Lifestyle.Lelum.pl > Prezydent

Prezydent

Pałac Kultury i Nauki, Janusz Korwin-Mikke
07.03.2024 18:02 Korwin-Mikke chce zostać prezydentem! Już ogłosił kandydaturę

Polityk funkcjonujący w Polsce od czasu PRL nie poddaje się po poniesionej niedawno porażce. Mężczyzna postanowił zawalczyć o tytuł prezydenta stolicy. Myślicie, że może mu się to udać?

Dorota Gawryluk
05.02.2024 15:37 Gawryluk wystartuje w wyborach na prezydenta? Jest jedną z kandydatek

Choć do wyborów prezydenckich zostało jeszcze trochę czasu, niektóre karty zaczynają się już odkrywać. Jest kilka mocnych nazwisk, które są typowane na kandydatów na przyszłą głowę państwa. Ostatnie doniesienia są dosyć zaskakujące, nawet jeśli to jeszcze niepotwierdzone informacje. Co o tym myślicie? 

Andrzej Duda
15.11.2021 13:49 Prezydent planuje wizytę na Bałkanach

Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch poinformował na zwołanej konferencji prasowej, że – o ile sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nie ulegnie większej zmianie – Andrzej Duda rozpocznie jutro wizytę na Bałkanach.

tvp
08.11.2021 23:07 Prezydent podjął działania w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej

Na granicy polsko-białoruskiej nastąpiło dziś apogeum kryzysu humanitarnego i migracyjnego. Do przejścia w Kuźnicy zbliżają się kojne tysiące uchodźców. Jaki kroki podjął w tej sprawie prezydent Polski Andrzej Duda? Prezydent Andrzej Duda poinformował, jakie działania uczynił w sprawie zapanowania nad sytuacją na granicy z Białorusią. Szczegółową listę opublikowano na jego oficjalnym koncie na Instagramie.

Andrzej Duda
17.10.2021 22:07 Wykształcenie Andrzeja Dudy. Jakie studia ukończył prezydent?

Andrzej Duda w 2015 roku został prezydentem Polski. Zanim jednak otrzymał najwyższy urząd państwowy, w jego życiu działo się wiele rzeczy. Samo wykształcenie prezydenta zaskakuje, a jeszcze większą niespodzianką są zawirowania wokół niego. Duda urodził się 16 maja 1972 w Krakowie. Jego rodzicami są Jan Tadeusz Duda i Janina Milewska-Duda. Co działo się z Andrzejem, zanim został prezydentem naszego kraju? Ta historia ma zwroty akcji!

TVN
14.08.2021 17:58 Robert Makłowicz odpowiedział na pytanie, czy zostanie prezydentem Polski

Robert Makłowicz jest jednym z bardziej lubianych w Polsce celebrytów. Jego programy kulinarne biją rekordy popularności. Tym razem wypowiedział się na tematy polityczne. Robert Makłowicz ma w Polsce wielu wielbicieli. Rozpoznawany od lat słynny smakosz i kucharz oraz podróżnik, oprócz prowadzenia kanału na Youtube, bierze udział w kampaniach reklamowych i akcjach społecznych, ma nawet swoje linie produktów, sygnowanych jego nazwiskiem. Celebryta udziela też mnóstwa wywiadów. Jednym z nich była rozmowa na portalu „Wprost„. W trakcie spotkania przekazano mu pytanie od 14-latki, która chciała wiedzieć, czy Makłowicz zamierza zostać prezydentem RP. Co odpowiedział?

Jovenel Moise
07.07.2021 14:27 Tragiczne informacje ze świata. Prezydent zastrzelony we własnej rezydencji

Prezydent Haiti zastrzelony we własnej rezydencji. Informacje przekazała stacja TVN 24, Wprost powołuje się na Agencję AFP. –Grupa niezidentyfikowanych sprawców wtargnęła w nocy do rezydencji prezydenta Haiti Jovenela Moisego i zastrzeliła go – oświadczył premier Haiti Claude Joseph – donosi TVN 24.

Andrzej Piaseczny
30.06.2021 23:10 Szczere wyznanie Piasecznego: „Jeśli ktoś mnie namówił do tego coming outu, to najbardziej właśnie prezydent”

Jakiś czas temu Andrzej Piaseczny dokonał coming outu i oficjalnie przyznał się do swojej orientacji seksualnej. Niedługo potem miała miejsce premiera jego najnowszego kawałka pt.: „Miłość”, który, jak sam przyznał, jest właśnie o nim. W jednym z wywiadów ujawnił, że to właśnie prezydent przyczynił się do tego, że artysta zdecydował się na coming out. W związku z ostatnimi wydarzeniami Andrzej Piaseczny udzielił serii wywiadów. W jednym z nich przyznał, że to prezydent „namówił go” do dokonania coming outu.

prezydent
30.06.2021 00:49 Prezydent wręczył odznaczenia. ,,Polska dziękuje państwu za niezwykłą służbę dla Rzeczypospolitej i dla pacjentów”

We wtorek, 29 czerwca prezydent Polski Andrzej Duda wręczył odznaczenia osobom zasłużony w walce na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa – Polska dziękuje państwu za niezwykłą służbę dla Rzeczypospolitej i dla pacjentów – powiedział na zebraniu głowa państwa. Prezydent nie ukrywał wielkiej dumy z możliwości wręczenia takich odznaczeń i podziękował w imieniu wszystkich Polaków za okazane wsparcie i walkę w zwalczaniu epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Andrzej Duda
27.04.2021 15:25 Nagłe wystąpienie prezydenta. Andrzej Duda zabrał głos ws. wakacji i końca pandemii

Trwa spotkanie prezydenta z przedstawicielami zamkniętych branż. Tuż po godzinie 13 pojawiła się transmisja ze spotkania. Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich i zabrał głos w sprawie najbliższych miesięcy. – Liczymy na to, że okres wakacyjny to będzie ten czas, kiedy dojdzie do pokonania pandemii i nawet okres jesienny nie spowoduje kolejnej fali. To oznacza, że będziemy mogli wracać do normalnego funkcjonowania – powiedział Andrzej Duda.

Agata Duda
03.04.2021 15:45 Agata Duda strojem przekazała ukryty komunikat do wszystkich. Wiemy, co oznacza

Agada Duda na językach. Tym razem powodem medialnego zainteresowania jest strój, w jakim pierwsza dama pokazała się publicznie. Okazja do wystrojenia się była podwójna – nie dość, że Agata Duda obchodziła urodziny, to dodatkowo właśnie ten dzień poświęca się jednej z przypadłości na tle neurorozwojowym. Dnia 2 kwietnia 2021 roku Agata Duda obchodziła 49 rocznicę urodzin. Nie był to jednak oficjalny powód wystąpienia pierwszej damy. Agata Duda spotkała się w piątek z przedstawicielami krakowskiego Centrum Autyzmu. To za sprawą Światowego Dnia Autyzmu, który obchodzimy właśnie na początku kwietnia.

03.04.2021 13:57 Wiemy, jakie emerytury pobierają Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

Zdjęcie przedstawia rodzinę Kwaśniewskich z czasów, gdy żadne z nich prawdopodobnie nie myślało jeszcze o emeryturze. Od czasu wykonania pamiątkowej fotografii minęło ponad 20 lat. W tym czasie zajęci Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy oraz ich córka Ola poznali wiele znakomitych osobistości, w tym samą królową Wysp Brytyjskich. Ile za takie zawodowe wyzwania wpada dziś do kieszeni rodziców Aleksandry? Emerytura była zapewne odległą myślą, gdy rodzina Kwaśniewskich pozowała do wspólnego zdjęcia z Królową Elżbietą II. Archiwalną fotografię opublikowała na oficjalnym instagramowym profilu córka byłej prezydenckiej pary, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie. Aleksandra Kwaśniewska postanowiła przypomnieć je swoim obserwującym z okazji niedawnej rocznicy spotkania Kwaśniewskich z brytyjską władczynią.

BENEDYKT XVI
26.01.2021 08:21 500 zł po nowemu. Zmiany w bonie turystycznym, prezydent właśnie podpisał

W 2020 r. rząd zaproponował Polakom bon turystyczny do wykorzystania na wakacje z rodziną w wysokości 500 zł na każde dziecko. Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie nowelizację przepisów. Po zmianach bonem turystycznym będzie można opłacić więcej aktywności, na czym skorzystają rodzice i przedsiębiorcy. Okazuje się, że około 3 mln bonów turystycznych nie zostało jeszcze zrealizowanych. W puli do wydania na wakacje wciąż pozostaje więc 1,5 mld złotych.

