Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dzisiaj zmarła Barbara Sienkiewicz. Rok temu aktorka pochowała najbliższą osobę
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.06.2024 19:25

Dzisiaj zmarła Barbara Sienkiewicz. Rok temu aktorka pochowała najbliższą osobę

Barbara Sienkiewicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Barbara Sienkiewicz odeszła niespodziewanie w piątek 7 czerwca 2024 roku. Mało kto wie, że wcześniej aktorka przeżyła poważną rodzinną tragedię. Pożegnała bardzo bliską dla niej osobę.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz

Informacja o śmierci Barbary Sienkiewicz zaskoczyła wszystkich Polaków. Aktorka zmarła niespodziewanie w nocy z 6 na 7 czerwca 2024 roku około godziny 3:00. Wtedy też niedaleko jej domu pojawiły się dwie karetki i policja. Niedługo później lekarz stwierdził zgon gwiazdy.

Jak wyjawiła sąsiadka artystki, Barbara Sienkiewicz od dawna zmagała się z ciężką chorobą i najprawdopodobniej chorowała na żółtaczkę. Niedługo przed śmiercią przebywała nawet w szpitalu.

Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach - powiedziała kobieta.

Poruszająca decyzja po śmierci Janusza Rewińskiego To działo się za zamkniętymi drzwiami w domu Chylińskiej. Jej relacja może zmrozić

Barbara Sienkiewicz była "najstarszą matką w Polsce"

Gwiazda miała na swoim koncie wiele ról w kultowych produkcjach telewizyjnych, takich jak “Daleko od noszy”, “Klan” oraz “Ranczo”. Jednak nie da się ukryć, że bardzo wiele osób dowiedziało się o niej za sprawą jej życia osobistego i późnego macierzyństwa, którego doświadczyła.

Barbara Sienkiewicz urodziła bliźniaki w wieku 60 lat. Jak sama mówiła, wcześniej nie odczuwała ona potrzeby bycia mamą, a także była świadoma wielu blokad fizycznych i psychicznych, które nie pozwalały jej na zostanie rodzicem. Wiele osób podejrzewało, że artystka skorzystała z zabiegu in-vitro, jednak “najstarsza mama w Polsce” nigdy nie skomentowała tych doniesień.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz po jej śmierci. Wszystko zaplanowała.

Barbara Sienkiewicz przeżyła wielką rodzinną tragedię

Mało kto wie, że aktorka przez długi czas zmagała się z poważnymi kłopotami, w tym również problemami finansowymi. Swoje dzieci musiała utrzymać jedynie z emerytury, która w tamtym okresie wynosi zaledwie 1250 złotych. Dodatkowo Barbara Sienkiewicz opiekowała się również ciężko chorą mamą, która poruszała się na wózku inwalidzkim.

Niespodziewanie Jadwiga Sienkiewicz zmarła 23 maja 2023 roku w wieku 95 lat. Gwiazda była bardzo blisko związana ze swoją mamą, dlatego też mocno przeżyła jej śmierć. Kobieta została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie, a jej pogrzeb miał charakter prywatny. Barbara Sienkiewicz pojawiła się tam z dwójką 8-letnich wówczas pociech.