Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pilny komunikat popularnego banku. Możesz stracić wszystkie pieniądze, oszuści próbują okraść Polaków
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 19.08.2020 13:02

Pilny komunikat popularnego banku. Możesz stracić wszystkie pieniądze, oszuści próbują okraść Polaków

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Banki pilnie ostrzegają swoich klientów przed cyberprzestępstwem. Tym razem jedna z placówek wyczuliła swoich klientów na nowe oszustwo internetowych złodziei. Kłopot w tym, że nabrać się jest bardzo łatwo, oszuści wprowadzają w błąd i korzystają na nieuwadze.

Mimo że większość użytkowników kont bankowych zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie karty w internecie, wciąż wielu z nas daje się nabrać na sprytne sztuczki oszustów. Klienci mBanku zostali pilnie poinformowani o nowym, poważnym zagrożeniu. Inne banki na pewno pójdą tym samym śladem.

Banki ostrzegają – nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy

W dzisiejszych czasach wielu z nas korzysta z popularnych platform udostępniających seriale i filmy. Korzystamy z nich zazwyczaj na zasadzie subskrypcji, każdego miesiąca z konta pobierana jest konkretna kwota.

Popularność platform filmowo-serialowych, na przykład Netflix’a, dała nowe pole do działania oszustom, którzy na naszego maila przesyłają wiadomość o wygaśnięciu subskrypcji danej platformy. Odsyłają nas też na fałszywą stronę, do złudzenia przypominającą oryginalną, by dokonać płatności i opłacić kolejne miesiące za używanie platformy.

  1. Anna Mucha wrzuciła intymne nagranie z Kubą Wojewódzkim. W końcu prawda się wydała
  2. Fakt ujawnił kulisy odejścia Szumowskiego. Dlaczego były Minister Zdrowia zrezygnował ze stanowiska?

Chroń swój numer CVV2

Gdy zostajemy odesłani na fałszywą stronę mamy możliwość zapłacenia za subskrypcję kartą, podajemy wówczas jej numer, datę ważności i bardzo ważny numer CVV2 znajdujący się na jej odwrocie. W tym momencie oszuści przechwytują te dane i mogą naszą kartą płacić w internecie bez naszej wiedzy.

Dlatego tak ważne jest, żebyśmy byli uważny na szczegóły. Czasem adres strony ma zamiast myślnika minus bądź zamiast literki o, cyfrę 0. Te drobne różnice, niemal niezauważalne mają uśpić naszą czujność. mBank przypomina także, by nie mieć takiego samego hasła do wielu ważnych platform, nie należy także posługiwać się żadną płatnością internetową bez pewności, że znajdujemy się na oryginalnej i bezpiecznej stronie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP właśnie potwierdziło, niestety nie żyje. Ogromny żal, straciliśmy wielką postać
  2. We wsi nie spodobało się, że 7-letnia Ala powiedziała sąsiadce, co dzieje się w domu. Dziecko było niewyobrażalnie krzywdzone
  3. Nie żyje gwiazda disco-polo. Tragiczna śmierć podczas wieczoru kawalerskiego, najnowsze doniesienia prokuratury
  4. Pilne ostrzeżenie dla czterech województw 2 stopnia. Niebezpieczeństwo może dotknąć tysiące Polaków
  5. Nie zostawili suchej nitki na Barbarze Kurdej-Szatan i jej mężu. Jak oni wyglądali na ślubie gwiazdorskiej pary?
  6. Niesamowite, robią szynkę z arbuza. Jej wygląda zwala z nóg, ciężko odróżnić od prawdziwego mięsa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?