Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ma 8 dzieci. Dostaje od ich ojców i państwa 13 250 zł miesięcznie, nie pracuje
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 14.07.2021 09:23

Ma 8 dzieci. Dostaje od ich ojców i państwa 13 250 zł miesięcznie, nie pracuje

tarcza antykryzysowa
fot. gosiak1980/Pixabay

Alimenty, które dostaje, są w stanie zapewnić utrzymanie jej i jej 8 dzieci. W sumie od państwa i ojców dzieci otrzymuje miesięcznie 13 250 zł. To jej sposób na życie.

Alimenty, które dostaje pewna Polka od ojców swoich dzieci, w połączeniu z państwowymi świadczeniami zapewniają jej brak konieczności pójścia do pracy. Jak sama przyznała, uważa, że wychowywanie 8 dzieci jest trudniejsze niż niejeden etat.

Alimenty plus świadczenia od państwa to jej sposób na życie

Pani Paulina ma 8 dzieci i nigdy nie pracowała. Jej zdaniem opieka nad dziećmi wymaga od niej więcej pracy niż niejeden angażujący etat.

Dziadkowie i rodzice zawsze żyli z tego, co dała gmina. Ja poszłam w ich ślady. Uważam, że był to dobry wybór. Mam ośmioro dzieci, które są dla mnie całym światem. Kocham je nad życie. Najstarszy syn, Tycjan ma teraz 14 lat a najmłodsza córka, Agnieszka 6 miesięcy. Oficjalnie ani jednego dnia nie spędziłam w pracy. Ja jednak uważam, że opieka nad dziećmi to praca na pełen etat i to trudniejsza niż niejeden zawód– pisze kobieta w liście przesłanym do redakcji Popularne.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kobieta przyznała, że co miesiąc otrzymuje w sumie 13 250 złotych:

Na każde z dzieci 500 zł od państwa. Do tego alimenty, które dla trójki dzieci wynoszą 750 zł na dziecko, a dla pozostałej piątki 1400 zł.

Pani Paulina twierdzi, że ludziom niesłusznie wielodzietność kojarzy się z chrześcijaństwem. W jej przypadku taki wybór stylu życia nie ma nic wspólnego z religią.

Ludzie mówią, że jestem „pasożytem” […] „Nie prawda! Przecież wychowuję 8 obywateli, którzy kiedyś będą pracować na nasze emerytury”. […] Rodząc tyle dzieci, zapracowałam na emeryturę swoją i innych.

Co sądzicie o takim podejściu Pani Pauliny? Czy uważacie, że na dłuższą metę taki styl życia naprawdę popłaca?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Popularne.pl

Tagi: alimenty
Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji