Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aleksander Kwaśniewski w końcu przemówił. Padły mocne stwierdzenia, nie wszystkim się spodobają
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 13.08.2020 18:47

Aleksander Kwaśniewski w końcu przemówił. Padły mocne stwierdzenia, nie wszystkim się spodobają

Aleksander kwaśniewski
Piotr Molecki/East News

Były prezydent wypowiedział się dla Wprost. W rozmowie poruszone zostały wydarzenia sprzed tygodnia podczas protestów przeciw aresztowaniu Margot. Źle oceniam piątkowe protesty środowisk LGBT w stolicy – powiedział Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski postanowił zabrać głos w bardzo ważnej sprawie. Chodzi o ostatnie wydarzenia w Warszawie, które podzieliły Polskę. Były prezydent nie omieszkał wypowiedzieć się na temat sytuacji osób LGBT w Polsce, co nie wszystkim może się spodobać.

Aleksander Kwaśniewski zabrał głos

Głos Kwaśniewskiego zawsze jest bardzo ceniony przez Polaków. Wielu uważa go za spory autorytet, nic więc dziwnego, że Wprost zadał pytania o bieżące wydarzenia.

– Źle oceniam te protesty. Radykalizacja jest niedobra i tyle. W moim przekonaniu środowiska LGBT mają święte prawo walczyć o swoje prawa, podmiotowość, tolerowanie i szacunek dla nich. Natomiast niektóre ze środków, które są przez te środowiska podejmowane dają argument, żeby z drugiej strony była taka agresja i nietolerancja, z jaką mamy do czynienia – podsumował Aleksander Kwaśniewski.

Podkreśla jednak, że działania policji podczas protestów również były nieadekwatne do skali problemu.

  1. Skandal z Kinga Dudą. Kancelaria prezydenta musiała zareagować
  2. Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętać

Kwaśniewski o LGBT

Został również zapytany o to, jak odnosi się do żądań, by Rafał Trzaskowski zabrał stanowisko i poparł społeczność LGBT.

– Wszyscy znają jego poglądy, mało tego, przecież zostało mu dokładnie wyciągnięte w czasie kampanii, że podpisywał kartę LGBT. Został uznany niemalże za jednego z promotorów LGBT w Polsce. Jego postawa jest jasna i czytelna – uznał Kwaśniewski.

Z pewnością nie wszystkim spodobają się słowa polityka – zarówno społeczność LGBT, jak i homofobiczni przeciwnicy mogą mieć problem z jego słowami.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Aleksander kwaśniewski

Kwaśniewski zabrał głos.