Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Robert Makłowicz odpowiedział na pytanie, czy zostanie prezydentem Polski
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.08.2021 17:58

Robert Makłowicz odpowiedział na pytanie, czy zostanie prezydentem Polski

TVN
materiały prasowe

Robert Makłowicz jest jednym z bardziej lubianych w Polsce celebrytów. Jego programy kulinarne biją rekordy popularności. Tym razem wypowiedział się na tematy polityczne.

Robert Makłowicz ma w Polsce wielu wielbicieli. Rozpoznawany od lat słynny smakosz i kucharz oraz podróżnik, oprócz prowadzenia kanału na Youtube, bierze udział w kampaniach reklamowych i akcjach społecznych, ma nawet swoje linie produktów, sygnowanych jego nazwiskiem.

Celebryta udziela też mnóstwa wywiadów. Jednym z nich była rozmowa na portalu „Wprost„. W trakcie spotkania przekazano mu pytanie od 14-latki, która chciała wiedzieć, czy Makłowicz zamierza zostać prezydentem RP. Co odpowiedział?

Makłowicz na prezydenta Polski

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Makłowicz postanowił poważnie potraktować pytanie dziewczynki i odpowiedział na nie całkiem serio. Jednym z powodów była świadomość kucharza, że bardzo wielu Polaków chętnie zobaczyłaby go w roli prezydenta kraju.

Celebryta wypowiedział się szczerze o polskiej scenie politycznej. Wyraził zrozumienie dla pewnego tragizmu pytania nastolatki:

– Ten tragizm polega na tym, że polska polityka doszła do momentu takiej ściemy, takiego udawania, takiej koturnowości i takiej nieprawdy, że ludzie tęsknią za kimś, kto nie udaje po prostu. Nie wyklucza i stara się patrzeć na świat ciepłym okiem.

Kucharz powiedział, że nie mylą się ci, którzy postrzegają go w ten sposób. Rzeczywiście stara się widzieć w ludziach i świecie dobro.

Makłowicz szczerze o TVP

Rozmawiający z nim dziennikarz nawiązał do jednego z materiałów Telewizji Polskiej, w którym pewnemu politykowi zarzucono „utratę genu polskości„. Rozmówca Makłowicza spytał go więc, co z jego genem.

Makłowicz zapytał retorycznie, co ma oznaczać termin gen polskości – i czy ktokolwiek ma na niego definicję. Poza tym powiedział:

– TVP nie oglądam już od dłuższego czasu, natomiast traktuję tę wypowiedź w kategoriach czysto humorystycznych.

Dodał też, że interesy polskie mogą być bardzo różnie postrzegane, zatem dla niego takie uwagi TVP to zwyczajna publicystyczna złośliwość.

A co wy sądzicie o Makłowiczu na stanowisku prezydenta Polski?

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. 52-latka wyszła za Nigeryjczyka. Urodziła mu bliźniaki, nie spodziewała się tragedii, która ją spotkała