Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > W tym miejscu zostanie pochowana Barbara Sienkiewicz. Spocznie z bliską osobą
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.06.2024 10:59

W tym miejscu zostanie pochowana Barbara Sienkiewicz. Spocznie z bliską osobą

Barbara Sienkiewicz, cmentarz
Fot. AGENCJA SE/East News, Jan BIELECKI/East News

Barbara Sienkiewicz zmarła w wieku 69 lat. Niemal dokładnie rok temu aktorka pochowała swoją matkę. Wiemy, gdzie najprawdopodobniej spocznie jej ciało. Niedawno odwiedzała to miejsce ze swoimi dziećmi.

Barbara Sienkiewicz zmarła

Aktorka była znana z ról w takich produkcjach jak “Klan”, “Daleko od noszy”, “M jak miłość” czy “Ranczo”. W pierwszym z wymienionych seriali występowała przez 27 lat. Jako sześćdziesięciolatka zaszła w ciążę i urodziła bliźnięta, zyskując tym samym pseudonim “najstarszej matki z Polsce”. Choć wiele osób uważało, że dzieci pojawiły się na świecie dzięki procedurze in vitro, sama Barbara Sienkiewicz nigdy tego nie potwierdziła.

EN_01188086_0015.jpg
Fot. Jan BIELECKI/East News

Wczoraj media obiegła informacja o śmierci aktorki. Miała 69 lat. Najprawdopodobniej zmarła w nocy z 6 na 7 czerwca około godziny trzeciej w nocy. To wtedy do jej mieszkania wezwano policję oraz ratowników medycznych i stwierdzono zgon.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach - zdradziła sąsiadka Barbary Sienkiewicz dla “Super Expressu”.

Urodziła bliźnięta wbrew wszystkiemu. ŚP. Barbara Sienkiewicz ledwo wiązała koniec z końcem ŚP. Barbara Sienkiewicz urodziła bliźnięta w wieku 60 lat. Dzieci pytają, gdzie jest tata?

Rok temu Barbara Sienkiewicz pochowała matkę

Nie było tajemnicą, że aktorka zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Na utrzymanie siebie i dwójki dzieci otrzymywała tylko emeryturę w wysokości 1250 złotych miesięcznie. Dodatkowo Barbara Sienkiewicz zajmowała się swoją chorą matką, która ze względu na problemy zdrowotne musiała poruszać się na wózku inwalidzkim. Ostatnie lata nie były dla niej łatwe.

Niewiele ponad rok temu, 23 maja 2023 roku, w wieku 95 lat, zmarła matka aktorki. Ze względu na niezwykle bliskie stosunki Barbara Sienkiewicz bardzo źle zniosła jej śmierć. Podczas prywatnego pogrzebu starsza kobieta została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie, a żegnała ją córka wraz z ośmioletnimi wówczas pociechami.

EN_01565412_0004.jpg
Fot. AGENCJA SE/East News

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz po jej śmierci. Wszystko zaplanowała

Tu zostanie pochowana Barbara Sienkiewicz

Znane są już pierwsze szczegóły ostatniego pożegnania aktorki. Okazuje się, że jej ciało zostanie najprawdopodobniej pochowane w tym samym miejscu, co jej matki. Do takich informacji dotarł “Super Express”. To poruszające, biorąc pod uwagę fakt, że nieco ponad dwa tygodnie temu Barbara Sienkiewicz wraz z dziećmi odwiedzała grób z okazji pierwszej rocznicy śmierci kobiety

Data i godzina pogrzebu aktorki nie są jeszcze znane. Najpewniej do pochówku dojdzie na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Tymczasem bliźnięta Barbary Sienkiewicz są pod odpowiednią opieką, co zdradziła posłanka Lewicy Wanda Nowicka. Wcześniej aktorka deklarowała, że to właśnie polityczka zajmie się dziećmi.

Tam jest akcja, można powiedzieć, społecznej pomocy. Nie jestem jednak upoważniona do tego, by wyjawić, kto się tym zajmuje. Wierzę jednak, że akcja będzie skuteczna. Mam nadzieję, że te dzieci dostaną pomoc, na jaką zasługują, taką, żeby mogły żyć w możliwie najlepszych warunkach i cieszyć się opieką, wsparciem, miłością. Na pewno to jest dla nich osobista tragedia, ale wierzę, że będą szczęśliwe. Mają prawo do szczęścia i do dzieciństwa - mówi Wanda Nowicka “Faktowi”.