18:30 280 tys. rodziców nie płaci alimentów. Uważasz, że powinni ponosić większe konsekwencje?

Alimenty i unikanie ich płacenia to coraz większy problem w naszym kraju. Rejestr dłużników prowadzi statystyki, z których wynika, że Polacy zalegają na bardzo duże sumy. Niestety obecna sytuacja w kraju nie polepszyła tego stanu rzeczy, wręcz przeciwnie. Obecnie alimentów nie płaci aż 280 tys. rodziców. Uważasz, że z racji niewywiązywania się z obowiązku powinni ponosić większe konsekwencje niż dotychczas? Jak podaje Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor, alimenty obecnie nie są płacone przez 280 tys. rodziców w Polsce, a ich zadłużenie sumuje się na 11,5 mld zł. Średni dług alimencyjny na osobę wynosi aż 40 686 zł. Myślisz, że te liczby to odpowiedni argument, by stwierdzić, że dłużnicy powinni ponieść większe konsekwencje?

alimenty na dziecko
04.12.2020 08:12 Czy kary za brak płacenia alimentów na dziecko powinny być wyższe? Ogromna liczba dłużników

Alimenty na dziecko chętniej płacą kobiety, niż mężczyźni. Kim jest polski dłużnik alimentacyjny? Statystki są zatrważające. Łączne zadłużenie sięga blisko 12 miliardów złotych wg. statystyk publikowanych przez BIG InfoMonitor Rekordzista na alimentach na dziecko wywindował dług na kwotę 640 tysięcy złotych. Jest nim mieszkaniec województwa mazowieckiego. Kim jest „polski alimenciarz”? Statystyka pozwala stworzyć portret takiej osoby. Statystyczny dłużnik ma 45 lat i jest mężczyzną. Okazuje się, że aż 94 proc. wszystkich dłużników alimentacyjnych w Polsce to mężczyźni wg informacji portalu big.pl

Agnieszka Włodarczyk
14.09.2020 11:45 Oficjalne oświadczenie ministerstwa. 1 października wchodzi w życie ogromna zmiana, los wielu Polaków się zmieni

Ministerstwo wydało oficjalne oświadczenie, zmiana ma wejść w życie niedługo, bo będzie obowiązywać już od pierwszego października. Życie ogromnej części Polaków się odmieni, wszyscy będą musieli się dostosować. Myślcie, że rodacy to zrobią?Klamka już zapadła, ministerstwo zdecydowało o bardzo ważnej sprawie dla wielu. Ta ustawa może zmienić losy niejednej rodziny w Polsce. Mało kto może uwierzyć, że to naprawdę się stanie. Tylko ilu się dostosuje?

500 plus
28.04.2020 19:37 570 złotych na dziecko? Wielu Polaków może skorzystać na nowym projekcie

Dziecko, zwłaszcza to mniejsze, wymaga szczególnej opieki i dużego nakładu finansowego. Maluchy z rozbitych rodzin mogą liczyć na wsparcie w postaci alimentów nałożonych na jednego z rodziców. Nie wszyscy jednak je otrzymują. Rozprawy sądowe w tej sprawie zostały wstrzymane, ale Rzecznik Praw Dziecka zaapelował o nowy projekt ustawy.Dziecko, jak wiadomo, to wydatek. Potrzebuje sporo środków materialnych do życia, a tymczasem z powodu epidemii koronawirusa, zostały wstrzymane procesy sądowe dotyczące alimentów, a także wszelkie decyzje i wypłaty pieniędzy. Niektórzy rodzice są zdruzgotani ze względu na sytuację, w której się znaleźli. Na czym polega nowy pomysł Rzecznika Praw Dziecka?

pieniadze
06.02.2020 19:35 Były mąż był gotów zrobić wszystko, byle tylko nie płacić alimentów. Przez swój żenujący pomysł wyląduje za kratkami

Były mąż dołożył wszelkich starań, aby tylko nie płacić alimentów. Za swoją wątpliwą pomysłowość zmuszony będzie ponieść najwyższą karę. Dodatkowo jego tłumaczenia na sali sądowej, zdecydowanie nie poprawiały jego wystarczająco żenującej sytuacji. Zastanawiałaś się, do czego zdolni są mężczyźni? Kiedy w grę wchodzą pieniądze, potrafią być naprawdę nieobliczalni. Rozwód uznawany jest za jeden z najtrudniejszych momentów w życiu. Towarzyszące mu emocje, niekiedy smutne wspomnienia, a nawet strach potrafią zupełnie pozbawić nas resztek trzeźwego myślenia. Jeśli byli małżonkowie doczekali się potomstwa, sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Oprócz konkretnych dni, w których przebywać będą z dzieckiem, powinni ustalić wysokość alimentów. A to bywa naprawdę trudne.

Ojciec
25.12.2019 11:03 „Ojciec dziecka zarabia fortunę, a wysyła tylko 300 zł alimentów. Mówi, że niedługo odbierze mi córeczkę”

Ojciec, który zarabia krocie za granicą, zagroził, że obierze jej dziecko. Jego zdaniem kobieta, z którą kiedyś był związany, nie nadaje się do sprawiania opieki i wychowywania dziecka. Co więcej, wysyła zaledwie 300 złotych alimentów. Mówi, że niedługo odbierze mi córeczkę, napisała zrozpaczona kobieta. Alimenty a właściwie ich wysokość to jeden z tych delikatnych tematów, który zawsze wywołuje masę kontrowersji. Rodzice, którzy od dłuższego czasu nie potrafią dogadać się między sobą w kwestii opieki nad dzieckiem, zwykle próbują tego dokonać na sali sądowej. Problemy zaczynają się, gdy ojciec dziecka dokłada wszelkich starań, by płacić jak najmniej. W momencie, gdy dochodzą do tego groźby i wyzwiska sytuacja zaczyna robić się naprawdę niepokojąca.

Przelew
20.11.2019 11:52 Dostała przelew od byłego, gdy zobaczyła jego tytuł, popłakała się

Przelew, który dostała od byłego, wywołał niekontrolowany atak łez. Kiedy zobaczyła jego tytuł dosłownie nie mogla uwierzyć własnym oczom. Pomimo tego, że doskonale znała swojego ex i wiedziała, czego może się po nim spodziewać…tym razem jego zachowanie przeszło jej najśmielsze oczekiwania. Swoją wstrząsającą historią podzieliła się na portalu kobieta.wp.pl. Kiedy rodzice podejmą decyzje o rozstaniu, musi dojść między nimi do porozumienia w kwestii opieki nad dzieckiem. Tylko nielicznej grupie udaje się to bez orzeczenia sądu. Kłótnie, oskarżenia i nieustanna wojna stają się wówczas chlebem powszednim. Niekiedy w konsekwencji dochodzi nawet do ograniczenia praw jednemu z rodziców, a obowiązek alimentacyjny zaczyna przeobrażać życie w koszmar.

sąd
11.09.2019 13:43 Żona pozwała byłego męża, znanego aktora. Nie płaci alimentów na ich wspólne córki

Żona pozwała byłego męża, znanego aktora, bo ten ma od dawna nie płacić alimentów na ich dwie córki. Kwota, którą jest winien, robi wrażenie. Znany gwiazdor zabrał głos w tej sprawie i stanowczo odpowiedział matce swoich dzieci. Była żona aktora Charliego Sheena, Denise Richards, oskarża go o to, że nie płaci alimentów na ich dwie córki. Mężczyzna ma ukrywać dochody, a sprawa trafiła do sądu. Kwotą, którą znany gwiazdor miał zatrzymać dla siebie, jest ogromna, chodzi o niemal pół miliona dolarów.

Alimenty
12.08.2019 12:14 Dostaje alimenty od byłego męża i 500+. „Nie pracuję, bo mi się to nie opłaca”

Alimenty od byłego męża i 500+, które otrzymuje od państwa kobieta sprawiają, że nie zamierza chodzić do pracy. Jak sama twierdzi, zupełnie jej się to nie opłaca. Kiedy jej wyznanie pojawiło się w sieci, wywołało prawdziwą burzę, a kobiety nie kryły swojej wściekłości. Książę na białym koniu, bajeczny ślub, i nigdy niegasnące uczucie między kochankami. Niewiele jest kobiet, które chciałyby, aby ich życie wyglądało inaczej. Szczególnie gdy jesteśmy młodymi osobami, które dopiero wchodzą i uczą się dorosłego życia. W przypadku naszej bohaterki nic nie poszło zgodnie z planem…