Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Renacie Pałys łamał się głos na pogrzebie Kipiel-Sztuki. "Rozumiałyśmy się bez słów"
Julia Bogucka
Julia Bogucka 13.06.2024 15:36

Renacie Pałys łamał się głos na pogrzebie Kipiel-Sztuki. "Rozumiałyśmy się bez słów"

Renata Pałys, urna Marzeny Kipiel-Sztuki
Fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 roku. W ostatnich dniach życia była otoczona przyjaciółmi, którzy byli najbliższymi osobami w jej życiu. Tych osób nie mogło zabraknąć podczas ostatniego pożegnania aktorki. Renata Pałys, która była z nią szczególnie blisko, wygłosiła przejmującą mowę. Wszystkim zebranym łzy zaczęły bezwiednie napływać do oczu.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

O odejściu aktorki, która zrealizowała jedną z najsłynniejszych postaci komediowych polskiej telewizji, dowiedzieliśmy się 9 czerwca. To wtedy na profilu facebookowym Renaty Pałys, jej przyjaciółki z planu i życia prywatnego, pojawił się krótki post informujący, że Marzena Kipiel-Sztuka zmarła po ciężkiej chorobie. Kobieta miała zaledwie 58 lat i cierpiała na szereg chorób. Odeszła w wałbrzyskim hospicjum.

W następnych godzinach w mediach pojawił się szereg wpisów wspominających i żegnających aktorkę, która w “Świecie według Kiepskich” odegrała rolę Halinki. Na poruszające słowa zdobyła się między innymi produkcja serialu oraz aktorzy i aktorki, którzy mieli okazję współpracować z Marzeną Kipiel-Sztuką. Dla wielu osób jej śmierć była dużym szokiem i spotkała się z niedowierzaniem.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. 
Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. 
Będziemy tęsknić - napisano na stronie facebookowej serialu “Świat według Kiepskich”.

Takiego pogrzebu nikt nie widział. Zamiast kwiatów Marzena Sztuka ma to Trwa pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Łzy stają w oczach na widok malowidła na urnie

Odbył się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Ostatnie pożegnanie aktorki rozpoczęło się dziś o godzinie 13:15 w rodzinnej Legnicy. Kobieta sama zaplanowała wiele szczegółów swojej uroczystości. Pragnęła, aby osoby, które przybędą na pogrzeb, ubrały się na kolorowo, a zamiast wieńców przynieśli różnobarwne bukiety kwiatów. Jej życzenia zostały spełnione, a oprócz tego w kościele pojawiły się również balony. Część z nich została umieszczona przy urnie.

akpa20240613_pogrzeb_mksz_3606.jpg
Fot. AKPA

Uroczystość pogrzebowa miała charakter świecki. Pojawiły się na niej olbrzymie tłumy ludzi. Z tego względu nie każdemu było dane wejść do Kaplicy Cmentarnej. Ten fakt udowadnia, że Marzena Kipiel-Sztuka miała wielkie rzesze fanów, które postanowiły przybyć, aby pożegnać ją po raz ostatni. Urnę z prochami aktorki zdobi koliber, będący symbolem osiągania tego, co z pozoru wydaje się niemożliwe.

akpa20240613_pogrzeb_mksz_3628.jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka sama zaplanowała ostatnie pożegnanie

Podczas pogrzebu Marzeny Kipiel-Sztuki głos zabrała Renata Pałys

Na uroczystości pojawiły się liczne osoby publiczne, między innymi wieloletnia przyjaciółka aktorki Renata Pałys. To ona jako pierwsza poinformowała o odejściu Marzeny Kipiel-Sztuki i spędzała z nią ostatnie chwile. Nie zabrakło również obecności Patricka Yoki, który odpowiadał za scenariusz i reżyserię wielu odcinków serialu “Świat według Kiepskich”. Pierwsza z wymienionych osób zabrała głos podczas pogrzebu, wspominając zmarłą aktorkę.

Znałam Marzenę najdłużej z ekipy całego "Świata według Kiepskich". Poznałam ja tu w teatrze w Legnicy. Zadziwiona byłam jej umiejętnościami i techniką, bo była początkującą aktorką. Gdy w 1999 roku spotkałam ja na planie, to się bardzo ucieszyłam. Rozumiałyśmy się bez słów, nie trzeba było nas reżyserować. […] W ostatnim czasie byłam z Marzeną bardzo mentalnie związana. Widziałyśmy się w przeddzień jej odejścia. Całą noc nie spałam, bo myślałam o Marzenie. Kiedy rano dostałam wiadomość, to byłam z tym właściwie pogodzona - mówiła łamiącym się głosem Renata Pałys.

akpa20240613_pogrzeb_mksz_3667.jpg
Fot. AKPA