Morderstwo 13-letniej Patrycji przed kilkoma miesiącami wstrząsnęło całą Polską. Dziewczyna miała być w ciąży z 14-letnim Kacprem, który w styczniu tego roku sięgnął po nóż i pozbawił ją życia. Chłopak trafił na obserwację psychiatryczną. Teraz sąd podjął kolejną decyzję w bulwersującej sprawie.
Przez kilka dni trwały poszukiwania starszej kobiety, mieszkającej na co dzień w jednej ze wsi gminy Milejczyce (w województwie podlaskim). O zniknięciu 86-latki zawiadomił służby jej sąsiad. Akcja zakończyła się happy endem, funkcjonariusze odnaleźli jednak staruszkę w ostatniej chwili.
Zgodnie z wydanym przez Episkopat zarządzeniem, 26 września w kościołach całej Polski odbywa się tak zwane „doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych”, oznaczające de facto przeliczanie biorących udział w niedzielnych nabożeństwach, w tym tej części z nich, która przyjmuje komunię. Od wielu lat polski Kościół notuje znaczny spadek liczby uczestników religijnych celebracji. Jak będzie tym razem?
Dramatyczne doniesienia z województwa łódzkiego. We wsi Słomków Suchy nieopodal Sieradza niezidentyfikowany dotąd pojazd potrącił kierującego jednośladem, w wyniku czego ten poniósł śmierć na miejscu. Trwają szeroko zakrojone poszukiwania sprawcy zdarzenia.
Mimo że piątek upłynie dla części mieszkańców kraju pod znakiem rozpogodzeń, dzień ten będzie jednocześnie wyjątkowo wietrzny, porywy wiatru mogą bowiem osiągać miejscowo ponad 100 kilometrów na godzinę oraz być wyjatkowo niebezpieczne. Co jeszcze czeka nas przed weekendem?
W jednym z powiatów województwa kujawsko-pomorskiego doszło do tragicznego zdarzenia. Dziś, chwilę po godzinie 10, autokar wiozący grupę dzieci wypadł z drogi, by po chwili wpaść do rowu. Rannych zostało aż 35 osób. Okoliczności zdarzenia badają lokalne służby.
„Białe miasteczko 2.0”, stworzone 11 września w związku z ogólnopolskim protestem wykonujących zawody medyczne, tymczasowo zawiesza działalność. Wszystko po tragedii, do której doszło wczoraj przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w warszawskich Alejach Ujazdowskich, gdzie też manifestują medycy.
Przewidywania synoptyków potwierdziły to, czego obawialiśmy się najbardziej – kolejnych letnich dni doczekamy się dopiero w przyszłym roku. W ciągu najbliższych kilkunastu dni słupki termometrów spadną bowiem do wartości oscylujących około zera stopni Celsjusza.
Stan wyjątkowy obowiązuje na polsko-białoruskim pograniczu od kilku dni. Dziś jednak Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców objętych nim terenów ostrzegawcze wiadomości SMS. O co chodzi?
W dobie nieustannie wzrastających cen Polacy poszukują coraz to nowszych sposobów zaoszczędzenia pieniędzy. Trzyosobowa rodzina, mieszkająca na co dzień w jednym z polskich miast, przekonuje jednak, że na miesięczne przeżycie wystarcza jej niewiele więcej niż średnia krajowa. Dodatkowo są również w stanie oszczędzić. Jak to możliwe?
Do dantejskich scen doszło w Dmeninie, na terenie województwa łódzkiego. Wieczorem, 11 września, na plebanii miejscowej parafii świętych Szymona i Judy Tadeusza nieznani sprawcy pobili jednego z duchownych. Podejrzanych o popełnienie przestępstwa poszukają lokalne służby.
Wydawałoby się, że wakacje zakończyły się na dobre. Nic bardziej mylnego. Najnowsze zdjęcia z turystycznych miejscowości – zarówno tych położonych nad Bałtykiem, jak i leżących u podnórza Tatr – przywodzą na myśl szczyt sezonu. Wszystko w związku z ostatnim (prawdopodobnie) ciepłym weekendem w tym roku.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla obszarów, położonych w większości polskich województw. Wszystko w związku przewidywanymi burzami, którym towarzyszyć będą opady gradu. Na co powinniśmy się przygotować?
„Promocja” polegająca na metkowaniu produktów etykietami z identyczną kwotą? Sztuczne podbijanie cen? Przeceny o… 1 grosz? Każdy z nas spotkał się z tego typu praktykami w sklepie. Unia Europejska (a za nią polski rząd) już wkrótce ukróci jednak podobne zabiegi. Wszystko w związku z nowymi przepisami.
Po okresie intensywnych opadów, a także znacznym spadku temperatur, znaczna część mieszkańców kraju będzie mogła tym samym cieszyć się wyjątkowo pogodnym początkiem weekendu. Synoptycy prognozują, że termometry mogą dziś lokalnie pokazać nawet 24 stopnie Celsjusza. Czy to początek złotej, polskiej jesieni?
Wczoraj późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów o wprowadzeniu na części obszaru kraju stanu wyjątkowego. Obejmuje ono 183 miejscowości, które znajdują się w strefie polsko-białoruskiego pogranicza. Dokument wprowadza istotne obostrzenia w funkcjonowaniu na wskazanych terenach. Potrwają one 30 dni. Motywem wykorzystania artykułu 230 Konstytucji są coraz częstsze próby nielegalnego przekraczania państwowej granicy. Zdaniem ministra spraw wewnętrznych i administracji podjęte kroki mają mieć także związek z wojskowymi manewrami na terenie Białorusi. Obecna sytuacja to precedens w najnowszej historii Polski – mechanizmu uruchamiającego jakikolwiek z trzech stanów nadzwyczajnych nie uruchamiano bowiem od 1981 roku (kiedy to podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego).
Mimo że stan wyjątkowy nie został oficjalnie wprowadzony (według medialnych doniesień Andrzej Duda ma podpisać rozporządzenie w tej sprawie dopiero jutro), na pograniczu polsko-białoruskim rozpoczęła się mobilizacja służb mundurowych – „Fakt” informuje o gromadzeniu się na miejscu wojska, policji, a także… służb specjalnych. Co oznacza to dla mieszkańców tych terenów?
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej numer 444. Samochód osobowy zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką w okolicach miejscowości Świeca. W wyniku doznanych obrażeń śmierć poniosła 26-letnia kobieta, a także 32-letni mężczyzna. Para zginęła na dzień przed zaplanowanym ślubem.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla wybranych powiatów trzech województw. Ma to związek z przechodzącym właśnie przez Polskę frontem atmosferycznym, który przyniesie wyjątkowo obfite opady deszczu. W niektórych miejscach spodziewanych jest nawet 110 litrów na metr kwadratowy.
Tragiczny finał poszukiwań dwóch nastolatek. Krótko po zgłoszeniu zaginięcia ich ciała zostały odnalezione w Dobczynie pod Warszawą. Najnowsze ustalenia śledczych wskazują, że może być to przypadek tak zwanego rozszerzonego samobójstwa. Służby wciąż ustalają jednak oficjalny przebieg zdarzeń.
Nie żyje Roman Malinowski – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków PSL, były marszałek Sejmu oraz wicepremier w rządach Edwarda Babiucha, Józefa Pińkowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego. O śmierci ludowca poinformował obecny prezes PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz.
Historie wojen (i wojenek) między mieszkańcami tych samych miejsc co jakiś czas rozpalają media społecznościowe, dzieląc komentujących na zwolenników różnych stron sąsiedzkich konfliktów. O swoich utarczkach z „niezwykle życzliwą” sąsiadką opowiedziała Aleksandra.
Od kilku dni pada w niemalże całej Polsce i wszystko wskazuje na to, że intensywne ulewy jeszcze nie ustąpią. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia. IMGW wydało alerty w związku ze zbliżającymi się intensywnymi opadami deszczu. Ostrzeżenia dotyczą 13 województw.
Do tragicznego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań, położonym w południowej części Kielc. Wezwani na miejsce funkcjonariusze odkryli dwa ciała, należące do 56-letniego mężczyzny, a także jego 81-letniej matki. Służby ustalają teraz możliwe scenariusze.
Niestety, koniec lata zbliża się nieubłaganie. W najbliższym czasie czeka nas znaczne ochłodzenie aury, które można uznać za preludium kolejnych wydarzeń pogodowych. Tradycyjnie już bowiem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę długoterminową. Jakich wartości sięgną słupki termometrów, a także – kiedy spadnie pierwszy śnieg?
Początek ostatniego tygodnia sierpnia wiąże się z ochłodzeniem w znacznej części kraju. Obecny nad Polską front atmosferyczny przyniesie nie tylko zachmurzenie oraz znaczne obniżenie temperatur, do których przyzwyczailiśmy się w ostatnim czasie, ale także opady oraz burze. Intensywność deszczu może zaś powodować lokalne podtopienia.
Rodzice, którzy decydują się ochrzcić swoje dzieci, często zastanawiają się, jak będą kształtować się opłaty za to wydarzenie. O ile jednak koszty przyjęcia i innych, bezpośrednio powiązanych z nim kwestii, oszacować dość łatwo, o tyle największego zaskoczenia można spodziewać się w kwestii osławionego „co łaska”. Swoją historią – ku przestrodze – podzieliła się w sieci jedna z matek.
Główny Inspektorat Sanitarny przekazał informację o wycofaniu z obiegu partii aż 12 różnych produktów. Komunikat dotyczy najróżniejszych rodzajów lodów, sprzedawanych ponadto w wielu sieciach marketów (i nie tylko). Powodem wszystkiego jest zanieczyszczenie niezwykle groźną substancją.