Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Oficjalne oświadczenie ministerstwa. 1 października wchodzi w życie ogromna zmiana, los wielu Polaków się zmieni
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 14.09.2020 11:45

Oficjalne oświadczenie ministerstwa. 1 października wchodzi w życie ogromna zmiana, los wielu Polaków się zmieni

Agnieszka Włodarczyk
fot. Lelum.pl

Ministerstwo wydało oficjalne oświadczenie, zmiana ma wejść w życie niedługo, bo będzie obowiązywać już od pierwszego października. Życie ogromnej części Polaków się odmieni, wszyscy będą musieli się dostosować. Myślcie, że rodacy to zrobią?

Klamka już zapadła, ministerstwo zdecydowało o bardzo ważnej sprawie dla wielu. Ta ustawa może zmienić losy niejednej rodziny w Polsce. Mało kto może uwierzyć, że to naprawdę się stanie. Tylko ilu się dostosuje?

Jakie zmiany zapowiada ministerstwo?

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiada zmiany dotyczące kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Szefowa ministerstwa Marlena Maląg przypomina, że nowe zasady będą obowiązywały od pierwszego października. Kryterium wzrośnie z 800 do 900 złotych.

Jest to już druga taka podwyżka od 2008 roku. Pierwsza weszła w życie w 2019 roku i wyniosła 75 złotych. Tym razem kryterium dochodowe podniesie się o 100 złotych, co pozwoli kolejnym 40 tys. osobom otrzymać lub nabyć prawo do świadczenia. Okres wypłacania na nowych zasadach rozpocznie się od przyszłego miesiąca. To ogromna i potrzebna zmiana dla wielu osób.

  1. Dentysta był wstrząśnięty na widok zębów 3-latka. Zadał matce tylko jedno pytanie
  2. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?

To niejedyna korzystna zmiana

Jak podkreślała minister Marlena Maląg to niejedyna ważna zmiana, która została wprowadzona w tym zakresie. Przy ustalaniu prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres będzie obowiązywał tzw. mechanizm złotówkę za złotówkę.

— Zakłada on, że przekroczenie progu dochodowego uprawniającego do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, czyli kwoty 900 zł miesięcznie na osobę w rodzinie np. o 300 zł nie będzie skutkować automatycznie utratą prawa do tych świadczeń. Świadczenie będzie wówczas przysługiwać w wysokości pomniejszonej o kwotę przekroczenia kryterium — wyjaśniła szefowa resortu, jak cytuje ją portal biznes.interia.pl.

Pragniemy przypomnieć, że świadczenia zapewniane z funduszu alimentacyjnego nie obowiązują, gdy osoba uprawniona znajduje się w placówce zapewniającej całodobowe utrzymanie lub w pieczy zastępczej, lub gdy zawarła związek małżeński.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ministerstwo

Kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z funduszu alimentacyjnego wzrośnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z „M jak miłość” i „BrzydUli” pogrążona w żałobie
  2. Chciała zdobyć milionowe odszkodowanie. Wykonała porażający krok za granicą
  3. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  4. Rafał Trzaskowski urządził scenę w klubie o 1 w nocy. Niebywałe, czego się domagał. Wszystko się nagrało
  5. Pamiętacie żonę doktora z ”Rancza”? Wygląda jak inna osoba, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Pijesz kawę zaraz po przebudzeniu? Błąd, o pewnych godzinach zadziała na Ciebie zupełnie inaczej

Źródło: biznes.interia.pl

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego