Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Duda strojem przekazała ukryty komunikat do wszystkich. Wiemy, co oznacza
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 03.04.2021 15:45

Agata Duda strojem przekazała ukryty komunikat do wszystkich. Wiemy, co oznacza

Agata Duda
fot. instagram.com/prezydent_pl

Agada Duda na językach. Tym razem powodem medialnego zainteresowania jest strój, w jakim pierwsza dama pokazała się publicznie. Okazja do wystrojenia się była podwójna – nie dość, że Agata Duda obchodziła urodziny, to dodatkowo właśnie ten dzień poświęca się jednej z przypadłości na tle neurorozwojowym.

Dnia 2 kwietnia 2021 roku Agata Duda obchodziła 49 rocznicę urodzin. Nie był to jednak oficjalny powód wystąpienia pierwszej damy. Agata Duda spotkała się w piątek z przedstawicielami krakowskiego Centrum Autyzmu. To za sprawą Światowego Dnia Autyzmu, który obchodzimy właśnie na początku kwietnia.

Rodacy zwrócili uwagę na strój Agaty Dudy. Ubiór pierwszej damy niósł ze sobą ważne przesłanie

Nie od dziś wiadomo, że media chętnie śledzą oficjalne stylizacje Agaty Dudy. Żona prezydenta stawia zwykle na stroje w jasnych kolorach, które zachwycają jednoczesną prostotą i elegancją.

W swoje urodziny Agata Duda postanowiła zaakcentować ubiorem wypadający tego dnia Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji, podczas spotkania z przedstawicielami Centrum Autyzmu w Krakowie, pierwsza dama wystąpiła w eleganckiej koszuli. Ważny jest jednak sam jej kolor.

Błękitny akcent w ubiorze pierwszej damy nawiązywał do Światowego Dnia Autyzmu. To właśnie ten kolor, jako najzimniejsza i najbardziej abstrakcyjna z barw, stanowi symbol tego typu zaburzeń neurorozwojowych. Warto wspomnieć, że stylizację Agaty Dudy uzupełniały tego dnia kolczyki w kształcie łez.

W komunikacie na oficjalnym profilu Agaty Dudy na Instagramie, skąd pochodzi wykorzystane w artykule zdjęcie, pierwsza dama podziękowała przedstawicielom społeczności krakowskiego Centrum Autyzmu za zaangażowanie i udział w spotkaniu. Przy okazji żona prezydenta życzyła zebranym wszystkiego najlepszego na przyszłość, w tym spełnienia planów i marzeń.

Źródło: WP, Instagram

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny