Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Istniały ponad 30 lat aż do dziś? Media o definitywnym końcu “Wiadomości”. Co zobaczymy o 19.30?
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 21.12.2023 18:06

Istniały ponad 30 lat aż do dziś? Media o definitywnym końcu “Wiadomości”. Co zobaczymy o 19.30?

Czego można się spodziewać po nowej wersji „Wiadomości”?, fot. kadr z programu „Wiadomości”
Czego można się spodziewać po nowej wersji „Wiadomości”?, fot. kadr z programu „Wiadomości”

W nocy z 19 na 20 grudnia Polską wstrząsnęły zmiany dotyczące mediów publicznych. Zwykli obywatele byli ich świadkami dopiero następnego dnia, kiedy powołano nowe rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. 

20 grudnia na widzów czekało zaskakujące wydanie „Wiadomości”

20 grudnia polskich mediach doszło do wielu zaskakujących zdarzeń. Poprzedniego wieczora w siedzibie TVP rozpoczął się protest posłów Prawa i Sprawiedliwości w siedzibie Telewizji Polskiej, który jest formą sprzeciwu wobec decyzji podjętej przez rządową większość. Niedługo po godzinie 11, TVP Info przestało nadawać, a zamiast tego widzowie mogli oglądać kanał TVP1. Wkrótce potem do zaskakujących zdarzeń doszło w programie „Agrobiznes”

Także wieczorne wydanie „Wiadomości” znacznie różniło się od tego, do czego przyzwyczaiło swoich widzów TVP. Już wcześniej zapowiadano w nieoficjalnych rozmowach z mediami, że „warto włączyć” TVP1 w czasie wieczornego wydania „Wiadomości”.

"Strach wychodzić z domu". Mieszka przy TVP, zdradziła, co tam się dzieje. Krzyki i tłumy policji na ulicy O boju o TVP mówi już cały świat. Niebywałe, jak to przedstawiają. Wstyd dla całej Polski?

„Wiadomości” powrócą w nowej odsłonie

Punktualnie o godzinie 19:30 w dniu 20 grudnia na antenie TVP1 pojawił się redaktor Marek Czyż. Dziennikarz zapowiedział znaczące zmiany, które mają zająć w popularnym programie informacyjnym Telewizji Polskiej. Dziennikarz w swoim wystąpieniu wyjaśnił:

Dzień dobry państwu. Jak państwo z pewnością zauważyli, zaszły pewne zmiany i mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień. Żaden polski obywatel, który finansuje działanie telewizji publicznej, nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. 

Zgodnie z zapowiedziami, „Wiadomości” od kolejnego dnia, to jest od 21 grudnia, powrócą w nowej, lepszej wersji. 

ZOBACZ TEŻ: Chce wysłać oddziały specjalne pod TVP. Szokujące słowa obiegły Polskę. Co dzieje się pod siedzibą telewizji?

Czego można się spodziewać po nowej wersji „Wiadomości”?

W mediach pojawiły się pewne przecieki dotyczące nowej wersji „Wiadomości”, która zadebiutuje na antenie TVP już 21 grudnia o godzinie 19:30. Jak donosi „Interia”, w tworzenie pierwszego wydania nowego formatu zaangażowanych jest około 30 osób. Większość z nich to doświadczeni dziennikarze, wśród których znajdują się także dawni dziennikarze TVP. Być może wśród tej grupy znajdzie się także Maciej Orłoś, który w niedawnej rozmowie z „Faktem” ujawnił, że padły już pewne propozycje. Zgodnie z doniesieniami w wydaniu mają pojawić się materiały autorstwa Marcina Antosiewicza, Tomasza Marca i Mateusza Lachowskiego. 

Według „Wirtualnej Polski” „Wiadomości” mają zmienić swoją nazwę. Ta jednak utrzymywana jest w ścisłej tajemnicy i zostanie ujawniona dopiero wraz z rozpoczęciem formatu.

Wydanie będzie na żywo. Do programu wejdzie 8-9 materiałów, jedno wejście na żywo – przekazała słowa nowego szefa redakcji „Wiadomości¨ „Wirtualna Polska”. 

Źródło: Wirtualna Polska, Interia, Fakt

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania