Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje aktorka Barbara Sienkiewicz. Była znana jako "najstarsza matka w Polsce"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 07.06.2024 13:54

Nie żyje aktorka Barbara Sienkiewicz. Była znana jako "najstarsza matka w Polsce"

Barbara Sienkiewicz
Fot. East News/Jan Bielecki

Gruchnęły tragiczne wieści o śmierci Barbary Sienkiewicz. Aktorka miała 69 lat. Kulisy tragedii są porażające.

Z ostatniej chwili: Nie żyje aktorka Barbara Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz zasłynęła dzięki grze w takich produkcjach jak “Klan”, “Ranczo”, “Pitbull” czy “Daleko od noszy”. Największa popularność zapewniła jej jednak rola w serialu “M jak Miłość”. Oprócz sukcesów na polu zawodowym artystka miała czym pochwalić się w życiu prywatnym. Gdy urodziła bliźniaki w wieku 60 lat, zyskała miano “najstarszej matki w Polsce”. I choć podejrzewano, że do tego “cudu” przyczyniła się metoda in-vitro, Sienkiewicz za każdym razem ucinała spekulacje, mówiąc, że chce, aby ta informacja pozostała jej tajemnicą. 

Mimo wielu obowiązków aktorka aktywnie udzielała się w mediach, opowiadając o urokach późnego macierzyństwa. Teraz na jej temat gruchnęły tragiczne wieści. Według informacji, które podaje “Super Express”, Sienkiewicz zmarła w wieku 69 lat, w nocy z 6 na 7 czerwca w swoim mieszkaniu w Warszawie. Co teraz stanie się z jej dziećmi?

Nie żyje żołnierz ranny na Białoruskiej granicy. Korwin-Piotrowska jest wściekła To w tej willi mieszkał Siara z "Kilera". Teraz lansują się w niej rodzice milionerki

Wstrząsające kulisy śmierci Barbary Sienkiewicz

Rok temu Barbara Sienkiewicz straciła swoją mamę, Jadwigę. Teraz media donoszą o śmierci samej aktorki. Według relacji “Super Expressu” w nocy z 6 na 7 czerwca, ok. 3:00, przy miejscu zamieszkania artystki w Warszawie pojawiły się nagle dwie karetki oraz policja. Lekarze mieli stwierdzić zgon.

Chwilę przed godz. 3. w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego – przekazała “Super Expressowi” podkom. Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II.

Dziennikarzom udało się ustalić, że chodzi właśnie o Sienkiewicz.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach – opowiadała sąsiadka artystki.

 ZOBACZ TEŻ: Nie żyje kolejny wybitny aktor. Odszedł Jan Szurmiej

Co się stanie z dziećmi Barbary Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz doczekała się dwójki dzieci, Ani i Piotrusia, które urodziła, gdy miała 60 lat. Bliźniaki jakiś czas temu przystąpiły do pierwszej komunii świętej.

Dzięki Bogu, że mama zdążyła być przy nich. Fajne dzieciaki, nieraz u nas nocowali – opowiadała sąsiadka aktorki w rozmowie z “Super Expressem”.

Według informacji publikowanych przez portal dwójka dzieci miała trafić pod opiekę policji. Co wiadomo o ich ojcu? W jednym z wywiadów artystka zdradziła, że w życiu bliźniaków nie ma osoby, którą by w ten sposób traktowały:

Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie. Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia, i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne – tłumaczyła.

pogrzeb (2).jpg
Fot. East News/Jan Bielecki
pogrzeb (3).jpg
Fot. East News/Jan Bielecki