Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Niebywałe, co wyprawia się za kulisami "Wiadomości" TVP. Fatalne wieści, sypią się zwolnienia lekarskie?
Martyna Pałka
Martyna Pałka 16.12.2023 20:26

Niebywałe, co wyprawia się za kulisami "Wiadomości" TVP. Fatalne wieści, sypią się zwolnienia lekarskie?

Niebywałe, co wyprawia się za kulisami "Wiadomości" TVP
Niebywałe, co wyprawia się za kulisami "Wiadomości" TVP, fot. KAPIF

Już od dawna mówi się o zmianach, jakie obserwujemy obecnie za kulisami TVP i TVP Info. Dotyczy to zwłaszcza programu “Wiadomości”, z którego niespodziewanie zniknęła większość obsady. Okazało się, że połowa pracowników prawdopodobnie jest na zwolnieniach lekarskich, a przez to nie ma kto pracować.

Niespodziewane zmiany za kulisami TVP

O tym, że Telewizja Polska przechodzi prawdziwą metamorfozę, mówi się już od dawna. Pierwszym krokiem było zwolnienie Danuty Holeckiej, która od lat nie tylko prowadziła główne wydanie programu “Wiadomości”, ale też była prawdziwą twarzą publicznego nadawcy.

Popularna dziennikarka ostatni raz pojawiła się na antenie 12 grudnia 2023 roku i na tym zakończyła się jej wieloletnia współpraca z TVP. Wygląda jednak na to, że nie tylko ona przestała występować w kultowym serwisie informacyjnym. Co więcej, w związku z brakiem kadrowym, publiczny nadawca naprawdę narzeka na brak pracowników!

„Jest propagandzistką!” Danuta Holecka pod falą krytyki. To najgłośniejsze odejście od lat? Zbijała fortunę w TVP. Tyle zarabiała Danuta Holecka, ilość zer może zaskoczyć

"Wiadomości" TVP mają prawdziwe kłopoty z pracownikami

Teraz wyszło na jaw, że Danuta Holecka nie jest jedyną gwiazdą Telewizji Polskiej, która przestanie pojawiać się na planie serwisu “Wiadomości”. Jednak zwolnienia dziennikarzy to niejedyny problem publicznego nadawcy. Do tego doszła również fala zwolnień lekarskich, przez które prezenterzy nie mogą prowadzić programu informacyjnego TVP.

Jedną z dziennikarek, która nie pojawiła się na antenie od końca listopada jest Anna Bogusiewicz. Gwiazda nie tylko zniknęła z głównego wydania “Wiadomości”, ale również przestała prowadzić show “Plan dnia” na TVP Info. Z  informacji  przekazanych przez portal Wirtualne media wynika, że prezenterka przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim i wróci do pracy dopiero pod koniec stycznia.

ZOBACZ TEŻ: Niesamowite, co ogłoszono przed kamerami we “Wiadomościach” TVP. Te słowa zszokowały telewidzów.

Dziennikarze znikają z "Wiadomości" TVP

Co więcej, Anna Bogusiewicz to niejedyny przypadek gwiazdy, która nagle zniknęła z Telewizji Polskiej. Kolejnym przykładem może być Michał Adamczyk, który już we wrześniu poszedł na długotrwały urlop i w związku z tym wystosował specjalne oświadczenie. Może to również związane być z materiałem portalu Onet, według którego dziennikarz miał usłyszeć zarzut prokuratura, dotyczący pobicia swojej kochanki, z którą spotykał się od 1998 do 2000 roku.

Portal Wirtualne media przekazał, że z “Wiadomościami” TVP pożegnali się również inni prezenterzy, w tym między innymi Bartosz Łyzwiński oraz Kamil Trzaska. Obydwoje są na zwolnieniu lekarskim, a z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwszy z panów miał złamać nogę i w związku tym zmuszony jest zrezygnować ze swoich obowiązków zawodowych.

Źródło: se.pl

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów