Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kiedy spadnie śnieg? Poznaliśmy prognozy
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 09.11.2021 23:33

Kiedy spadnie śnieg? Poznaliśmy prognozy

Kiedy spadnie śnieg
Photo by Craig Whitehead on Unsplash

Z każdym dniem robi się coraz chłodniej. Synoptycy prognozują coraz większe obniżenie temperatur. Prognoza pogody dla Polski zapowiada się więcej typowo jesiennie. Kiedy spadnie śnieg? Specjaliści podali już termin!

Meteorolodzy są zgodni: wpływ zimnego powietrza, docierającego nad Polskę, może już niedługo wywołać bardzo niskie temperatury, nieprzekraczające 0 stopni Celsjusza – a co za tym idzie, opady śniegu.

Kiedy spadnie śnieg? Prognoza dla Polski

Pogoda w tym tygodniu będzie jeszcze względnie ciepła z bardzo niskim zachmurzeniem. Nie powinny też wystąpić opady deszczu. Za to po weekendzie, czyli w drugiej połowie listopada, może spaść pierwszy śnieg.

Wszystko zacznie się już w poniedziałek, kiedy wyż sprowadzi do Polski zimne powietrze, a termometry w Polsce pokażę temperatury od 5 do 10 st. C w dzień i nawet do -5 st. C w nocy.

W drugiej i trzeciej dekadzie listopada pogoda ulegnie znacznemu pogorszeniu. Zachmurzenie w większości Polski będzie duże, wiatr umiarkowany do silnego, mogą się też pojawić pierwsze opady śniegu lub śniegu z deszczem.

Pod koniec listopada temperatura w Polsce spadnie do 0 stopni Celsjusza. Wtedy zimowej pogody można będzie się spodziewać zwłaszcza w górach.

Źródło: Onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Britney Spears cała jak we krwi. Makabryczne zdjęcia trafiły do sieci
  2. Smutne wieści, fani „M jak miłość” przeżyją wstrząs. Bohaterowie serialu odejdą na zawsze
  3. Kontrowersyjne wydanie „Wiadomości” na TVP po marszu dla Izy
Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem