Zwycięzca „Tańca z Gwiazdami”, deklarująca się jako głęboko wierząca osoba, ostro skrytykował obchodzenie Halloween, machając przed kamerą różańcem. Sam przyznał jednak, że „jest bardzo grzeszny i sam żebrze o łaskę Boga".
Mało kto wie, że mama gwiazdy kultowego programu TVN lata temu przeszła na islam. Agnieszka Wasilewska poznała swojego obecnego męża za pomocą aplikacji randkowej i już podczas trzeciej randki podjęła decyzję o ślubie.
Od wieków uroczystość pogrzebowa Ojca Świętego odbywa się całkiem podobnie. Istnieje zbiór praktyk i rytuałów, które niemal zawsze są wykonywane w trakcie ostatniego pożegnania głowy Kościoła. Papież Franciszek ma jednak swoje zdanie i oczekiwania wobec swojego własnego pochówku.
Program “Dzień Dobry TVN” słynie z zapraszania do studia niezwykłych gości. Są to nie tylko popularne osoby, ale również ich krewni, którzy chcą podzielić się zaskakującymi historiami. Tak było w przypadku występu w śniadaniówce mamy gwiazdy TVN. Kobieta otwarcie opowiedziała o religii, którą wyznaje, a także przytoczyła watek swojego ślubu z muzułmaninem. Z jej ust padłu szokujące słowa.
Alicja Reisch-Modlińska jest dziś jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Mało kto wie, jak tak naprawdę wyglądało jej dzieciństwo. W jednym z ostatnich wywiadów gwiazda otworzyła się na temat swojej przeszłości i zdradziła, że wychowywała się w rodzinie świadków Jehowy. Niewiarygodne, jak wyglądała jej codzienność.
Do niecodziennego zdarzenia doszło w szkole w Makowie Mazowieckim. Nagle podczas lekcji religii ksiądz zaczął szarpać 15-letniego ucznia. Trwa postępowanie dotyczące zachowania duchownego. Całą sytuację zgłosiła jedna z uczennic, która nagrała, jak ksiądz wykręca ręce jej koledze z klasy. Sprawą zajęła się już prokuratura. Głos w sprawie zabrała również kuria, która przeprosiła za zachowanie duchownego.
Magda Mołek to jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek. Wielu Polaków pamięta ją jako prowadzącą „Dzień dobry TVN”, czy „Lekcji stylu” i „Miasta kobiet” na TVN Style. Mało kto wie jednak o smutnej historii z przeszłości, która sprawiła, że dziennikarka odeszła od kościoła katolickiego. Od 2020 roku Mołek prowadzi w serwisie yotube.com własny kanał „W moim stylu”. Ostatnio przeprowadziła wywiad ze słynną dziennikarką Justyną Kopińską, opisującą czarne plamy na współczesnej historii Kościoła. Kobiety rozmawiały także o ich prywatnym stosunku do wiary.
Dawid Kwiatkowski pnie się po szczeblach muzycznej kariery, nie boi się też mówić w mediach o ważnych, kontrowersyjnych rzeczach. Ostatnio opowiedział o tym, czemu już nie jest katolikiem. Artysta, który ostatnio odebrał prestiżową nagrodę Bursztynowego Słowika (pisaliśmy o tym TUTAJ), często mówi odważnie i bez wstydu o swoim życiu. Ostatnio próbował skruszyć tabu, jakim jest temat chodzenia na terapię – tym razem otwarcie opowiedział o swojej wierze i odejściu od kościoła katolickiego.
Polityczka Nowej Lewicy – Agata Diduszko-Zyglewska – zorganizowała w ostatnich dniach konferencję prasową, na której po raz kolejny poruszyła problem religii w szkołach. Wydarzenie odbyło się powodu – wcześniej działacze partii przeprowadzili ankietę, której celem było wskazanie, ilu uczniów warszawskich szkół uczestniczy w katechezie. Wyniki potwierdziły to, czego od lat obawiali się kościelni hierarchowie. Zyglewska – radna Warszawy – to inicjatorka badania ankietowego wśród uczniów stołecznych szkół. Zostało ono przeprowadzone, gdy władze miasta wskazały, że same określą liczbę uczestniczących w lekcjach religii, jednak stanie się to dopiero we wrześniu. Lewicowi działacze postanowili więc „wyręczyć” urzędników ratusza – między innymi ze względu na rozważane przez MEiN zmiany prawa oświatowego.
Religia w szkołach prowadzona jest od 1990 r. Wedlug najnowszego badania Ipsos dla OKO.press, większość Polaków woli, żeby zajęcia katechetyczne były przeprowadzane na terenie parafii. Tylko wyborcy PiS-u chcą, aby religia wciąż odbywała się w szkołach. Redakcja OKO.press po raz kolejny zleciła badania dotyczące religii w szkołach. Na jego podstawie opublikowano wyniki, z których wynika, że większość Polaków nie chce katechezy w placówkach oświatowych.
Hanna Lis jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce. Jak na profesjonalistkę i osobę publiczną przystało, bardzo często zabiera głos na temat bieżących wydarzeń w kraju, które szeroko komentuje poprzez media społecznościowe. Całkiem niedawno przyznała także, jakiego jest wyznania. Okazuje się, że tak dobrze nam znana dziennikarka nie jest katoliczką. Prawda zaskakuje. Była małżonka Tomasza Lisa, Hanna Lis postanowiła podzielić się ze swoimi fanami, jakiego jest wyznania. Co prawda, nigdy nie bała się mówić otwarcie o swojej religii, jednak po niedawnych wydarzeniach, w których publicznie wsparła Strajk Kobiet protestujący przeciwko ustawie aborcyjnej ponownie zakomunikowała, że jest protestantką.
