Lifestyle.Lelum.pl > Cmentarz

Cmentarz

cmentarz
08.01.2024 13:14 Weszła do WC na cmentarzu i zobaczyła coś strasznego. Ten widok będzie jej się śnił po nocach

Wizyta na cmentarzu zwykle wiąże się z poczuciem zadumy i nostalgii. Zupełnie innych emocji doświadczyła kobieta, która podczas wizyty w miejscu spoczynku swoich bliskich w Szczecinku (woj. zachodniopomorskie) postanowiła skorzystać z toalety. Gdy tylko weszła do WC, zastała trudny do zniesienia widok, który do końca życia pozostanie w jej pamięci…

Ewa Telega nadal co roku odwiedza cmentarz, fot. KAPiF
17.11.2023 18:12 Ewa Telega przez lata skrywała życiową tragedię. Po 38 latach wciąż odwiedza JEGO grób

Ewa Telega od ponad 30 lat jest związana ze swoim mężem, Andrzejem Domalikiem. Nie jest to jednak pierwszy mężczyzna, z którym aktorka stanęła na ślubnym kobiercu. Życie niestety jej nie oszczędziło i spotkała ją okropna tragedia. 

Jak dziś wygląda grób Zbigniewa Wodeckiego?, fot. KAPiF, Lelum
03.11.2023 15:14 Odwiedziliśmy grób Zbigniewa Wodeckiego 2 dni po "Wszystkich Świętych". Przechodzi ludzkie pojęcie, co zastaliśmy

Zbigniew Wodecki jest artystą, który cieszy się ogromną popularnością. W Polsce prawdopodobnie ciężko byłoby znaleźć kogoś, kto nigdy nie słyszał tego nazwiska. Niestety wybitnego kompozytora i piosenkarza nie ma już na tym świecie. 

Awantura na cmentarzu w Radomiu, fot. Canva/CraigRJD, Getty Imeges Signature, Twitter/thepolandnews_
02.11.2023 13:09 Skandaliczne sceny na cmentarzu w Polsce. Krzyki, piski! Nagranie trafiło do sieci. Porażający widok

Wszystkich Świętych zwyczajowo jest dniem skupionym na smutki i zadumie, a także poświęcony wspominaniu osób, które zmarły. Jak co roku, tego dnia Polacy tłumnie ruszyli do nekropolii w całym kraju, by odwiedzić miejsca spoczynku zmarłych bliskich. 

cmentarz, grób, miś
01.11.2023 20:38 Zostawiła pluszowego misia na grobie córki. Hieny cmentarne nie miały litości. Matka przeżyła koszmar

Podczas gdy większość Polaków łączy obchody Dnia Wszystkich Świętych z zadumą, powagą, wspomnieniami, a także czasem spędzonym w rodzinnym gronie, dla złodziejów jest to wręcz idealny czas, by uderzyć. Cmentarne hieny bez żadnych skrupułów potrafią wykorzystać czyjąś nieuwagę i tragedię dla własnych, niecnych korzyści. Pewna kobieta przekonała się o tym na własnej skórze. Przyszła odwiedzić grób córeczki, a widok, jaki na nim zastała, zapamięta do końca życia.

cmentarz
01.11.2023 10:48 Krzyki i płacz pod cmentarzem. Porażające sceny, ludzie od razu odwracali wzrok. To stało się z jednym grobem

Wszystkich Świętych powinien być przede wszystkim czasem zadumy nad losem bliskich nam zmarłych. Niestety, nie każdy może się skupić tylko na tym, ponieważ na świecie wciąż nie brakuje niegodziwych osób. Dobitnie przekonała się o tym mieszkanka Wałbrzycha.

Alicja Majewska skrytykowała Polaków, fot. Canva/Avalon_Studio, Getty Images, KAPiF
31.10.2023 21:32 Alicja Majewska skrytykowała Polaków. Nie podoba jej się, że na grobach na "Wszystkich Świętych" stawiają sztuczne kwiaty

W dniu Wszystkich Świętych zwyczajowo odwiedzamy groby naszych zmarłych bliskich. Celebryci nie są wyjątkiem od tej reguły i oni także udają się na cmentarze, by powspominać ważne dla nich osoby, które odeszły z tego świata. 

Kamilek z Częstochowy otrzymał wyjątkowy pomnik na cmentarzu, fot. Canva/pressdigital, Getty Images, Facebook/Przyjaciele Kamilka z Częstochowy
30.10.2023 21:36 Odsłonięto pomnik skrzywdzonego Kamilka z Częstochowy. Na płycie wyryto jedno zdanie. Wybuchliśmy płaczem

Od śmierci Kamilka z Częstochowy minęło już kilka miesięcy, ale mimo upływu czasu o tak wielkiej tragedii ciężko jest zapomnieć. 8-letni chłopiec tygodniami cierpiał z powodu katuszy, jakie zadał mu ojczym. Kiedy wreszcie trafił do szpitala, okazało się, że jego obrażenia są na tyle poważne, że lekarze nie byli w stanie go uratować. 

cmentarz, policja
24.10.2023 19:39 Bardzo niepokojący komunikat policji przed Wszystkich Świętych. Na cmentarz lepiej tego nie zabierać

Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Osoby, które wolą uniknąć tłumów na cmentarzach, zaczęły odwiedzać groby bliskich już teraz. Na nekropoliach w całym kraju można zaobserwować sporo osób. W związku z tym policja zdecydowała się na wydanie komunikatu dla wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają pojawić się na cmentarzu. Te polecenia będą szczególnie ważne w Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.

Kobieta przyszła na cmentarz, gdzie czekało ją wielkie zaskoczenie, fot. kadr z programu „Kronika” TVP Szczecin
17.10.2023 20:18 Wykupiła kwaterę w sąsiedztwie swoich bliskich. Zamarła, gdy ujrzała kogo tam pochowali

Na darłowskim cmentarzu komunalnym doszło do fatalnej pomyłki. Jedna z mieszkanek rok wcześniej wykupiła kwaterę położona obok grobów swoich bliskich. W sierpniu tego roku został w niej pochowany ktoś inny.

Cmentarz
13.10.2023 14:26 Idąc na cmentarz, można się srogo zdziwić. Reklama nieopodal grobów wprawia w osłupienie

Kampania wyborcza wchodzi w swoją ostatnią fazę. Już w niedzielę Polacy powędrują do urn, by oddać głos na wybranego kandydata. Nic zatem dziwnego, że osobom startującym w wyborach zależy na przekonaniu do siebie jak największej liczby wyborców. 

cmentarz, sól
12.10.2023 18:20 Dlaczego na cmentarz zabiera się sól? Nie ma lepszego triku na Wszystkich Świętych

Polacy rozpoczęli przygotowania na Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Przedsiębiorcze osoby już teraz zaczęły kupować znicze na groby bliskich, które zamierzają odwiedzić na początku listopada. Zanim jednak udamy się na cmentarz, warto poznać trik z solą kuchenną, który sprawi, że już zawsze będziemy zabierać ze sobą tę przyprawę.

Wyszło na jaw, co stoi za demolką na polskim cmentarzu
28.08.2023 13:32 DEMOLKA na polskim cmentarzu. Wyszło, na jaw co stoi za tym wszystkim, mieszkańcy w szoku

Jeden z mieszkańców Dziwnowa w województwie zachodniopomorskim uchwycił na nagraniu przykry widok lokalnego cmentarza. Na nagraniu widać poprzewracane płyty nagrobne, połamane i powywracane krzyże, a także porozrzucane znicze i kwiaty. 

cmentarz
25.01.2023 16:36 Byli już na cmentarzu. Nagle zobaczyli, co dzieje się w trumnie i rzucili się na nieboszczyka

Cmentarz rozbrzmiał okrzykami, podczas pogrzebu wybuchło zamieszanie. Kiedy żałobnicy zobaczyli, co dzieje się w trumnie, natychmiast rzucili się na nieboszczyka. Do mediów trafiło nagranie. Do porażającej sytuacji doszło w 2021 roku w Libanie, w mieście Hermel. Rodzina i bliscy odprowadzali mężczyznę w jego ostatniej drodze. Kiedy spostrzegli, co dzieje się w trumnie, wybuchł raban, wszyscy zgromadzili się wokół nieboszczyka. Eksperci i lekarze w żaden sposób nie potrafili tego wyjaśnić.

Wrocław
01.11.2021 19:51 Dramat we Wrocławiu, nagle pojawili się na cmentarzu. Później stało się coś porażającego

Przy okazji pierwszego dnia listopada władze Wrocławia zachęcają do szczepień — można tego dokonać między innymi w okolicach lokalnych nekropolii. Na jednym z cmentarzy pojawiły się jednak osoby związane ze środowiskami, które zaprzeczają istnieniu pandemii, próbując zniechęcić mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do przyjęcia szczepionki. Na miejscu interweniowała lokalna policja.

Biedronka
01.11.2021 16:49 TVP właśnie przekazało informację. Dzieje się na cmentarzach w całej Polsce, ogromna akcja trwa

Kwesty – odbywające się od lat na dziesiątkach polskich cmentarzy – na stałe wpisały się w charakter dnia Wszystkich Świętych. Zbierane pieniądze przeznaczone zostaną między innymi na renowację nagrobków czy pomoc dla organizacji charytatywnych. W akcji biorą udział dziesiątki osób, znanych z pierwszych stron gazet oraz ekranów telewizyjnych.

wszystkich świętych
31.10.2021 00:31 Na cmentarz tylko z dokumentem tożsamości. Będą kontrole na terenie objętym stanem wyjątkowym

Straż Graniczna przekazała informację, że 1 i 2 listopada osoby odwiedzające cmentarze na terenie objętym stanem wyjątkowym nie będą musiały posiadać ze sobą specjalnych zezwoleń. Konieczne będzie zaś zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wszyscy wjeżdżający do strefy objętej stanem wyjątkowym mogą spodziewać się kontroli ze strony odpowiednich służb.

cmentarz
29.10.2021 16:51 Księża apelują przed 1. listopada, żeby nie kupować sztucznych wieńców i plastikowych zniczy

Na kilka dni przed 1. listopada kuria diecezji radomskiej wystosowała do wiernych niezwykły apel. Władze kościelne zachęcają bowiem do ograniczenia ilości kwiatów i zniczy, przynoszonych na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych. Wszystko w celu ratowania środowiska naturalnego.

Polsat
26.10.2021 17:35 Rząd szykuje się do nowelizacji przepisów pogrzebowych

Rząd szykuje się do nowelizacji przepisów pogrzebowych. Proponowane zmiany zakładają między innymi możliwość rozrzucania prochów na prywatnych terenach, a także chowania osób zasłużonych poza nekropoliami. Przedstawiciele branży wskazują jednak na szereg wad projektu, zarzucając mu między innymi brak konsultacji.

26.10.2021 11:58 Nowe zjawisko na cmentarzach. Handlarze łapią się za głowy. Niebywałe, co zobaczysz na Wszystkich Świętych

1 listopada zbliża się wielkimi krokami. Od kilku lat dzień ten wygląda jednak inaczej, aniżeli wcześniej. Na cmentarze przenosi się bowiem trend, znany z innych dziedzin życia, dotyczący szeroko rozumianej świadomości ekologicznej. O rozwagę w tej kwestii apelują zarówno specjaliści, jak i duchowni oraz władze. Nowe zjawisko nie podoba się jednak wszystkim.

Skierniewice
23.10.2021 15:17 Skierniewice: problem na cmentarzu. Chodzi o gromadzącą się w kryptach wodę

Tuż przed 1 listopada mieszkańcy Skierniewic narzekają na wodę, która gromadzi się w kryptach cmentarza komunalnego przy ulicy Strobowskiej. Na podnoszone wątpliwości odpowiedział między innymi zarządca miejsca.

cmentarz
16.10.2021 10:34 Przykry komunikat policji przed „Wszystkich Świętych” ws. cmentarzy

