Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Wielu będzie rozczarowanych
Karina Sulich
Karina Sulich 17.08.2020 11:03

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Wielu będzie rozczarowanych

andrzej duda
fot. eastnews.pl/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wraz z początkiem kampanii prezydenckiej przed tegorocznymi wyborami, Andrzej Duda postanowił dotrzeć do wyborców nowymi ścieżkami. Prezydent organizował Q&A, czyli pytania i odpowiedzi w internecie, a nawet pojawił się w młodzieżowej aplikacji TikTok, gdzie bił rekordy popularności. Mimo dużego zainteresowania postanowił wycofać się z medium. Dlaczego? Jak podaje dziennik, jednym z powodów mają być Amerykanie.

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Choć wielu młodych Polaków z zapartym tchem wyczekiwało, jaki będzie kolejny krok prezydenta, ten ruch może ich rozczarować. Jak się okazuje, rekomendacje wydali również współpracownicy głowy państwa. Całą sprawę postanowiła opisać poniedziałkowa Rzeczpospolita.

Andrzej Duda zrezygnował z TikToka

TikTok to chińska aplikacja, umożliwiająca swoim użytkownikom dzielenie się materiałami wideo o długości od 15 do 60 sekund, które z założenia miały przypominać teledyski. Jak się okazuje, to niepozorne medium zebrało wielu miłośników, a swoje konto miał tam również Andrzej Duda. Miał, bo jak poinformowała poniedziałkowa Rzeczpospolita: po cichu zrezygnował z TikToka.

Kiedy pod koniec marca 2020 roku na TikToku pojawił się filmik z udziałem Andrzeja Dudy, w zachęcał uczniów do udziału w internetowym turnieju Grarantanna Cup, a na jaw wyszło, że to oficjalne konto prezydenta, internet oszalał. Niestety, jak się okazuje, polityk nie będzie już dłużej raczył nas swoimi nagraniami. Dlaczego?

  1. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  2. Nagle w TVP Info Magdalenę Ogórek upomniał Jakimowicz w obecności posła: „Jesteś zazdrosny?”. Będzie walka?

To jest TikTok? Jestem na TikToku?

Choć słowa wstępu To jest TikTok? Jestem na TikToku?, którymi Andrzej Duda rozpoczął swoją karierę na TikToku, na długo zapadną w pamięci młodych Polaków, prezydent znika z medium, a powód wcale nie jest tak błahy jak mogłoby się wydawać.

– Współpracownicy prezydenta mówią o negatywnej rekomendacji ABW dla tej aplikacji, jednak również o chęci niedrażnienia Amerykanów. Prezydent Donald Trump w ostatnich tygodniach zapowiedział blokadę TikToka, bo jego zdaniem aplikacja może być wykorzystywana do dezinformacji – przekazała Rzeczpospolita.

Andrzej Duda w tak krótkim czasie zebrał na TikToku 426.9 tysięcy obserwujących i 869.6 tysięcy polubień, choć na profilu prezydenta pojawiły się jedynie dwa filmiki, a pierwszy z ich ma ponad 8 milionów wyświetleń.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Wychodząc naprzeciw wszystkim stęsknionym za sportem, wraz z Ministerstwem Cyfryzacji, zapraszamy do turnieju #GrarantannaCup: https://t.co/R4NZUTv8Ln.
Od dzisiaj znajdziecie mnie także na Tik Toku! Szukajcie pod nazwą: AndrzejDudaNaTikToku. ???? pic.twitter.com/pUEz21JbC9

— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) March 30, 2020

ZOBACZ TEŻ:

  1. Potwierdzono zakażenie w TVP. Telewizja wydała specjalny komunikat
  2. Matka wyrzuciła noworodka przez okno. Wstrząsające doniesienia z polskiej wsi
  3. Sylwia Bomba pokazała zdjęcie męża z córeczką. Zostali okropnie obrażeni, kobieta nie wytrzymała
  4. Żona zgubiła pierścionek od ukochanego męża. 7 lat po jego śmierci synowa dokonała niesamowitego odkrycia
  5. Zapytali o Gessler w Milionerach. Uczestniczka omal nie złapała się za głowę, decyzja mogła być jedna

źródło: dziennik Rzeczpospolita, Polsatnews.pl

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces