Lifestyle.Lelum.pl > Wiadomości

Wiadomości

Miłość w czasach wojny
01.11.2021 17:46 Olbrzymia afera w TVP. Niewiarygodne, do czego doszło. Zapadną się pod ziemię? Widzowie są zdruzgotani

„Wiadomości” Telewizji Polskiej budzą emocje od blisko 6 lat – te wiążą się zaś przede wszystkim z zarzutami w stosunku do braku etyki dziennikarskiej pracowników TVP. Tym razem program informacyjny Jacka Kurskiego posunął się jednak do kroków, których nie powstydziłaby się większość programów propagandowych.

Wiadomości
31.10.2021 15:52 Poważna wpadka „Wiadomości” TVP. Scenami z serialu zilustrowali sytuację w Europie

„Wiadomości”, główny program informacyjny TVP1, w ostatnim czasie zaliczył już niejedną wpadkę, wielokrotnie też oskarżany był o świadomą manipulację. Nic nie dorównuje jednak sytuacji, do jakiej doszło wczoraj, 30 października, kiedy stacja wyemitowała materiał o migrantach. Telewizja Polska nieraz emitowała materiały z błędami rzeczowymi. Słynny stał się nieistniejący „amerykański projektant mody” Christian Paul, a rok temu w „Wiadomościach” TVP w programie o Gwieździe Betlejemskiej pojawił się fragment „Żywotu Briana”. Co tym razem zrobiło TVP1?

Danuta Holecka
24.10.2021 15:35 Od stycznia oglądał „Wiadomości”. Podał swoje wyliczenia

Podczas głównego wydania sobotnich „Wiadomości” widzowie telewizji publicznej po raz kolejny mogli usłyszeć wypowiadane przez Donalda Tuska słowa „für Deutschland” (z niemieckiego – „dla Niemiec”). Jeden z użytkowników Twittera obliczył, ile razy w ciągu ostatnich miesięcy TVP wyemitowała te słowa byłego premiera. Przedmiotem analizy stał się również jeden z jego gestów.

Danuta Holecka
02.10.2021 21:58 Manipulacja w „Wiadomościach” TVP. Widzowie wprowadzeni w błąd

W piątkowym wydaniu „Wiadomości” TVP poświęcono uwagę sytuacji na granicy z Białorusią oraz rzekomym zagrożeniom, jakie mogą pojawić się z powodu przybycia imigrantów do Europy. Poruszono także temat islamizacji, który przedstawiono pożarem świątyni we Francji. Problem w tym, że była to sytuacja z zeszłego roku, którą wywołał katolik. Stacja zastosowała manipulację. Wielu ludzi zauważyło, że w telewizji zostały przedstawione sceny, które pojawiały się w niej już wcześniej. Niemniej mnóstwo osób z całego kraju zostało wprowadzonych w błąd.

TVP
24.08.2021 22:15 Wstydliwa wpadka „Wiadomości”. Skasowali materiał

23 września to rocznica osławionego paktu Ribbentrop–Mołotow. Tego dnia 1939 roku Hitler i Stalin podpisali pakt o nieagresji między III Rzeszą i ZSRR. Telewizja Polska w programie „Wiadomości” wypuściła okolicznościowy program, w którym znalazł się skandaliczny błąd. To kolejna z wielu już wpadek merytorycznych, jakie zalicza TVP. Teraz internauci pytają, na co wydawane są dwa miliardy złotych rocznie dla Telewizji Polskiej, jeśli nie na profesjonalne przygotowanie materiałów. Ośmieszony reportaż nie jest już dostępny online, ale widzowie rozpowszechniają jego fragmenty w Internecie.

Jacek Jaworek
13.07.2021 23:49 Policja twierdzi, że nie było zgłoszenia o nielegalnym posiadaniu broni przez Jacka Jaworka

Wiadomości w sprawie Jacka Jaworka. Policja wciąż nie znalazła podejrzanego. Jednak, jak poinformowała rzeczniczka Śląskiej Policji, na komendę nie wpłynęło zgłoszenie dotyczące nielegalnego posiadania broni przez Jaworka. Wiadomości dotyczące podejrzanego Jacka Jaworka. Rzeczniczka Śląskiej Policji przekazała nowe informacje.

