Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pasażer promu, z którego wypadła matka z dzieckiem miał włączoną kamerę. Jest nagranie, rozpaczliwe co na nim słychać
Sara Karmańska
Sara Karmańska 30.06.2023 18:27

Pasażer promu, z którego wypadła matka z dzieckiem miał włączoną kamerę. Jest nagranie, rozpaczliwe co na nim słychać

Kobieta i dziecko wypadki za burtę promu
fot. Canva/lbrix, Getty Images, Tójmiasto.pl, Kobieta i dziecko wypadki za burtę promu

29 czerwca na Bałtyku doszło do tragedii. Z pokładu promu płynącego ze Szwecji do Gdańska do wody wpadła matka i jej 7-letni syn. Mimo szybkiego wszczęcia alarmu i akcji ratunkowej, która zakończyła się sukcesem, oboje zmarli kolejnego dnia w szpitalu, gdzie zostali przetransportowani po wyciągnięciu z wody. 

W sieci pojawiło się nagranie z pokładu promu. Jaki komunikat usłyszeli pasażerowie po wpadnięciu kobiety z dzieckiem do wody?

Matka i syn wypadli za burtę promu

Gdy zorientowano się, że kobieta i dziecko wpadli do wody, nadano komunikat „Mayday, człowiek za burtą”, po którym do akcji ratunkowej ruszyły odpowiednie służby. Kobietę wyciągnięto z wody po 59 minutach, jej syna 7 minut później. Bezpośrednio po tym przystąpiono do reanimacji na pokładzie śmigłowca i przewieziono ich do szpitala. 

Do sieci trafiło nagranie chwil po tragedii, do jakiej doszło na pokładzie promu płynącego przez Bałtyk. 

Tragiczna informacja. Nie żyje kobieta i 7-latek, którzy wypadli za burtę Stena Line do Bałtyku

Matka i syn znaleźli się w wodach Bałtyku. Co usłyszeli pasażerowie?

Na nagraniu, które trafiło do sieci słychać głos kapitana, który informuje, że był zmuszony zatrzymać prom, ponieważ człowiek znalazł się za burtą. Jego ton jest spokojny i rzeczowy, aby nie wywoływać niepotrzebnej paniki. Na nagraniu widać także szalupę opuszczaną na wodę.  

– Uwaga! Panie i panowie, mówi kapitan. Jak państwo zauważyli, niestety byliśmy zmuszeni do zatrzymania naszego statku na pozycji. Otrzymaliśmy wiadomość od pasażera, mamy człowieka za burtą. Także to nie są ćwiczenia, mamy człowieka za burtą. Będziemy niedługo opuszczać naszą łódź ratowniczą – powiedział kapitan.

Kapitan promu poprosił o pomoc

Kapitan zwrócił się także o pomoc do pasażerów promu – poprosił o kontakt, jeśli ktoś ma lub zdoła zebrać jakieś informacje na temat osób, które wpadły do wody

– Jeżeli mogę prosić państwa oczywiście o zachowanie spokoju i ewentualną pomoc w zebraniu jakichkolwiek informacji na temat zaginionych pasażerów, proszę o bezpośredni kontakt z informacją. Jeżeli cokolwiek będziemy wiedzieć dalej, to oczywiście podzielę się z państwem tymi informacjami, ale na razie, jeśli ktokolwiek widział coś więcej, proszę o podanie informacji – powiedział.

Komunikat został następnie wygłoszony w języku angielskim. 

Źródło: Fakt