Religia jest jednym z przedmiotów szkolnych, który wzbudza powody do przemyśleń. Warto zauważyć, że nie zawsze wpisywała się w program edukacji szkolnej. Została wprowadzona z powrotem w 1991 roku i od tamtej pory pozostała w ramach programu szkolnego. Uważacie, że w dalszym ciągu lekcje religii powinny być prowadzone w szkołach? Jak wiadomo religia jako przedmiot szkolny wywołuje wiele kontrowersji. Ludzie wielokrotnie wyrażają wątpliwości, czy jest ona przedmiotem, który powinien być wpisany w ramy edukacji szkolnej? Jaka jest wasza opinia na ten temat?
Coraz mniej uczniów uczęszcza na lekcje religii. Niska frekwencja zmartwiła nauczyciela religii w szczecińskim liceum. Jak podaje TVN 24 w materiale Polska i świat, ksiądz w obawie o sumienie młodych ludzi, napisał list do ich rodziców. Rodzice ocenili, że duchowny nie szukał dialogu, ale straszył piekłem. Między innymi śmiało twierdził, że: – religia jest najważniejszym przedmiotem, bo przygotowuje do życia wiecznego. Ksiądz zdecydował się na dość odważny krok. Rodzice nie tylko byli wzburzeni argumentami duchownego, ale także faktem, że wykorzystał ich dane znajdujące się w dzienniku elektronicznym. Do sprawy odniosła się kuria, ksiądz i dyrekcja milczą.
Religia powinna być prowadzona w murach szkół czy kościołów? Ten spór rozgorzał niedawno na nowo, głównie za sprawą wyborów prezydenckich, ponieważ podobne pytanie pojawiło się na oficjalnej debacie między kandydatami na stanowisko głowy państwa. A jakie jest wasze zdanie w tym temacie?Religia powinna odbywać się w szkołach czy w kościołach? Ta dyskusja publiczna nadal nie cichnie i wywołuje wiele kontrowersji. Jak wiadomo lekcje z tej tematyki, nie są obowiązkowe, ale w dzisiejszych czasach odbywają się w budynkach placówek edukacyjnych, co nie każdemu rodzicowi czy uczniowi odpowiada. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
-Prosta zasada: zajęcia z religii powinny wrócić do Kościoła, w szkołach powinny być zajęcia z etyki i koniecznie edukacja seksualna, w której też się wyjaśnia, że czasami jest tak, że mężczyzna kocha mężczyznę albo kobieta kocha kobietę i to nie znaczy, że któraś z tych osób jest złym człowiekiem. -Po pierwsze wyrzucić religię ze szkół. Po drugie wprowadzić etykę, która nauczy nas spojrzenia na różnorodność właśnie światową. Wtedy każdy młody człowiek niezależnie od tego, jaką religię wyznaje, może podejmować racjonalne decyzje – wyjaśnia prezenterka w rozmowie z WP.Religia w szkołach nie powinna odbywać się w szkołach zdaniem słynnej prezenterki TVN Omeny Mensah. Gwiazda w wywiadzie dla portalu Wirtualna Polska, skrytykowała polskie szkolnictwo, zapewniając, że system edukacji potrzebuje rekonstrukcji. Jej słowa odnoszą się także do słów Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, dotyczących LGBT.
Chłopiec dostał uwagę od katechety. Podczas lekcji religii wpis trafił do zeszytu, który dziecko musiało pokazać mamie. Jej odpowiedź jest powalająca, choć z pewnością nie wszystkim się spodoba. Niektórzy internauci uznali, że ma stuprocentową rację, ale część z nich zastanawia się, czy to dobra metoda wychowawcza. Kiedy chłopiec wrócił do domu, jego mama przeczytała uwagę od katechety. Kobieta nie zareagowała tak, jak podejrzewał nauczyciel. Zamiast przeprowadzić z synem poważną rozmowę, odpisała na tej samej kartce. Jej słowa z pewnością nie były łatwe do przełknięcia.
Żona nie do końca radzi sobie z przemianą duchową swojego męża. Chciałaby cieszyć się z tego, że jej ukochany znalazł szczęście w religii, ale mężczyzna nagle zmienił swój sposób patrzenia na świat i okazało się, że coraz ciężej jest im się dogadać, szczególnie w kwestiach dotyczących najbardziej intymnych spraw. Spory z powodów światopoglądowych mogą zrobić związkowi ogromną krzywdę. Brak zgody co do fundamentalnych zasad, którymi kierujemy się w życiu, jest niewyobrażalnie ciężki do przeskoczenia. Właśnie w takim położeniu znalazła się pewna żona, której mąż wraz z odnalezieniem wiary, zmienił swój sposób życia.
Bóg i jego istnienie to temat sporny od stuleci. Okazuje się, że również gwiazdy dywagują na tematy związane z religią. Ta gwiazda postanowiła w ostry sposób skrytykować chrześcijaństwo. – Nie mogę należeć do tej kłótliwej i wrogiej grupy – powiedziała. Skąd tak mocne słowa? Anne Rice ma skomplikowaną relację z religią. Mimo iż wychowała się w religijnym, katolickim domu, uczęszczała do katolickiej szkoły, ostatecznie postanowiła zerwać z religią. Zorganizowana religia przestała być dla niej wartością nadrzędną – pisarka pokusiła się nawet o mocne słowa, które nie wszystkim się spodobały. Kim obecnie jest Bóg dla kultowej autorki?