Agnieszka Włodarczyk
29.05.2021 14:28 Służby przekazały informacje dot. poszukiwań 19-latka na Zalewie Szczecińskim

Do mediów trafiły najnowsze wiadomości ws. poszukiwań zaginionego na Zalewie Szczecińskim 19-latka. Czynności poszukiwawcze zostały wznowione i przeprowadzane są z pomocą grupy sonarowej. Wczorajsza akcja zakończyła się niepowodzeniem, gdyż prowadzona była w trudnych warunkach. Do sytuacji doszło wczoraj. Dwóch 19-latków pływało w Zalewie Szczecińskim, jednak do brzegu dopłynął tylko jeden z nich. Nurkowie PSP przeszukują miejsce jego możliwego zatonięcia.

DAnuta Holecka na urlopie
27.05.2021 16:53 Danuta Holecka nagle zniknęła z ,, Wiadomości”. Wyszło na jaw, co teraz robi i jakie ma plany

Danuta Holecka niespodziewanie zniknęła z głównego wydania „Wiadomości”. Teraz już wiadomo, dlaczego tak się stało i czym teraz zajmuje się dziennikarka. Danuta Holecka jest związana z TVP już od ponad 30 lat i bez wątpienia można ją nazwać prawdziwą twarzą „Wiadomości”. Większość osób myśląc o tym programie informacyjnym ma przed oczami właśnie Danutę Holecką. Co prawda dziennikarka nie zawsze prowadziła główne wydanie „Wiadomości”, ale zawsze mogliśmy ją oglądać w tym czy też innym formacie na antenie TVP. Jednak pod koniec kwietnia prowadząca niespodziewanie zniknęła z anteny. Teraz wyjaśniło się, co dokładnie się stało.

tvp
22.12.2020 16:12 Wielka wpadka w „Wiadomościach” TVP. Widzowie nagle zdębiali, gdy zobaczyli, co jest na ekranie

Wiadomości TVP zaliczyły niezłą wpadkę. W materiale przedstawiającym koniunkcję Saturna i Jowisza, czyli tzw. Gwiazdę Betlejemską, którą mieli kierować się Trzej Królowie, widzowie zobaczyli scenę… z prześmiewczego filmu Żywot Briana autorstwa brytyjskiej grupy komików Monty Python. Wiadomości, które są emitowane na stacji TVP, już wielokrotnie wzbudzały kontrowersje oraz skrajne emocje. Jednak ostatnia pomyłka stacji z pewnością rozśmieszyła, a niekiedy może i oburzyła telewidzów.

Bydgoszcz
01.12.2020 16:04 TVP przekazuje wstrząsające wiadomości. Niestety, 26-letnia gwiazda nie żyje, fani są zrozpaczeni

Wiadomości, które przekazuje Telewizja Polska, wywołały dreszcze na ciele wielu fanów. Podano informację o śmierci 26-letniej gwiazdy z Instagrama Alexis Sharkey. Ciało popularnej w świecie mediów społecznościowych kobiety odnaleziono na poboczu drogi w Teksasie. Jeszcze nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Z tego artykułu dowiesz się: Jakie były okoliczności znalezienia ciała 26-letniej influencerki Alexis Sharkey Kiedy rodzina zgłosiła zaginięcie i co ich zaniepokoiło Kto poinformował o śmierci Alexis Sharkey Policja w Teksasie poinformowała o odnalezieniu zwłok znanej Instagramerki w poniedziałek 30 listopada 2020 roku. Ciało miało znajdować się przy jednej z dróg w mieście Houston w Teksasie. Według wiadomości przekazywanych przez TVP na zwłokach Alexis Sharkey nie odnaleziono żadnych ran.

BENEDYKT XVI
02.10.2020 18:10 Porażające wiadomości z południa Polski. Trwa dramatyczna walka o życie, wszyscy ślą modlitwy

Wiadomości, które napływają z południa kraju, przyprawiają o gęsią skórkę. Trwa walka o życie. Służby ratunkowe były zmuszone podjąć odpowiednie kroki. Teraz wszyscy pogrążeni są w smutku i modlą się o pozytywne skutki pracy ratowników. Wstępne ustalenia głoszą, że stan poszkodowanych jest ciężki. Wkrótce można spodziewać się kolejnych informacji.Informacje, które napłynęły z południa Polski, są dramatyczne. Doszło do poważnego wypadku, którego przyczyny są w trakcie ustalania. Po otrzymanej wiadomości służby ratunkowe bezzwłocznie pojawiły się na miejscu i podjęły odpowiednie kroki. Trwa walka o życie dzieci.

Agnieszka Włodarczyk
02.10.2020 16:27 Wielki wyciek danych wraz z numerami PESEL ze sklepów internetowych. Uważaj, możesz być w niebezpieczeństwie

Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl, sprawa jest dość poważna. Doszło do wycieku danych z internetowej apteki aleleki.pl oraz ze sklepu internetowego aleeko.pl. Klienci tych sklepów pozostawiali swoje dane takie jak imiona i nazwiska, PESEL, adres e-mail, numer telefonu. Portal wiadomosci.radiozet.pl cytuje komunikat apteki, która zapewnia, że wśród danych klientów nie były zapisywane ich numery kart płatniczych czy kont bankowych. Do sprawy odniosła się także Katarzyna Muszyńska, ekspertka ochrony danych osobowych, która w rozmowie z portalem powiedziała:Oprócz numeru PESEL klienci zostawili w sklepach inne dane, takie jak: adres e-mail, imiona i nazwiska czy numery telefonu. Incydent już został zgłoszony do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Wielki wyciek ze sklepów internetowych: PESEL, imiona i nazwiska i inne dane-Atakujący dostał się do danych takich jak: szczegóły dotyczące transakcji klientów tych aptek oraz sklepu.PESEL oraz inne bardzo ważne dane zostały wykradzione przez hakerów. Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl, doszło do bardzo dużego wycieku danych z dwóch popularnych sklepów internetowych. Na razie nie są znane rozmiary feralnego zdarzenia. Mamy jednak powody do niepokoju, że nasze dane znajdą się w niepowołanych rękach. Wygląda, jak zwykłe zdjęcia. Po chwili na jaw wychodzi porażający szczegół Ostra reakcja widzów na niesmaczne sceny w Polsacie. „Festiwal żenady” Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Tadeusz Sułowski. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek

obostrzenia
30.09.2020 09:40 Posiadasz mieszkanie własnościowe? Niedługo mogą zapukać do twoich drzwi, kary są ogromne

Dodatkowo mandatem może zostać ukarany właściciel, który zadeklarował się do kompostowania odpadów, ale nie posiada kompostownika, lub z niego nie korzysta. W takim przypadku przysługuje ulga. Mandaty będą grozić także za brak aktualizacji danych w sprawie deklaracji śmieciowej. Przykładami takich aktualizacji mogą być narodziny dziecka lub pojawienie się nowego lokatora.Mieszkanie własnościowe bardzo często bywa trudne do utrzymania. Wywiązywanie się z obowiązków związanych z odpowiednim przystosowaniem do jego funkcjonowania jest obowiązkiem właściciela. Jeśli jesteś jednym z nich, to już wkrótce możesz się spodziewać wizyty odpowiednich służb, które mogą zapukać do twoich drzwi. Wszystko pod warunkiem, że będziesz łamać powszechnie obowiązujące zasady. Kary są wysokie.Już wkrótce Twoje mieszkanie bądź lokal może zostać poddane kontroli. Wszystko przez nadchodzące rozporządzenie, do którego zostały uprawnione odpowiednie służby. Jeśli zobaczą, że nie wywiązałeś się z obowiązującego przepisu, mają prawo do nałożenia wysokiej kary. Jak informuje portal biznes.interia.pl od 4 września w życie wejdzie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych, które dotyczyć będzie kontroli składania deklaracji śmieciowych przez posiadaczy mieszkań własnościowych. Straże miejskie i gminne będą mieć prawo do złożenia wizyty i ukarania mandatem właściciela, który nie wywiązał się z tego obowiązku. Uprawnienie do tego czynu jest wynikiem nowelizacji wyżej wspomnianego rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które służbiści mogą nakładać grzywny. Michał Wiśniewski przekazał tragiczną informację. Gwiazdor pogrążony w żałobie, odeszła najbliższa mu osoba ING, mBank, Santander i kilka innych banków pilnie przypominają. Od dziś kilkadziesiąt tysięcy Polaków zapłaci kolosalne sumy, niektórzy mogli zapomnieć Była żona Daniela Martyniuka nie wytrzymała. Wydała oficjalne oświadczenie, wszystkich zamurowało Jeśli posiadasz mieszkanie własnościowe, wkrótce możesz zostać poddany kontroli