Funkcjonariusze policji w Gdańsku informują o wzroście liczby kradzieży na tamtejszych cmentarzach. Wraz ze zbliżającym się Świętem Zmarłych sprawa robi się coraz poważniejsza, a takie przypadki zdarzają się w całej Polsce. Apelują o zachowanie ostrożności i uwagę na siebie oraz bliskich. Liczba cmentarnych kieszonkowców jest coraz wyższa, dlatego należy pamiętać o pilnowaniu prywatnych rzeczy w czasie odwiedzin na grobach bliskich zmarłych.

cmentarz
14.10.2021 17:44 Rząd planuje rewolucyjne zmiany na cmentarzach

Rząd planuje wprowadzić spore zmiany w prawie dotyczącym budowy w pobliżu cmentarzy. Już wkrótce cmentarz będzie mógł znajdować się zaledwie 35 metrów odległości od innych budynków. Są jednak pewne warunki. Projekt rządu nie przypadł do gustu samorządowcom, którzy mają nadzieję na jeszcze większe poluzowanie przepisów. Wskazują też, że panujące normy są bardzo przestarzałe

cmentarz
13.10.2021 21:07 Księża w polskiej miejscowości nakazali likwidację ławek przy grobach

Sławomir Pawlik z organizacji „Stop Cmentarnemu Wyzyskowi” poinformował w rozmowie z „tvn24.pl”, że cmentarz w Brzezinach w woj. łódzkim zostanie pozbawiony ławek przy grobach. Zarządzająca nekropolią Archidiecezja Łódzka miała wydać powiadomienie, że są one niezgodne z regulaminem cmentarza. To nie pierwszy raz kiedy mieszkańcy, chowający tam swoich bliskich skarżą się na zarządzanie cmentarzem i związane z pochówkiem koszta.

Polsat
12.10.2021 09:53 Ogłoszono duże zmiany na cmentarzach. Sanepid zyskał nowe uprawnienia

Na stronach sejmowych pojawił się projekt nowelizacji dotychczasowej ustawy o cmentarzach oraz chowaniu zmarłych. Proponowane regulacje mają zliberalizować dotychczasowe przepisy (pochodzące sprzed ponad 60 lat). Zupełnie nowe prerogatywy ma zyskać również sanepid, co – według niektórych ekspertów – może rodzić w przyszłości niemałe problemy.

Cmentarz
03.10.2021 00:30 Ogłoszono zmiany na cmentarzach

Nadchodzą ważne zmiany w prawie funeralnym. Już wkrótce papierowa dokumentacja funeralna na wielu obszarach zostanie zastąpiona elektroniczną. Mowa tutaj m.in. o elektronicznej karcie zgonu, rejestrze grobów i cmentarzy oraz miejsc spoczynków. Rząd przygotował nowe przepisy ze względu na archaiczność, niejednoznaczność i brak spójności w dotychczasowym prawie funeralnym. Wszystko wskazuje na to, że era papierowej dokumentacji funeralnej zostanie zakończona na wielu obszarach.

08.09.2021 00:31 Policja szuka starszej kobiety. Jest podejrzana o podpalenie i zniszczenie nagrobka

Na jednym z cmentarzy w Koninie doszło do przerażającego zajścia. Jedna z płyt nagrobnych została zniszczona i spalona. Wszystko nagrał monitoring – policja zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w ujęciu podejrzanej kobiety. 2 czerwca na cmentarzu parafialnym przy ulicy Staromorzysławskiej w miejscowości Konin doszło do zdewastowania nagrobka. Kto mógł uszkodzić i podpalić grób?

wszystkich świętych
19.05.2021 18:55 Mężczyzna nie dowierzał, kiedy zorientował się, co leży na ziemi obok grobu. Ludzkie szczątki zabrano dopiero po kilku dniach

W województwie wielkopolskim pewien mężczyzna dokonał niebywałego odkrycia. Na cmentarzu w Śremie dostrzegł odłamki ludzkich kości leżące niezabezpieczone na ziemi. Sytuację opisał „Tygodnik Śremski”, do którego zgłosił się wspomniany mężczyzna. W śremskiej nekropolii przy ul. Cmentarnej dokonano niebywałego odkrycia. Ludzie szczątki kilka dni leżały na ziemi.

  • 1
  • 2