Lifestyle.Lelum.pl > Mężczyzna

Mężczyzna

wesele
09.09.2019 17:12 Mężczyzna był królem parkietu na weselu. W pewnym momencie dwukrotnie spoliczkował swoją partnerkę

Wesele potrafi przybrać niespodziewany obrót. Gościom, a nawet parze młodej, często zdarza się przesadzić z alkoholem. Niektórzy też po prostu zbyt mocno wczuwają się w imprezę. Goście na tym weselu byli zszokowani, gdy jeden z tańczących ni z tego, ni z owego dwukrotnie spoliczkował podczas tańca swoją partnerkę. Tradycje weselne, chociaż jak mogłoby się wydawać, bardzo różne, często są do siebie niezwykle podobne na całym świecie. Wynika to z tego, że kultura ludowa często działa na podstawie podobnej logiki. Na przykład chiński zwyczaj opłakiwania panny młodej jest znany wszystkim, którzy widzieli film Kogel-mogel, osadzony przecież w bardzo polskich realiach. Jednak nie wszystkie rzeczy, które dzieją się na weselach można tłumaczyć obrzędami. Niektóre z nich są po prostu… dziwne.

facet
09.09.2019 15:42 Facet zaprosił ją do siebie po imprezie. Gdy zobaczyła, co trzyma w szufladzie, uciekła

Facet, z którym Dorota poszła po imprezie do jego domu, na pierwszy rzut oka wydawał się całkiem zwyczajny. Poukładany, na początku nawet trochę nieśmiały. Tym bardziej zszokowało ją to, co znalazła w jego mieszkaniu. Uciekła stamtąd jak najszybciej, było tego dla niej za dużo. Kogo nie przerosłaby taka sytuacja? Dorota napisała do portalu papilot.pl z nietypowym problemem. Po prostu musiała się komuś zwierzyć. Nie uważa się za osobę pruderyjną, nie ma też w zwyczaju oceniać ludzi po pozorach. Jednak wyposażenie, jakie znalazła w mieszkaniu nowo poznanego mężczyzny, przeraziło ją. Uciekła od niego bez słowa. Ten facet mógł być nieobliczalny.

dziewczyna
09.09.2019 14:37 Odkryła, że chłopak ją zdradza. Zemściła się na nim podczas swojej imprezy urodzinowej

Dziewczyna poświęciła swoją urodzinową imprezę, by na oczach wszystkich ich znajomych upokorzyć niewiernego chłopaka. Nie zawahała się ani chwili – wiedziała, że dla kogoś takiego nie może mieć litości. Czy to zrozumiała reakcja w takiej sytuacji? Kiedy Tiana wrzuciła na Twittera nagranie ze swoich urodzin, obejrzało go 6 milionów Internautów. Nie jest to jednak zasługą wystrzałowej imprezy, a tego, co dziewczyna zrobiła swojemu chłopakowi. Większość Internautów zgodziła się, że w pełni sobie na to zasłużył. A wy, co myślicie?

Kelnerka
09.09.2019 12:42 Kelnerka dostała napiwek, którego nigdy nie zapomni. Klient, który jej go zostawił miał szczególny powód

Kelnerka w jednej z restauracji typu fast food dostała napiwek, którego nie zapomni do końca życia! Mężczyzna, który jej go pozostawił miał szczególny powód… dokładnie wyjaśnił go na karteczce dołączonej do rachunku. Mężczyzna wykazał się ogromną hojnością i niebywałą klasą! Czy są wśród nas osoby, które nie lubią zjeść dobrze, syto a przede wszystkim… tanio? Tak właśnie myśleliśmy! W restauracji przemiła atmosfera panuje zwykle do momentu uregulowania rachunku. Wówczas w głowie samoistnie zaczyna rodzić się pytanie zostawiać napiwek, czy może nie? Jak się okazuje nie wszyscy jednak zmagają się z tymi rozterkami i z góry przydzielają astronomiczne kwoty!

Związek
06.09.2019 16:28 „Związek to dla kobiet transakcja. Szukają naiwnych facetów, którzy zapewnią im wygodne życie”

Związek to dla większości kobiet transakcja i czysty układ. Tak przynajmniej twierdzi Łukasz, który swoim wyznaniem postanowił podzielić się w liście do redakcji znanego portalu internetowego Papilot.pl. Mężczyzna szczerze przyznaje, że jego zdaniem współczesne kobiety szukają naiwnych facetów, którzy zapewnią im wygodne i dostatnie życie. Mój portfel jest zdecydowanie zbyt cienki, by was zadowolić, napisał. Zastanawiałyście się kiedyś czym w zasadzie kierują się kobiety przy wyborze partnera? Wyniki badań jednoznacznie pokazują, iż płeć piękna poszukuje mężczyzny czułego, troskliwego i zaradnego. Takiego, dla którego stworzenie rodziny i zdrowej relacji partnerskiej będzie priorytetem. Nasz bohater, Łukasz na temat ma zupełnie odmienne zdanie. Uważa, że dla pań liczy się tylko i wyłącznie… grubość portfela.

dom
06.09.2019 15:36 Mężczyzna otrzymał w spadku dom. Robiąc remont, pod dywanem odkrył tajemniczą skrytkę

Dom jego dziadków okazał się pełen tajemnic. Ten mężczyzna z pewnością nie spodziewał się, że podczas renowacji domu, odkryje pod dywanem tajemniczą skrytkę. Gdy otworzył sejf, oniemiał. Znalezienie kolekcji biżuterii i innych wartościowych przedmiotów zmieniłoby życie każdego z nas. Niestety, w Polsce, zazwyczaj można się spodziewać, że na marzeniach się to skończy. Za to amerykańskie domy… te mogą skrywać wiele skarbów. Pewien mężczyzna z Tennessee dostał w spadku po dziadkach dom i postanowił trochę go odświeżyć. Jakie było jego zdziwienie, kiedy pod podłogą jednego z pokojów odkrył sejf.

imiona
02.09.2019 13:45 Mężczyźni o tych imionach to najlepsi kochankowie. Z nimi na pewno nie będziesz się nudzić

Imiona zawsze były uważane za niosące za sobą znaczenie, a nawet swojego rodzaju moc magiczną. Często mamy intuicyjną preferencję co do pewnych imion. Dowiedz się, co imię mówi o twoim partnerze. Jakim tak naprawdę jest kochankiem? W tradycjach ludowych do imion przywiązywano dużo większą wagę, niż robi się to obecnie. Według wielu dawnych zwyczajów, znając czyjeś prawdziwie imię, mogliśmy zyskać nad nim kontrolę. Wedle tradycji skandynawskich niektóre potwory mogły być pokonane właśnie przez przywołanie ich imienia. Wszystkim chyba znana jest baśń o Rumpelsztyku, z którym zerwanie umowy możliwe było tylko w ten sposób. A jak do imion podchodzimy obecnie? Zobacz, które męskie imiona noszą najlepsi kochankowie!

kochanek
29.08.2019 18:45 Kochanek po wspólnie spędzonej nocy zostawił jej bolesną wiadomość. Skomentował jej wagę

Kochanek wysłał kobiecie wiadomość, która oburzyła forumowiczki ze strony mumsnet.com. Czy to rzeczywiście przekroczenie granic ze strony mężczyzny, a może szczera troska źle ubrana w słowa? Czy szczerość naprawdę jest ważniejsza niż zdrowie psychiczne drugiej osoby? To dla mnie naprawdę okropne, tak jak dla ciebie i może zepsuć nasze stosunki, a ja nienawidziłbym siebie, gdyby tak się stało. Ale muszę być szczery – zaczął swoją wypowiedź mężczyzna. Już od początku nie zapowiadało się to na przyjemną lekturę. Tak jak powiedziałem, fizycznie nie jesteś w moim typie, to prawda. Kolejne zdanie potwierdza najgorsze podejrzenia.

botoks
25.08.2019 16:20 63-latka prawie umarła po nieudanym zabiegu wstrzyknięcia botoksu. „Lekarza” znalazła przez Facebooka

Botoks wstrzykiwany w kuchni u obcej osoby nie brzmi jak najbardziej rozsądny pomysł. Dlaczego ta kobieta postanowiła na to przystać? Marcelle omal nie zginęła z winy mężczyzny podającego się za chirurga plastycznego. Jednak Internet nie okazał jej współczucia. Czy beztroskie zachowanie kobiety było zrozumiałe? 63-letnia Marcelle King była bliska śmierci z powodu nieudanego zabiegu wstrzyknięcia botoksu. Kobieta postanowiła umówić się na odmładzający zabieg i z jakiegoś powodu wybrała do tego celu… Facebooka. Żadnej sympatii dla kogoś wystarczająco opornego, żeby kupować botoks przez Facebooka – to jeden z komentarzy, jakie można było na jej temat znaleźć na Twiterze. Co kierowało kobietą?

znaki zodiaku
25.08.2019 13:03 ”Śni mi się chłopak, który mi się podoba”. Co to znaczy?

Sennik nie może dać nam jednoznacznej odpowiedzi w kwestii znaczenia snu. Może natomiast naprowadzić na sposób, w jaki będziemy go interpretować. Gromadzi najczęściej spotykane marzenia senne i ich popularne interpretacje. A co jeżeli śni mi się chłopak, który mi się podoba? – zapytasz. W tym artykule dowiesz się, jakie ukryte znaczenie mają marzenia senne o bliskich nam sercu osobach. Jeśli bardzo kogoś lubimy, ta osoba podoba się nam, to często spędzamy dużo czasu myśląc o niej. W gruncie rzeczy to najprostsza z odpowiedzi na pytanie: dlaczego śni mi się chłopak, który mi się podoba. Twoje sny są wypadkową twoich myśli i podświadomości. Takiej odpowiedzi udzieli każdy sennik. Jednak ludzki mózg nie jest prosty w swojej naturze, dużo bardziej zawiłe będzie też znaczenie snów.

23.08.2019 16:04 Kobieta upokorzyła pana młodego podczas składania przysięgi. Przed samym ślubem dowiedziała się okrutnej prawdy

Kobieta postanowiła wyrównać rachunki, zamiast po cichu wychować się z ceremonii. Jej plan na zemstę był opracowany do perfekcji. Jej narzeczony został zdruzgotany. Ślub powinien być najszczęśliwszym dniem całego życia. Możliwością na wyrażenie uczucia i przyrzeczenie wieczności swojej drugiej połówce. Niestety nie dla każdego jest on tak idealny. Czasami dzieje się tak niezależnie od starań państwa młodych. Innym razem, ktoś popełnia w swoim życiu błąd. Ta kobieta wiedziała, jak sobie z nim poradzić.

Dieta
22.08.2019 18:57 Dieta oparta wyłącznie na owocach. Ta para od 4 lat nie je nic innego

Dieta pary, którą chcielibyśmy dziś wam przedstawić, oparta jest od góry do dołu na… owocach! Pewnie wam też będzie trudno w to uwierzyć, ale nasi bohaterowie nie jedzą nic innego od 4 lat! Co więcej, połączyło ich właśnie zamiłowanie do takiego trybu życia. Nie ulega wątpliwości, że frutarianizm od dłuższego czasu wzbudza masę kontrowersji! Czy taka dieta jest w ogóle zdrowa? Zapytałyśmy dietetyka. Styl życia, na jaki zdecydowali się Ali i Daniella jest niezwykle mocno komentowany na Instragramie. Para chętnie dzieli się tam swoimi doświadczeniami związanymi z frutarianizmem. O ile frutarianizm kobiety internauci są w stanie zrozumieć, tak jej partner ma o wiele gorzej! „A skąd czerpiesz siłę i energię? Mężczyzna musi być mężczyzną”, piszą Internauci.

Związek
22.08.2019 13:29 Związek 25-latki i 64-latka. „Kocham go, ale boję się, że to nie ma racji bytu. Co robić?”

Związek jednej z naszej czytelniczek stanął pod ogromnym znakiem zapytania. Dlaczego? Bohaterkę naszego artykułu dopadły ogromne wątpliwości i sama nie jest już w stanie się z nimi uporać. Nie ukrawamy, że to, co napisała młoda kobieta, niezwykle nas poruszyło. „Mam 25 lat a mój mężczyzna 64. Kocham go, ale boję się, że to nie ma racji buty. Co robić?”, wyznała załamana kobieta. Nie ulega wątpliwości, że w społeczeństwo związki, które dzieli spora różnica wieku, z góry skazywane są na niepowodzenie. Pary takie wytykane są palcami, a ich miłość jest dla nich zupełnie niezrozumiała. O ile ze spojrzeniami i szyderczymi komentarzami ludzi jesteśmy w stanie się uporać, tak o wiele gorzej jest, kiedy w naszej głowie zaczynają pojawiać się pierwsze wątpliwości i chęć rezygnacji… Na własnej skórze doświadczyła tego Milena, nasza bohaterka.

facet
20.08.2019 16:39 Artur: „Dziewczyna musi mieć długie włosy, nogi i rzęsy. Spodnie i sportowe buty są ohydne”

Artur w liście do redakcji Lelum.pl postanowił podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współczesnych kobiet. Jego zdaniem panie, które ma okazję widywać na co dzień, zupełnie straciły resztki swojej kobiecości! „Dziewczyna musi mieć długie włosy, nogi i rzęsy. Spodnie i sportowe buty są ohydne”, pisze wzburzony mężczyzna. Niejednokrotnie pewnie miałyście okazję czytać, o tym, co tak naprawdę przyciąga mężczyzn u płci przeciwnej. Pewność siebie, inteligencja poczucie humoru? Tak, o tym wie już każda z nas! Artur, nasz bohater stwierdził, że najwyższa pora zerwać z utartymi schematami i przekazać nam, czego w rzeczywistości mężczyźni szukają u płci przeciwnej! Jak przyciągnąć faceta swoim wyglądem? Zapraszamy do lektury!

małżeństwo
20.08.2019 12:04 Zdradzony mąż postanowił zemścić się na kochanku żony w najgorszy sposób. Przed drzwiami zostawił mu specjalną przesyłkę

Zdrada jest niewybaczalna, a osoby, które dopuściły się takiego czynu, powinny ponieść konsekwencje swojego zachowania. Z takiego założenia wyszedł bohater naszego artykułu. Zdradzony mężczyzna postanowił zemścić się na kochanku swojej żony. Co więcej, zrobił to w możliwie najgorszy sposób! Gdy wrócił do domu przed drzwiami czekała na niego nad wyraz niemiła niespodzianka. Przeprowadzone badania jednoznacznie wskazują, iż ludzie coraz częściej dopuszczają się zdrad. Zachowanie takie sprawia, ze związek poddany jest ogromnej próbie, a niekiedy nawet cała relacja staje pod ogromnym znakiem zapytania. Zwykle zdradzeni partnerzy popadają w depresję, odczuwają niechęć do całego świata lub brak motywacji. Są też jednak tacy, którzy marzą tylko i wyłącznie o… zemście. Taki właśnie jest nasz bohater!

Babcia
18.08.2019 18:15 Babcia została okradziona przez wnuka. „Pozbawił mnie mieszkania i oszczędności”

Babcia została okradziona przez swojego wnuka, brzmi absurdalnie prawda? Niestety taka historia naprawdę miała miejsce. Mężczyzna bez żadnych skrupułów pozbawił swoją 86-letnią babcię wszelkich oszczędności i dachu nad głową. – Jak można wyrządzić taką krzywdę własnej rodzinie. To bestia nie człowiek, pisali oburzeni Internauci! Okradanie staruszków jest coraz częstszym zjawiskiem, które możemy dostrzec w społeczeństwie. Zwykle ofiarami złodziei są starsze, osamotnione osoby. Tym razem było jednak nieco inaczej. Bezbronna babcia została okradziona z całego swojego majątku przez własnego wnuczka. Historia, ta jest dowodem na to, że w życiu nie powinniśmy nikomu ufać!

Mężczyzna
18.08.2019 14:09 Na lotnisku strażniczka wręczyła mu tajemniczy liścik. Gdy go przeczytał, zawiadomił władze lotniska

Mężczyzna próbował przejść przez kontrolę na lotnisku. Wówczas strażniczka wręczyła mu zawinięty kawałek papieru. Od samego początku nie ukrywała faktu, że bardzo jej zależy na tym, aby przeczytał wiadomość jak najszybciej! Musiała być niezwykle ważna. Gdy mężczyzna zajrzał do środka… przeżył prawdziwy szok! Bez wahania zawiadomił władze lotniska. Bohater naszego artykułu tę wizytę na lotnisku bez wątpienia zapamięta do końca życia. I nie ma w tym nic dziwnego. Gdy filmik jego z udziałem trafił do sieci, natychmiast stał się prawdziwym hitem! -Pewne rzeczy lepiej jest zatrzymać dla siebie- pisali oburzeni Internauci.

rudy chłopak
17.08.2019 19:03 Był uznawany za najbrzydszego chłopaka w mieście. Zapuścił brodę, został modelem i nie może opędzić się od kobiet

Mężczyzna, który przez lata uchodził za mało atrakcyjnego pracownika firmy ubezpieczeniowej, przeszedł ogromną metamorfozę. Przez 10 lat pracował nad swoją sylwetką i wizerunkiem, stając się jednym z najbardziej rozchwytywanych modeli! Kim jest tajemniczy Gwilym Pugh? 35-letni gwiazdor jest najlepszym dowodem na to, że ciężka praca, motywacja i systematyczność zawsze wiążą się z ogromnym sukcesem. Mężczyzna, który zupełnie o siebie nie dbał, dziś łamie kobiece serca! Co stoi za tak wielką przemianą? Model jest motywacją dla tysięcy osób!

psychopata
15.08.2019 15:30 Mity na temat mężczyzn, które bardzo ich denerwują. Kobiety chętnie w nie wierzą

Mężczyzna to niezwykle nieprzewidywalna i zaskakująca istota. Z tym faktem zgodzi się chyba każda z nas. Która kobieta mogłaby się spodziewać, że faceci przejmują się tym, co usłyszą na swój temat? A wierzcie nam, że tak właśnie jest. Dziś przedstawiamy wam 6 faktów na temat mężczyzn, które potrafią doprowadzić ich do szału. Kobiety w to naprawdę wierzą. Stereotypy niekiedy bywają niezwykle krzywdzące i niesprawiedliwe. To przecież oznaczałoby, że każda blondynka to osoba, która nie grzeszy inteligencją, a kobiety nadają się tylko i wyłącznie do przesiadywania w kuchni! Nie wiemy, czy wiecie, ale mężczyźni również padają ofiarą tego typu pomówień. Niektóre potrafią ich naprawdę mocno wyprowadzić z równowagi. Życzymy miłej lektury!

Pocałunek
13.08.2019 13:31 Pocałunek na moście skończył się tragedią. Stracili równowagę, nie było już ratunku

Pocałunek na moście dla tej pary zakończył się istną tragedią. Obydwoje stracili równowagę i spadli. Niestety nie udało się ich uratować. Nikt nie mógłby się spodziewać, że romantyczne uniesienie będzie wiązało się z ich ostatnim spotkaniem… Kiedy nagranie z wydarzenia pojawiło się w sieci, Internauci nie mogli uwierzyć w to, co się stało. To przecież takie niewiarygodne! Pocałunek, a zwłaszcza ten pierwszy jest momentem, który zapada w pamięci na zawsze. Nie wiemy, czy wiele, ale już jedno muśnięcie jest w stanie wyrazić, miłość, żarliwość i pożądanie. W przypadku tej pary ich wielkie uczucie, a raczej sposób jego okazywania zakończył się dramatem. Pocałunki nad przepaścią zdecydowanie nie są najlepszym pomysłem…

narzeczony
12.08.2019 18:29 Narzeczony zerwał zaręczyny, kiedy zobaczył jej Facebooka. Miał ważny powód

Narzeczony zerwał zaręczyny ze swoją ukochaną w momencie, kiedy zobaczył jej Facebooka. Dziewczyna zdecydowanie nie zdążyła nacieszyć się pierścionkiem. Powód, który podał chłopak po prostu zwala z nóg. Ostrzegamy: po przeczytaniu tego artykułu będziecie chciały zniknąć z mediów społecznościowych raz na zawsze. Zaręczyny to jeden z piękniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Gorzej, gdy ten cudowny stan trwa niewiele ponad jeden dzień. O tym szczególnie mocno przekonała się bohaterka naszego artykułu. Fakt, iż różnice między partnerami niekiedy bywają nie do przeskoczenia raczej nikogo nie dziwi. Problemy zaczynają się, gdy powodem rozstania są komentarze umieszczane w mediach. Męska kreatywność nie przestaje nas zaskakiwać….

zaręczyny
12.08.2019 13:13 Chłopak się jej oświadczył: „Zgodziłam się, ale jest mi niedobrze na samą myśl, że mam być jego żoną”

Zaręczyny dla tej kobiety wbrew pozorom wcale nie były jednym z najpiękniejszych dni w jej życiu. Pomimo tego, że powiedziała TAK, po pewnym czasie pojawiła się masa wątpliwości. Kobieta zupełnie nie potrafi się cieszyć z faktu, że wkrótce stanie na ślubnym kobiercu! Jak się okazuje nie każda kobieta, marzy wyłącznie o białej sukni i księciu z bajki! Zakochanie jest jednym z tych stanów, kiedy czujemy się szczęśliwe i promienne jak nigdy dotąd. Nowe uczucie sprawia, że wszystko wokół, szczególnie to, co związane z ukochaną osobą jest wyjątkowe i fascynujące. Zakochanie bardzo szybko przemienia się w miłość i przychodzi pora na poważne decyzje i deklaracje, które niejednokrotnie zaczynają nas przerastać.

mąż
10.08.2019 12:44 Kobieta dowiedziała się, że partner ma kochankę. Zdradziło go jedno zdjęcie

Kobieta, która bezgranicznie ufała swojemu mężczyźnie, dowiedziała się, że nie jest jedyną, którą ten darzy miłością. Gdyby nie wpadka jego obecnej kochanki, poszkodowana wciąż byłaby karmiona złudzeniami. Ta historia jest najlepszym dowodem na to, że kłamstwo ma krótkie nogi! Niewierny mężczyzna z pewnością nie spodziewał się, że jedno zdjęcie przekreśli jego wspólną przyszłość ze swoją partnerką. Gdy ta dowiedziała się o jego zdradzie, wpadła w szał. Trudno jej się dziwić…

ANNA JANTAR
09.08.2019 15:05 Nieudana randka skończyła się dla niej upokorzeniem. Po niej zmieniła się nie do poznania

Nieudana randka dla pewnej kobiety zakończyła się upokorzeniem i hektolitrami wylanych łez. Najprawdopodobniej nigdy nie mogłaby się spodziewać, że usłyszy na niej takie słowa. Ba, żadna z nas nie dopuszczałaby takiej myśli do siebie! Mężczyzna skomentował jej wagę. To wydarzenie raz za zawsze odmieniło jej życie! O tym, że pierwsza randka jest niezwykle stresującym wydarzeniu w życiu prawdopodobnie miała okazję przekonać się każda nas. Szczególnie mocno doświadczyła tego bohaterka naszego artykułu, Hannah, która ten dzień zapamiętam najprawdopodobniej do końca życia. Kobieta została upokorzona i zmieszana z błotem! Nie pierwszy raz okazuje się, że krytyka może działać niezwykle motywująco…

pierwsza randka
06.08.2019 12:19 W czasie randki zamawiała najdroższe dania. Reakcja chłopaka ją zszokowała

Randka dla pewnej dziewczyny zakończyła się naprawdę fatalnie. Nie dość, że musiała zapłacić horrendalnie duży rachunek, to jeszcze nigdy więcej nie zobaczyła faceta, z którym na niej była! Kobieta w czasie randki zamawiała najdroższe dania, a to najwidoczniej przerosło jej wybranka! Reakcja chłopaka naprawdę ją zszokowała. Ostrzegamy: po tej historii skutecznie odechce wam się randkowania! Kiedy na pierwszej randce dochodzi do momentu płacenia rachunku, może być naprawdę niezręcznie. Najlepiej jest od razu jasno określić, czy płatność ureguluje osoba zapraszająca, czy też każdy płaci za siebie. Okazuje się, że brak doprecyzowania w praktyce może przysporzyć naprawdę sporych kłopotów, a nasz portfel odczuje to na długie tygodnie. Szczególnie przekonała się o tym Alice – bohaterka naszego artykułu!

kobieta
31.07.2019 12:04 Kobieta dostała SMS-a od byłego tuż przed jego ślubem. Jego treść sprawiła, że zaniemówiła

Kobieta o imieniu Alexsa doznała wielkiego szoku, gdy przeczytała wiadomość od swojego byłego chłopaka. Choć para nie miała ze sobą kontaktu od lat, ten postanowił się do niej odezwać. Jaka była treść SMS-a od mężczyzny? Dziewczyna zupełnie się tego nie spodziewała… Jakiś czas po rozstaniu z partnerem, w kobiecej głowie wciąż mogą kłębić się przeróżne myśli. Ciekawe, co u niego słychać, Ciekawe czy za mną tęskni, Spotyka się z kimś? – to wyłącznie niektóre z nich. Alexsa uzyskała odpowiedź na wszystkie te pytania w długiej, wzruszającej wiadomości.

różnica wieku w związku
25.07.2019 14:26 Różnica wieku w związku. Czy wiek może przeszkodzić w miłości?

Różnica wieku w związku może zarówno zacieśnić relację między partnerami, jak i być jednym z powodów nieporozumień. Jeszcze wiele lat temu małżeństwa mężczyzn z dużo młodszymi kobietami były na porządku dziennym. Jak jest dzisiaj? Kiedy wiek może przeszkodzić miłości, a kiedy znaczna różnica wieku jest zaletą w związku? Choć wydaje się, że duża różnica wieku w związku jest u nas coraz bardziej akceptowana, to wydaje się, że dzisiejsze pokolenie dwudziestolatków i trzydziestolatków docenia korzyści płynące ze związku z osobą w podobnym wieku. Porównywalny etap życiowych oczekiwań, doświadczeń, wykształcenia — to wszystko scala związek równolatków, choć oczywiście nie powinno się podnosić tego przykładu do rangi reguły.

Co to jest gender
24.07.2019 19:28 Co to jest gender? Proste wytłumaczenie, które wyjaśni ci wiele spraw

Co to jest gender? Pojawiające się od jakiegoś czasu w mediach hasło, stało się jednym z najczęściej wyszukiwanych w sieci. Wiele osób zastanawia się, czym właściwie jest to całe gender i jakie znaczenie ma dla społeczeństwa, jako ogółu. Gender w języku angielskim to nic innego jak określenie rodzajników gramatycznych on, ona, ono. Aby lepiej zrozumieć ten termin, należy cofnąć się do lat 60. XX wieku. To właśnie wtedy nabrał on zupełnie nowej treści i zaczął pojawiać się w socjologicznych publikacjach. Jak dziś rozumieć to określenie?