Lifestyle.Lelum.pl > Bałtyk

Bałtyk

Druzgocące informacje po tragedii na promie
06.07.2023 09:35 "Jesteśmy wstrząśnięci". Z Pauliną działo się coś złego? Druzgocące informacje po tragedii na promie

Tragedia na promie z Gdyni do Szwecji wstrząsnęła Polską. Na pełnym morzu za burtę wypadły dwie osoby – Paulina i jej 7-letni syn Lech. Niestety kolejnego dnia media obiegła wiadomość, że kolejnego dnia oboje zmarli w szpitalu, do którego trafili po wyłowieniu z wody. Osoby interesujące się sprawą wciąż zadają sobie pytanie, co i dlaczego wydarzyło się na promie. 

Pasażerka promu Stena Spirit ujawniła kulisy poszukiwań matki i chłopca, którzy wypadli za burtę
03.07.2023 16:06 Dramatyczne szczegóły poszukiwań matki i dziecka z promu Stena Spirit. "Smutne i godne ubolewania"

Kilka dni temu media obiegła smutna informacja o tragedii, do której doszło na promie płynącym z Gdyni około 100 kilometrów od brzegu Szwecji. Podczas rejsu za burtę wypadła kobieta i jej syn. Choć udało się ich wyłowić, medycy nie byli w stanie przywrócić ich czynności życiowych.Kierowniczka akcji ratunkowej podzieliła się szczegółami całego przedsięwzięcia.  

Jeden z pasażerów promu dostrzegł coś w wodzie w czasie tragedii
03.07.2023 12:19 Wstrząsające, co w wodzie dojrzał świadek. Teraz wszystko wyszło na jaw, to kluczowa wiadomość ws. tragedii na promie?

Kilka dni temu doszło do tragedii na promie płynącym z Gdyni do Karlskrony w Szwecji. Około 100 kilometrów od brzegu, do którego miał dopłynąć za burtę wypadła 36-letnia kobieta i jej 7-letni syn. Po uratowaniu z wody, rodzina trafiła do szpitala, gdzie zmarła kolejnego dnia. Początkowe doniesienia o przyczynach wypadku były całkiem inne, ale obecnie śledczy skłaniają się ku hipotezie, że doszło do zabójstwa dziecka i samobójstwa matki. 

Wojciech Glanc o tragedii na promie
03.07.2023 10:44 Tylko u nas: "Ja to po prostu zobaczyłem". Wojciech Glanc o tragedii na promie. Wie, jak mogło do niej dojść

Od kilku dni głośno jest o sprawie tragedii na promie płynącym z Grecji do Szwecji. Około 100 kilometrów od brzegu skandynawskiego kraju doszło jednak do strasznej tragedii i matka i 7-letni chłopiec wypadli za burtę. Szybko wszczęto akcję ratunkowo i po około godzinie wyłowiono z wody zarówno matkę jak i chłopca. Mimo natychmiastowego rozpoczęcia reanimacji i przetransportowania do szpitala, matce i chłopcu nie udało się niestety przeżyć. W sprawie wychodzą co chwilę nowe doniesienia i prawdopodobnie nie poznamy prawdy aż do czasu zakończenia dochodzenia.

Internauci komentują tragedię na promie
02.07.2023 13:32 Wstrząsające, co teraz mówią ws. tragedii na promie. "Najgorsza z możliwych hipotez"

Kilka dni temu media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci 7-letniego chłopca i jego matki. Dzień wcześniej wypadli oni za burtę promu płynącego z Gdańska do Szwecji. Do niespodziewanej tragedii doszło około 100 kilometrów od jej skandynawskiego kraju. Akcja ratunkowa trwała około godziny i w końcu udało się wyciągnąć z wody zarówno matkę, jak i chłopca. Niestety kolejnego dnia pojawiła się informacja, że żadne z nich nie przeżyło. 

Stena Line ujawnił prawdę o wypadku kobiety i jej syna
01.07.2023 07:13 Stena Line przerwała ciszę ws. tragedii matki i dziecka na Bałtyku. Przewoźnik ujawnił, jak to wszystko wyglądało

Wczoraj media obiegła tragiczna wiadomość. Około 100 kilometrów od brzegu Szwecji z promu płynącego z Gdańska do morza wpadła 36-letnia kobieta i jej 7-letni syn. W czasie akcji ratunkowej oboje zostali wyłowieni z wody, a na pokładzie śmigłowca udzielono im pierwszej pomocy i szybko przetransportowano do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy zmarli kolejnego dnia. Firma Stena Line wydała oświadczenie w sprawie.

Zawał na pokładzie promu
30.06.2023 21:40 Wczoraj z pokładu Stena Spirit wypadła matka z dzieckiem. Dzisiaj koszmar na pokładzie Stena Estelle na Bałtyku

Wczoraj media obiegła informacja o tragicznym wypadku z udziałem matki i 7-letniego chłopca, którzy wpadli do Bałtyku z pokładu promu płynącego do Gdańska. W akcji ratunkowej wzięły udział śmigłowce, ale mimo wyłowienia obojga, matka i syn zmarli kolejnego dnia w szpitalu. Kolejnego dnia doszło do następnego dramatu na pokładzie innego promu.

Kobieta i dziecko wypadki za burtę promu
30.06.2023 18:27 Pasażer promu, z którego wypadła matka z dzieckiem miał włączoną kamerę. Jest nagranie, rozpaczliwe co na nim słychać

29 czerwca na Bałtyku doszło do tragedii. Z pokładu promu płynącego ze Szwecji do Gdańska do wody wpadła matka i jej 7-letni syn. Mimo szybkiego wszczęcia alarmu i akcji ratunkowej, która zakończyła się sukcesem, oboje zmarli kolejnego dnia w szpitalu, gdzie zostali przetransportowani po wyciągnięciu z wody. W sieci pojawiło się nagranie z pokładu promu. Jaki komunikat usłyszeli pasażerowie po wpadnięciu kobiety z dzieckiem do wody?

prom
30.06.2023 17:28 Widziała moment wyłowienia matki i dziecka z Bałtyku. Pasażerka promu ujawnia wstrząsające szczegóły

Wciąż ustalane są szczegóły tragedii, która wydarzyła się na Bałtyku. Kobieta i jej 7-letnie dziecko wypadli za burtę promu płynącego z Gdyni do Karlskrony. Niestety oboje nie przeżyli tego zdarzenia. Do sieci trafiło nagranie z akcji ratunkowej.Materiały udostępnił portal „Trojmiasto.pl”. Na jednym z nich można dostrzec, jak załoga śmigłowca wydobywa z wody nieprzytomną, ale jeszcze wtedy żyjącą Polkę. Świadkowie relacjonują, że służby zadziałały bardzo sprawnie.

prom
30.06.2023 12:12 Tragiczna informacja. Nie żyje kobieta i 7-latek, którzy wypadli za burtę Stena Line do Bałtyku

Tragiczne informacje napłynęły do nas ze Szwecji. Matka i dziecko, którzy spadli 29 czerwca do Bałtyku z promu Stena Line nie żyją. Informację potwierdził rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka.Szwedzka strona przekazała, aby poinformować bliskich kobiety i jej syna o tym, że nie żyją. Ta dwójka podróżowała z Gdyni do Karlskrony. Póki co nie wiadomo, z jakich przyczyn wylądowali w morzu.

zagrożenie
16.08.2021 14:15 Nie żyje kobieta, która kąpała się w Bałtyku. Zaraziła się bakterią Vibrio vulnificus

Turystka, która spędzała wakacje nad Bałtykiem, zaraziła się niebezpieczną bakterią. Jak przekazuje radiozet.pl, kobieta zmarła w jednym z niemieckich szpitali. Eksperci apelują o ostrożność podczas przebywania na plaży. Kobieta przebywała nad Bałtykiem w drugiej połowie lipca. Niebezpieczną baterią – Vibrio vulnificus, przecinkowcem z rodziny Vibrionaceae – zaraziła się prawdopodobnie w wyniku zainfekowania otwartej rany.

02.08.2021 14:48 Szli wzdłuż plaży w Łebie i nagle natknęli się na niebywałe znalezisko. Na piasku leżała butelka z listem

Niebywałe znalezisko na plaży w Łebie. Para spacerowała wzdłuż plaży, kiedy nagle mężczyzna dostrzegł na piasku niespotykany przedmiot. Podszedł bliżej i jego oczom ukazała się butelka z listem w środku. Po przeczytaniu treści spacerowicze nie mogli powstrzymać łez. Para wybrała się na spacer, jednak kompletnie nie spodziewała się finału swojej przechadzki. Spacerując po plaży w Łebie, dokonali niecodziennego znaleziska.

plaża
01.07.2021 23:33 Niewiarygodne sceny na plaży. Nad głowami plażowiczów przeleciała 34-tonowa machina

Zdjęcie zrobione na plaży w miejscowości Tofta zadziwiło internautów. W kadrze uwieczniono moment, kiedy samolot szwedzkich Sił Powietrznych przelatywał niemalże nad głowami plażowiczów. Ludzie z przerażeniem patrzyli w niebo. 34-tonowy samolot przeleciał niemalże nad głowami ludzi wypoczywających na plaży. Wielka machina leciała naprawdę nisko, wzbudzając lęk wśród plażowiczów.

29.06.2021 19:46 Bałtyk: uwaga na sinice. Mamy listę zamkniętych kąpielisk

Bałtyk: kąpieliska w Gdyni, Sopocie, Stegnie i Krynicy Morskiej zostały zamknięte aż do odwołania ze względu na wykryty zakwit sinic. O sytuacji poinformował sanepid. Kąpiel w takiej wodzie może wywołać negatywne skutki uboczne dla naszego zdrowia. O sytuacji nad Bałtykiem poinformowano dziś, tj. 29 czerwca we wtorek za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej sanepidu. Ważny alarm dla ludzi przebywających obecnie nad polską częścią morza.

Kotlet schabowy cena
30.05.2021 22:12 Pan Rajmund pokazał paragon za schabowego nad polskim morzem. Cena go zaskoczyła

Kotlet schabowy jest chyba najpopularniejszym daniem w kuchni polskiej. Jednak ceny za to danie w niektórych restauracjach mogą zaskoczyć. Tak też było w przypadku pana Rajmunda. Kotlet schabowy jest daniem, które można znaleźć w menu wielu restauracji. W ostatnim czasie dużo się mówi o cenach w restauracjach nad Bałtykiem. W internecie nie brakuje zdjęć paragonów, na których widać gigantyczne kwoty za dania, które wcale nie są jakieś skomplikowane czy też finezyjne. Często są to potrawy, które każdy z nas zna, jednak ze względu na fakt, że restauracja znajduje się w mieście, do którego przyjeżdża duża ilość turystów, cena za jedzenie znacząco rośnie.

Agnieszka Włodarczyk
07.09.2020 11:41 Dramatyczne sceny nad Bałtykiem. Krzyki i wielka panika. Ludzie nie wiedzieli co mają robić, istny chaos

Po raz kolejny ludzie wybierający się nad Bałtyk byli świadkami okropnej sceny. Wszystko działo się na ich oczach, mało kto wiedział, jak powinien się zachować w takiej sytuacji. Przerażające.Bałtyk: wczasowicze spędzający czas na plaży przeżyli mrożącą krew w żyłach sytuację. Ludzie nie wiedzieli, co mają zrobić, nagle zaczęli uciekać. Zapanował prawdziwy chaos, wszyscy byli przerażeni. Co doprowadziło ich do takich skrajnych emocji?

trąba wodna bałtyk
29.08.2020 15:46 Trąby wodne nad Bałtykiem. Ludzie nie wierzyli własnym oczom, porażające nagranie trafiło do sieci

W czwartek 27 sierpnia do sieci trafiły zdjęcia i nagrania, na których widać unoszące się nad Bałtykiem dwie trąby wodne. To zjawisko zaobserwowano już nie pierwszy raz, jednak są one na tyle rzadkie, że ich widok mógł wywołać niepokój. Bałtyk nawiedzają ogromne wichury, które powodują pobudzenie wód i potężne fale. W ostatnim czasie media społecznościowe są zasypane zdjęciami znad polskiego morza, gdzie widać załamanie pogody. W czwartkowe popołudnie zaobserwowano bardzo niepokojące zjawiska. Jak poinformował polsatnews.pl powołując się na Polskich Łowców Burz nasze morze nawiedziły trąby wodne.

Dorota Wellman
20.08.2020 23:48 Dorota Wellman ostro o plażowiczach nad Bałtykiem. „Rechoczą obleśnie i robią niestosowne uwagi”

Dorota Wellman od lat przyciąga do siebie rzeszę widzów. Sympatyczna dziennikarka tym razem postanowiła wypowiedzieć się na temat polskich plażowiczów. Niestety nie miała nic miłego do powiedzenia. Z jej ust padły szokujące słowa. Według niej w Grecji jest całkowicie inaczej. Prowadząca Dzień Dobry TVN nie owijała w bawełnę. Dorota Wellman jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Przez wiele lat cieszy się sympatią widzów, głównie dzięki swojej otwartości i szczerości. Tym razem wypowiedziała się na temat plażowiczów spędzających czas nad Bałtykiem. Według niej, pokazując się w kostiumie kąpielowym nad polskim morzem, narażamy się na drwiny, w Grecji natomiast jest całkowicie inaczej.

Agnieszka Włodarczyk
17.08.2020 19:22 Chaos i panika nad Bałtykiem. Ludzie nie wiedzieli co robić, zaczęli uciekać

Bałtyk często potrafi zaskakiwać. Prawie co roku słychać różne historie, które miały miejsce na plażach nad tym akwenem. Ta sytuacja przez chwilę wydawała się naprawdę groźna.Bałtyk jest w tym roku bardzo obleganym miejscem wypoczynkowym. Ludzie, którzy wybrali się na urlop nad morze, nie spodziewali się takiego wydarzenia, nie wiedzieli, co mają robić. Przez chwilę spodziewali się najgorszego.

Agnieszka Włodarczyk
09.08.2020 16:20 Pilne: GIS zamyka kąpieliska. Fatalne wiadomości dla urlopowiczów

GIS w trybie pilnym zamyka kąpieliska. Ci, którzy właśnie spędzają urlop w popularnych wakacyjnych kurortach, lub mieli wybrać się tam w najbliższym czasie, nie będą zadowoleni. Sytuacja jest fatalna. Jak się okazuje, od soboty 8 sierpnia zamknięto aż 10 kąpielisk nad polskim morzem, a dokładniej w Gdyni, Sopocie i Gdańsku. GIS ma dla urlopowiczów bardzo złe informacje. Ci, którzy wybrali wypoczynek nad Bałtykiem, będą musieli pogodzić się z zażywaniem jedynie kąpieli słonecznych, gdyż te morskie właśnie zostały zabronione dla naszego własnego dobra.

Agnieszka Włodarczyk
24.07.2020 14:20 Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie

Para wybrała się na spacer po falochronie, czyli drewnianych kołkach, które wbite są w piasek znajdujący się na dnie wody. Dzień był pochmurny, wiał silny wiatr, dlatego też wywieszono czerwoną flagę ostrzegawczą, która oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. Zakochani co prawda nie planowali pływać, jednak chwilę później oboje wylądowali w wodzie. Para wybrała się na romantyczny spacer nad Bałtyk, który skończył się wielką tragedią. Wystarczyła chwila nieuwagi i prawie doszło do dramatu. Jak podaje portal se.pl, wszystko rozgrywało się w Kołobrzegu, gdzie zakochani wyjechali na krótki urlop. Pogoda nie dopisywała, mimo to postanowili, że wybiorą się przechadzkę.

paragon
02.07.2020 13:35 Wszyscy widzieli paragony znad Bałtyku. Teraz wypływają rachunki z zagranicy, jest dużo gorzej

Paragon, jaki otrzymywali niektórzy turyści nad polskim morzem, był gorącym tematem ostatnich tygodni. Horrendalne ceny za usługi i gastronomię są wynikiem epidemii koronawirusa. Jak się okazało, nie tylko w rodzimym kraju możemy spotkać się takimi cenami. Do sieci trafiło zdjęcie paragonu z zagranicznych kurortów.Szokująca kwota na paragonie obiegła internet. Zdjęcie zostało zrobione w jednym z tureckich kurortów w Bodrum. Turcja Polakom nigdy nie kojarzyła się z tak wysokimi cenami. Turyści, którzy pokazali paragon za kebaba zapłacili 369 lirów, czyli około… 214 złotych.

Agnieszka Włodarczyk
28.06.2020 23:46 Zapadła decyzja o zamknięciu kolejnych kąpielisk. Niepokojąca sytuacja nad polskim morzem

Nad polskim morzem kolejne kąpieliska zostają zamknięte. Decyzją sanepidu większość kąpielisk w Gdyni została wyłączona z użycia. Jest to wynik zakwitu sinic, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a kąpiel w zanieczyszczonej wodzie powoduje poważne zatrucie.Bałtyk ma coraz wyższą temperaturę. To sprzyja doskonale sinicom, które czują się fantastycznie w temperaturze powyżej 18 stopni. Decyzją sanepidu nad polskim morzem kolejne kąpieliska zostają zamknięte.

polacy
28.06.2020 13:39 GIS zamknął uwielbiane przez Polaków miejsce. Okazuje się, że może ich zamknąć jeszcze więcej, wszystko przez jedną rzecz

GIS wydał ważne oświadczenie, dotyczy zamknięcia jednego z miejsc, które codziennie odwiedzały tysiące osób. Niestety — to może okazać się dopiero początek. Wiemy, czego dotyczy komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na co powinniśmy uważać. Sprawa jest naprawdę poważna.GIS zadecydował o zamknięciu kąpieliska na jednej z plaż w Trójmieście. Nad Bałtykiem odnotowano pierwszy w tym roku zakwit sinic, niestety stan wody w sąsiednich miejscowościach również pozostawia wiele do życzenia i jest pod stałym nadzorem władz.

POLSAT
26.06.2020 20:11 Niebezpieczne bakterie w Bałtyku. Kąpiel może się źle skończyć, jedna grupa szczególnie zagrożona

Bałtyk z roku na rok osiąga coraz wyższą temperaturę, co niesie za sobą poważne konsekwencje. Naukowcy ostrzegają przed zakażeniem bardzo niebezpieczną bakterią, która do tej pory nie była u nas spotykana, a pojawiła się właśnie teraz. Jak podaje Interia, stanowi ona duże zagrożenie dla zdrowia szczególniej jednej grupy osób.Polskie morze to jedno z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje przez Polaków. Kąpiele w zimnym Bałtyku nie sprawią trudności zahartowanym bywalcom. Jednak w ostatnim czasie temperatura woda jest coraz wyższa, co sprzyja rozwojowi bakterii nazwanej przecinkowcem.

bakterie
19.06.2020 13:34 Kąpałeś się w Bałtyku? W wodzie wykryto wyjątkowo groźne bakterie, naukowcy ostrzegają przed poważnym zagrożeniem

Bakterie, które rozmnażają się w Bałtyku, stanowią zagrożenie dla wszystkich, korzystających z nadmorskich uroków. Jak się okazuje, zarażenie następuje bardzo szybko, a objawy mogą być mylące. Naukowcy ostrzegają, jak uniknąć bakterii i na co uważać podczas wakacyjnych kąpieli.Bakterie, które wykryto w Morzu Bałtyckim, są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak donosi Radio Zet, w poprzednich latach, z powodu zarażenia, odnotowano kilka ofiar śmiertelnych, w szczególności wśród osób starszych, o osłabionej odporności, cierpiących na choroby nowotworowe lub cukrzycę. Jak wyglądają objawy zakażenia i co zrobić, gdy je zaobserwujemy? Naukowcy ostrzegają.