pieniądze
15.08.2020 17:56 Fatalne wiadomości dla wielu Polaków. Nie jest dobrze, ale jedna informacja podtrzyma nas na duchu

Niedawno dotarły najnowsze dane dotyczące bardzo ważnej kwestii dla wielu Polaków. Wiadomości nie były najlepsze, ale da się dostrzec jeden pozytyw. Czy poprawi on rosnące niezadowolenie społeczne?Wiadomości, które niedawno dotarły do Polaków, z pewnością nie zadowolą wielu z nas. Na szczęście pojawiła się też informacja, która pozwoli przetrwać najgorsze chwile i widzieć przyszłości w jaśniejszych barwach.

BENEDYKT XVI
23.06.2020 17:49 Prezydent podpisał tarczę antykryzysową 4.0. Wspaniałe wiadomości dla wielu Polaków

Wiadomości z ostatniej chwili: Prezydent właśnie podpisał tarczę antykryzysową 4.0, o czym poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. W związku z podpisaniem 4 wersji tarczy, w życie wejdą poważne zmiany. W piątek Sejm przyjął aż 91 poprawek, które zostały zgłoszone przez Senat. Tarcza antykryzysowa 4.0 zawiera między innymi informacje na temat dopłat do kredytów, możliwości skorzystania z wakacji kredytowych, a także zasiłku opiekuńczego. Wiadomości na ten temat zostały przekazane przez Kancelarię Prezydenta RP.

Danuta Holecka
18.04.2020 18:53 Ogromna wpadka w ”Wiadomościach” TVP. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia, wszystko na żywo

TVP zaliczyło ogromną wpadkę w trakcie piątkowych wiadomości. Wieczorem, jak każdego dnia, przekazywano na żywo informacje z kraju i ze świata. Niestety osoby odpowiedzialne za przygotowanie materiału popełniły faux-pas. Wszystko transmitowano na żywo. TVP: Niefortunna wpadka podczas emisji wieczornych wiadomości na żywo. Doszło do ogromnej pomyłki, której świadkami były setki tysięcy osób przed telewizorami. Widzowie nie mogli uwierzyć w to, co ujrzeli na ekranie.

wiadomości
28.01.2020 13:54 Nie żyje znany muzyk. Miał 53 lata „Przyjaciel, brat, muzyczny pionier”

Wiadomości o śmierci znanego muzyka obiegły media. Odszedł artysta, który określony został przyjacielem, bratem i muzycznym pionierem. Jego śmierć wywołała smutek i niezrozumienie w środowisku muzycznym oraz wśród wiernych fanów zespołu. Gdy umiera przyjaciel, jego bliskim zawsze jest ciężko. Wiadomości o śmierci znanego muzyka zasmuciły nie tylko jego kolegów z zespołu, ale też rzeszę oddanych fanów, którzy będą tęsknić za jego występami na scenie. Tej tragedii można było uniknąć.

  • 1
  • 2