BENEDYKT XVI
04.12.2020 10:46 Sprzed chwili: zapadła decyzja, prezydent właśnie podpisał. Ogromne zmiany już w najbliższą niedzielę

Niedziela handlowa będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 6 grudnia. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która zezwala na incydentalny handel w najbliższą niedzielę. Jak podaje Kancelaria Prezydenta RP, decyzja ta ma wpłynąć na zmniejszenie liczby klientów robiących zakupy w okresie przedświątecznym. Z tego artykułu dowiesz się Kiedy odbędzie się najbliższa niedziela handlowa Czy ustawa została opublikowana w dzienniku ustaw Z jakiego powodu zdecydowano się na wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej Już 6 grudnia czeka nas niedziela handlowa. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poinformowała, że prezydent podpisał nowelizację ustawy o handlu w niedzielę. Oznacza to, że już za dwa dni będziemy mogli zrobić zakupy przed świętami, unikając nadmiernych kolejek oraz tłumów w sklepach.

cmenatrz
01.11.2020 08:23 Prezydent miasta ogłosił, że bramy cmentarza nie zostaną zamknięte. ”Nikt mandatu nie dostanie”

Cmentarz w jednym z polskich miast, jak zapowiedział jego prezydent, nie zostanie zamknięty. Polityk w mediach społecznościowych opublikował oficjalny komentarz w sprawie rozporządzenia Rady Ministrów na 1 listopada. – Gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie – zapowiedział. Jego słowa odbiły się szerokim echem.Decyzją rządu cmentarze w całej Polsce zostały zamknięte od 31 października do 2 listopada. Wojtek Bakun, prezydent miasta Przemyśl, zabrał głos w tej sprawie. W mediach społecznościowych polityka pojawiło się ważne oświadczenie, skierowane do mieszkańców Przemyśla. Jak zapowiedział, we wskazanych dniach cmentarz będzie otwarty.

Rafał Trzaskowski
23.09.2020 11:32 Wyśledzili Trzaskowskiego. Zaliczył wielką wpadkę, nie miał pojęcia, że ktoś patrzy. Co on wyrabiał?

Rafał Trzaskowski to osoba, która wciąż przyciąga ogromną uwagę mediów, ale także obywateli. Polityk w ciągu tego roku zdążył skupić na sobie wzrok wszystkich, osób, które go popierają i osób, które szukają wciąż jego wpadek. Tym zadaniem zajęli się dziennikarze Super Expressu, którzy we wczorajszym wyjątkowym dniu postanowili nie spuszczać z prezydenta oka.Rafał Trzaskowski wczoraj niczego nieświadomy odbył całą drogę do pracy w towarzystwie dziennikarzy, którzy dziś zrelacjonowali jego zaskakujące zachowania. Prezydent Warszawy nie schodzi z celownika wciąż zainteresowanych nim mediów. Co wyrabiał prezydent tuż przed ważną konferencją dotyczącą Czajki?

Andrzej Duda
07.09.2020 23:08 Wyszła cała prawda o Andrzeju Dudzie. Prezydent nie miał pojęcia

Prezydent Andrzej Duda od czerwca po raz kolejny sprawuje swój urząd. Jego kampania wyborcza okazała się bardzo skuteczna i dała pożądane wyniki. Teraz na jaw wyszła cała prawda o głowie państwa.Andrzej Duda pod koniec czerwca został wybrany przez Polaków na prezydenta Polski. To już jego druga kadencja. Prezydent mimo wielkich trudów nie wszędzie posiada swoich zwolenników. Niedawno wyszła na jaw cała prawda o nim. Na pewno nie był świadom tego, co się dzieje. Ludzie będą naprawdę zaskoczeni. Gwiazda „Dzień Dobry TVN” w ciąży. Nikt się nie spodziewał, znamy termin porodu Zadziwiające sceny na antenie TVN, doszło do wyzwisk oraz przepychanek. Widzowie oniemieli Centrum Badania Opinii Społecznej opublikował sondaż, który udowodnił, ilu polaków ufa prezydentowi. Okazuje się, że pomiar zaufania, jaki otrzymał Andrzej Duda, wyniósł 57%. To nieco lepszy wynik od tego, który uzyskał w lipcowym sondażu, zaraz po zakończeniu wyborów prezydenckich. Jest to najwyższy wynik pośród wszystkich polskich polityków.Przedwyborczy pomiar wskazał, że zaufanie do prezydenta wykazuje 54% polaków. Teraz wyniósł on o 3% więcej. Przy okazji wyszło na jaw, co Polacy sądzą o innych politykach.Prezydent Andrzej Duda wśród najbardziej zaufanych

andrzej duda
17.08.2020 11:03 Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Wielu będzie rozczarowanych

Wraz z początkiem kampanii prezydenckiej przed tegorocznymi wyborami, Andrzej Duda postanowił dotrzeć do wyborców nowymi ścieżkami. Prezydent organizował Q&A, czyli pytania i odpowiedzi w internecie, a nawet pojawił się w młodzieżowej aplikacji TikTok, gdzie bił rekordy popularności. Mimo dużego zainteresowania postanowił wycofać się z medium. Dlaczego? Jak podaje dziennik, jednym z powodów mają być Amerykanie. Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Choć wielu młodych Polaków z zapartym tchem wyczekiwało, jaki będzie kolejny krok prezydenta, ten ruch może ich rozczarować. Jak się okazuje, rekomendacje wydali również współpracownicy głowy państwa. Całą sprawę postanowiła opisać poniedziałkowa Rzeczpospolita.

Jolanta Lothe
16.08.2020 09:08 Nie żyje młodszy brat prezydenta USA. Okoliczności śmierci są wstrząsające

Nie żyje młodszy brat prezydenta USA. Polsat właśnie przekazał informacje dotyczące jego śmierci. Mężczyzna odszedł 14 sierpnia w wieku 71 lat, jednak dopiero teraz informacja trafiła do polskich mediów. Bezpośrednia przyczyna zgonu wciąż owiana jest tajemnicą. Rodzina zmarłego jest pogrążona w żalu. – Z ciężkim sercem informuję, że mój wspaniały brat, Robert, odszedł w spokoju dzisiejszej nocy – czytamy w oświadczeniu, opublikowanym przez prezydenta Donalda Trumpa.

Aleksander kwaśniewski
13.08.2020 18:47 Aleksander Kwaśniewski w końcu przemówił. Padły mocne stwierdzenia, nie wszystkim się spodobają

Były prezydent wypowiedział się dla Wprost. W rozmowie poruszone zostały wydarzenia sprzed tygodnia podczas protestów przeciw aresztowaniu Margot. Źle oceniam piątkowe protesty środowisk LGBT w stolicy – powiedział Kwaśniewski.Aleksander Kwaśniewski postanowił zabrać głos w bardzo ważnej sprawie. Chodzi o ostatnie wydarzenia w Warszawie, które podzieliły Polskę. Były prezydent nie omieszkał wypowiedzieć się na temat sytuacji osób LGBT w Polsce, co nie wszystkim może się spodobać.

Andrzej Duda
11.08.2020 18:52 Andrzej Duda popełnił ogromny błąd. Nie miał pojęcia, że jest obserwowany?

Andrzej Duda postanowił wykorzystać okres wakacyjny w pełni i wybrał się do jednego ze swoich ulubionych miejsc, prezydenckiego ośrodka wypoczynkowego w Juracie. Jak się okazuje, podczas wizyty został przyłapany na jednym, zasadniczym błędzie, który mógł obfitować w naprawdę poważne skutki.Andrzej Duda popełnił ogromny błąd. Jak się okazuje, w ocenie specjalistów, prezydent naraził się na poważne niebezpieczeństwo. Zapomniał o środkach ostrożności? Jak się okazuje, polityk nie miał pojęcia, że jest obserwowany. Zdaniem ekspertów, takie zachowanie niejednokrotnie ma tragiczne konsekwencje.

Andrzej Duda
25.07.2020 15:30 Andrzej Duda przyłapany. Myślał, że nikt nie widzi, co robi przed swoją willą w Krakowie

Po wygranych wyborach Andrzej Duda wraz z małżonką udał się na wakacje w Juracie. Jak donosi Super Express, był to jednak bardzo krótki urlop. Bowiem niedługo po wyjeździe do Juraty prezydent został przyłapany przed swoim domem w Krakowie. Wyszło na jaw, czym się zajmował.Andrzej Duda został przyłapany przed swoim domem w Krakowie. Niebywałe, jakiej czynności ze skupieniem oddawał się prezydent. Nie miał pojęcia, że zrobiono mu zdjęcie, które następie opublikował Super Express. Sprawę skomentował już ojciec głowy państwa.

uśmiechnięty Andrzej Duda
24.07.2020 13:12 Ojciec Andrzeja Dudy zdradził, co jego syn robi w wolnym czasie. Nikt nie przypuszczał, że ma podobne zamiłowanie

ZOBACZ TEŻ: fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski Mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że Andrzej Duda ma nietypową rozrywkę. Wszyscy wiedzą, że doskonale jeździ na nartach, jednak ojciec prezydenta zdradził o wiele więcej. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego Stanisława Ryster z „Wielkiej gry” była na szczycie. Niewiarygodne jak skończyła, smutne doniesienia Która z dwóch linii jest dłuższa? Ponad 99% osób podaje złą odpowiedź, prawda jest banalna Chciała schudnąć, zamówiła tabletki przez internet. 21-latka nie przeżyła Dowbor nie mogła nic zrobić, wielki dramat rodzinny. Dotarły do nas najsmutniejsze szczegóły Jak się okazuje, Andrzej Duda uwielbia podejmować się prac fizycznych i jak słyszymy, te w ogrodzie nie są mu ani trochę straszne. Widziano, jak wyrywał chwasty przed swoim domem w Krakowie, gdzie jak podaje Se.pl, wybrał się po krótkim urlopie w Juracie.Andrzej Duda wyrywa chwasty Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc Inspektor sanitarny nagle przekazał komunikat. Chodzi o wiec Andrzeja Dudy, niektórzy mogą być w niebezpieczeństwie Niesłychane, co dalej stanie się z Jackiem Kurskim. Wielu może być wściekłych, chodzi o telewizję ZOBACZ ZDJĘCIA: Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Prezydent RP Andrzej Duda (@prezydent_pl) Kwi 22, 2020 o 9:03 PDT Okazuje się, że prezydent uwielbia wszelkie prace fizyczne. Potwierdzenie tych słów możemy dostrzec na zdjęciach zamieszczonych na jego profilu na Instagramie. Ojciec Andrzeja Dudy w rozmowie z dziennikiem Super Express zdradził, co jego syn i głowa państwa robi w wolnym czasie. Jak się okazuje, prezydent, który właśnie odbywa swoją drugą kadencję, ma pewną ulubioną rozrywkę, która jest dość nietypowa. Trzeba przyznać, że takiego wyznania nikt się nie spodziewał. Od kilku miesięcy dowiadujemy się o Andrzeju Dudzie coraz więcej rzeczy. Teraz ojciec prezydenta przypadkowo zdradził, co w wolnych chwilach robi jego syn. Czy takie rzeczy przystają głowie państwa? Mało kto by się spodziewał. Ojciec Andrzeja Dudy opowiada o synu Ojciec Andrzeja Dudy, profesor i inżynier Jan Tadeusz Duda, z pewnością jest dumny z syna. Polityk, który po raz drugi wygrał wybory prezydenckie i teraz przez kolejne pięć lat będzie sprawował swoją kadencję, nie zapomniał o swoich korzeniach. Jak się okazuje, w wolnej chwili uprawia nietypową rozrywkę. Poszedł w ślady taty. Fotoreporterzy przyłapali Andrzeja Dudę na… rwaniu chwastów! Okazuje się, że dla prezydenta wcale nie jest to przykry obowiązek, a prawdziwa przyjemność. Ojciec głowy państwa zdradził wszystko. – To jest dla mojego syna rozrywka i przyjemność. Wszystko dla potrzeby fizycznego wysiłku. A ja oglądałem owoc tej pracy, bo właśnie widziałem się wtedy z synem, który bardzo chętnie wykonuje różne prace fizyczne, jeśli ma chwilę – zdradził w rozmowie z Super Expressem ojciec Andrzeja Dudy. źródło: se.pl

Prezydent
12.07.2020 13:47 Ile zarabia prezydent Polski? Wiadomość może być zaskoczeniem dla Polaków. Kwota jest imponująca

Prezydent według wielu obywateli zarabia ogromne pieniądze. Mało kto wie, że wysokość jego wynagrodzenia jest ustalana na podstawie niemal 40-letniej ustawy. Będziecie zdumieni, jaka kwota trafia na konto głowy państwa.Prezydent, czyli osoba w państwie na najwyższym możliwym stanowisku władzy. Wiemy, ile zarabia głowa państwa oraz skąd dokładnie bierze się ta kwota. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, teraz już wszystko jasne. Wynagrodzenie składa się z aż trzech części.

Andrzej Duda
08.07.2020 12:37 Maturzystka usłyszała zarzut, grozi jej do 3 lat więzienia. Wszystko przez słowa, które krzyczała do Andrzeja Dudy

Maturzystka podczas wiecu nie stroniła od ostrych słów wypowiadanych w stronę obecnie urzędującego Prezydenta, co zostało nagrane przez dziennikarza Polskiego Radia Zachód, a następnie trafiło do mediów społecznościowych. Maturzystka usłyszała zarzut publicznego znieważenia prezydenta RP Andrzeja Dudy. Informację przekazał w poniedziałek Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze – informuje onet.pl. Do zdarzenia doszło podczas wiecu wyborczego, który odbył się 2 lipca. Jak podaje Onet, 20-latka stała obok zwolenników Rafała Trzaskowskiego.

BENEDYKT XVI
04.07.2020 11:58 Andrzej Duda chce zmian w konstytucji. Chodzi o zapis o adopcji przez pary jednopłciowe

Andrzej Duda znany jest ze swojego specyficznego podejścia do LGBT. Obecny prezydent chce raz na zawsze zakończyć dyskusję dotyczącą tematu adopcji przez pary jednopłciowe. Właśnie Polskę obiegła informacja o złożeniu prezydenckiego projektu, który ma na celu zmiany w konstytucji. Poprawki mają dotyczyć zakazu adopcji dzieci przez jednopłciowe pary.Andrzej Duda słynie z konserwatywnego podejścia do środowiska LGBT. Prezydent stwierdził, że w konstytucji musi się znaleźć zapis, który w jasny i przejrzysty sposób odniesie się do zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Zmiany mają na celu, jak powiedział prezydent według jego oficjalnego Twittera – jasno przeciąć dyskusję na ten temat.

Agnieszka Włodarczyk
28.06.2020 23:00 Wyniki I tury Wyborów Prezydenckich 2020. Już wiadomo, jak głosowali Polacy

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 są już znane. Wiadomo, jak głosowali Polacy w tegorocznych wyborach, podajemy sondażowe wyniki według TVN 24. Andrzej Duda wygrał wybory z wynikiem 41,8%. W mediach społecznościowych i w Internecie zawrzało – wiemy już, że czeka nas druga tura.Wyniki wyborów w tym roku wielu mogą zaskoczyć, ponieważ dopiero w ostatniej chwili Rafał Trzaskowski zdecydował się ubiegać się o prezydenturę, a według wyników sondażowych ma dużą szansę na wygraną. Między prezydentem stolicy a Andrzejem Dudą jest różnica zaledwie 11,4 procent.

policja
23.06.2020 19:38 Wstrząsające sceny w Krakowie. Wszystko rozegrało się na oczach Prezydenta, nikt nie zareagował

Prezydent odwiedził Kraków, by przeprowadzić wiec. Niestety, ani on, ani nikt inny nie zareagował, kiedy na jego oczach rozgrywały się wstrząsające sceny. Podczas wiecu Andrzeja Dudy w Krakowie doszło do nieagresywnego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Działacze w pokojowy sposób prezentowali dwa transparenty, których treść nawiązywała do kwestii katastrofy klimatycznej. Mimo pokojowego nastawienia aktywiści spotkali się z agresją ze strony innych osób.Mimo tego, że karygodne zachowanie uczestników wiecu miało miejsce na wiecu prezydenta, Andrzej Duda w żaden sposób nie zareagował. Aktywiści z MSK spotkali się nie tylko z masą obelg, ale również przemocą. Z relacji wynika, że młodzież była kopana, bita flagami polskimi, nie wspominając o wyzwiskach, które ciężko przechodzą przez gardło.

  • 1
  • 2