Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Prezydent miasta ogłosił, że bramy cmentarza nie zostaną zamknięte. ”Nikt mandatu nie dostanie”
Karina Sulich
Karina Sulich 01.11.2020 08:23

Prezydent miasta ogłosił, że bramy cmentarza nie zostaną zamknięte. ”Nikt mandatu nie dostanie”

cmenatrz
Fot. Jakub Kaminski/East News

Cmentarz w jednym z polskich miast, jak zapowiedział jego prezydent, nie zostanie zamknięty. Polityk w mediach społecznościowych opublikował oficjalny komentarz w sprawie rozporządzenia Rady Ministrów na 1 listopada. – Gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie – zapowiedział. Jego słowa odbiły się szerokim echem.

Decyzją rządu cmentarze w całej Polsce zostały zamknięte od 31 października do 2 listopada. Wojtek Bakun, prezydent miasta Przemyśl, zabrał głos w tej sprawie. W mediach społecznościowych polityka pojawiło się ważne oświadczenie, skierowane do mieszkańców Przemyśla. Jak zapowiedział, we wskazanych dniach cmentarz będzie otwarty.

Prezydent Przemyśla o zamknięciu cmentarzy

W piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada, wstęp na cmentarz jest zabroniony. Wielu nagła decyzja rządu zdziwiła, i ludzie nie kryli swojego niezadowolenia, a w szczególności handlowcy. Prezydent Przemyśla zabrał głos w sprawie.

Jak podkreślił prezydent miasta Przemyśl na początku swojego przemówienia, opublikowanego na Facebooku, dostał wiele zapytań w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów dotyczących cmentarzy. Polityk postanowił rozwiać wątpliwości mieszkańców.

– Obowiązuje więc zakaz wstępu na cmentarze, chyba że udają się Państwo na pogrzeb lub CZYNNOŚCI Z NIM ZWIĄZANE!
Nie obliguje to jednak władz miasta do zamykania bram cmentarzy – oświadczył w swoim wpisie.
– W związku z tym odpowiadając na liczne pytania Państwa w tej sprawie, informuję, że BRAMY CMENTARZY POZOSTAJĄ OTWARTE zarówno dzisiaj (31.10) jak i w kolejnych dniach – wyjaśnił prezydent Przemyśla.
Jak podkreślił Wojtek Bakun, zakaz wstępu na cmentarz nie obowiązuje uczestników pogrzebu i czynności z nim związanych i nie obliguje on władz miasta do zamknięcia jego bram. Prezydent zabrał również głos w sprawie karania mandatami tych, którzy w najbliższych dniach wybiorą się na cmentarz oraz handlowców, którzy wkupili pod nim miejsca.
  1. Przekazali najgorszą wiadomość, Barbara nie żyje. Prezydent miasta zabrał głos „Ciężko znaleźć słowa otuchy w tej trudnej chwili”
  2. Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenie
  3. Zatrważające informacje dla Polek i Polaków. Prawdopodobnie stanie się już 26.11, nie mamy wiele czasu
Przemyśl. Cmentarze nie zostaną zamknięte
Jak zapowiedział w dalszej części oświadczenia prezydent Przemyśla, ten, kto od 31 października do 2 listopada wybierze się na cmentarz, nie zostanie ukarany mandatem przez Straż Miejską.
– Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska „będzie karać”. Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to, żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie – zapowiedział

Na koniec oświadczenia prezydent Przemyśla odniósł się do sprawy tych, którzy wykupili miejsca na handel pod cmentarzami. Jak zagwarantował, w poniedziałek miasto rozwiąże ten problem, a decyzje handlowców zostaną anulowane lub przedłużone na inny okres.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Powiązane
Olgierd Łukaszewicz
Rozpoznasz te gwiazdy PRL po oczach? Numer 4 to wyzwanie dla każdego