Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Trwa pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Łzy stają w oczach na widok malowidła na urnie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.06.2024 13:37

Trwa pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Łzy stają w oczach na widok malowidła na urnie

pogrzeb Marzeny-Kipiel Sztuki
Fot. AKPA

Żałoba po śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki ogarnęła całą Polskę. 13 czerwca odbył się pogrzeb aktorki, która podbiła serca widzów rolą Halinki w serialu “Świat według Kiepskich”. Ceremonia miała charakter świecki.

Już dziś pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Wieści o śmierci aktorki gruchnęła nad ranem 9 czerwca. Fani “Świata według Kiepskich” wstrzymali na moment oddech, gdy zobaczyli krótką informację, którą opublikowała serialowa Paździochowa, Renata Pałys. Aktorka jako pierwsza przekazała, że Marzena Kipiel-Sztuka przegrała z tajemniczą chorobą.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – mogliśmy przeczytać na Facebooku. 

Do tej pory nie wiadomo, co dokładnie przyczyniło się do śmierci gwiazdy, jednak z medialnych doniesień wynika, że serialowa Halinka w ostatnich miesiącach przebywała w hospicjum w Wałbrzychu. W tym miejscu również zmarła. Szczegóły dotyczące jej pogrzebu opublikowano za pośrednictwem klepsydry zaledwie dzień po jej odejściu:

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 13.06.2024 roku w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy o godzinie 13:15, po czym nastąpi odprowadzenie do miejsca spoczynku.

Marzena Kipiel-Sztuka nie miała dzieci. Tajemnica wyszła na jaw Ostatni wpis Kipiel-Sztuki przed śmiercią wyciska łzy

Marzena Kipiel-Sztuka zaplanowała własny pogrzeb?

W czwartek 13 czerwca odbył się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Artystka została pochowana w swoim rodzinnym mieście, Legnicy. Mimo pomyślnej kariery artystka nie miała zbyt wiele szczęścia w życiu prywatnym. Jej rodzice odeszli, zanim skończyła 30 lat. Od tej pory jedną jej krewną była siostra, jednak nie utrzymywały ze sobą kontaktu. Wobec tego to właśnie serialowa rodzina zastąpiła aktorce tę prawdziwą i była przy niej w ostatnich chwilach. 

Renata Pałys utrzymywała szczególnie bliską relację z aktorką. Jak wyznała w wywiadzie z “Super Expressem”, odwiedziła chorą zaledwie kilka godzin przed jej śmiercią. To dlatego wiadomość o jej odejściu nie była dla niej zaskoczeniem. Serialowa Paździochowa opowiedziała, że artystka sama spodziewała się, że nadchodzi jej czas. Z tego powodu miała nawet szczegółowo zaplanować swój własny pogrzeb.

Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Wszystko zostanie ujęte w oficjalnym komunikacie – ujawniła Pałys.

ZOBACZ TEŻ: Siostra Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu. "Przeraża mnie to", wysyłała jej SMSy

Poruszający szczegół na urnie Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka była niezwykle charyzmatyczną i barwną postacią na polskiej scenie artystycznej. To właśnie taki jej obraz na zawsze zapisze się w pamięci fanów. Artystka bardzo chciała, aby jej ostatnie pożegnanie było jak najbardziej pozytywne, tak jak ona sama. To właśnie z tego powodu miała zabronić przynoszenia wieńców — zamiast nich prosiła o kolorowe kwiaty i balony. Kolejnym jej życzeniem były wpłaty na hospicjum w Wałbrzychu, gdzie spędziła swoje ostatnie chwile.

Pogrzeb aktorki rozpoczął się o 13:15 w Kaplicy Cmentarnej na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Ceremonii towarzyszyła wybrana przez artystkę piosenka "Embraceable You"Gershwina. Kolejnym zaskakującym elementem okazał się nietypowy malunek na urnie. Przedstawia on kolibra, który jest symbolem osiągania tego, co z pozoru wydaje się niemożliwe, a także barwne kwiaty. Ten obrazek idealnie łączy się z wizerunkiem artystki, która zawsze starała się czerpać życie pełnymi garściami i odważnie dążyła do spełniania swoich marzeń. 

pogrzeb marzeny kipiel-sztuki (2).jpg
Fot. AKPA
pogrzeb marzeny kipiel-sztuki (1).jpg
Fot. AKPA