Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kontrowersyjne wydanie „Wiadomości” na TVP po marszu dla Izy
Kamil Olek
Kamil Olek 07.11.2021 09:02

Kontrowersyjne wydanie „Wiadomości” na TVP po marszu dla Izy

Wiadomości
fot. materiały własne

W wielu polskich miastach sobota upłynęła pod znakiem protestów, które upamiętniły 30-letnią Izabelę z Pszczyny – zmarłą po „wyczekującej” postawie lekarzy, którzy nie zdecydowali się na terminację jej ciąży. Największa z manifestacji odbyła się w Warszawie – jej ulicami przeszły bowiem dziesiątki tysięcy osób. Swój materiał na jego temat przygotowały także telewizyjne „Wiadomości”. Na antenie padły słowa o manipulacji oraz „zabijaniu dzieci”.

„Wiadomości” o protestach: „Polityczna gra”

W sobotniej demonstracji udział wzięły nie tylko tłumy mieszkańców polskich miast, ale i dziesiątki osób bezpośrednio związanych ze sceną polityczną – wspólnie sprzeciwiając się drakońskiemu prawu, wprowadzonemu przed rokiem przez postanowienie Trybunału Julii Przyłębskiej.

Marsz dla Izabeli stał się tym samym najważniejszym newsem dnia. „Wiadomości” postanowiły jednak przedstawić relację z wydarzenia… w połowie głównego wydania. Wtedy też widzowie TVP mogli ujrzeć na ekranach oburzający pasek informujący o „politycznej grze tragiczną śmiercią”.

Relacjonujący sobotnie wydarzenia na antenie telewizji publicznej postanowili sprowadzić bowiem obywatelski zryw do… polityki, pomijając meritum zgromadzenia.

– Jego uczestnicy nawet nie kryli, że w rzeczywistości jest to protest polityczny – powiedział pracownik Telewizji Polskiej na antenie.

Odwołał się jednocześnie do wypowiedzi osób… chwalących działania rządzących, wielokrotnie krytykujących zaś wszelkie inicjatywy środowisk opozycyjnych.

Według relacji TVP marsz zorganizowany został przez środowiska, na czele których stoi Donald Tusk – przedstawiony jako „zwolennik zabijania dzieci”. Miał również w zamiarze „wzmocnić pozycję Strajku Kobiet” i spowodować falę protestów w kraju.

Alternatywna rzeczywistość?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania