Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Omenaa Mensah uważa, że religia nie powinna odbywać się w szkołach. Zgadzasz się?
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 05.09.2020 21:08

Omenaa Mensah uważa, że religia nie powinna odbywać się w szkołach. Zgadzasz się?

omenaa mensah
fot. instagram.com @omenaamensah

-Prosta zasada: zajęcia z religii powinny wrócić do Kościoła, w szkołach powinny być zajęcia z etyki i koniecznie edukacja seksualna, w której też się wyjaśnia, że czasami jest tak, że mężczyzna kocha mężczyznę albo kobieta kocha kobietę i to nie znaczy, że któraś z tych osób jest złym człowiekiem.

-Po pierwsze wyrzucić religię ze szkół. Po drugie wprowadzić etykę, która nauczy nas spojrzenia na różnorodność właśnie światową. Wtedy każdy młody człowiek niezależnie od tego, jaką religię wyznaje, może podejmować racjonalne decyzje – wyjaśnia prezenterka w rozmowie z WP.

Religia w szkołach nie powinna odbywać się w szkołach zdaniem słynnej prezenterki TVN Omeny Mensah. Gwiazda w wywiadzie dla portalu Wirtualna Polska, skrytykowała polskie szkolnictwo, zapewniając, że system edukacji potrzebuje rekonstrukcji. Jej słowa odnoszą się także do słów Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, dotyczących LGBT.

Jakie jest Wasze zdanie?

religia

źródło: wp.pl, plejada.pl