Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Z ostatniej chwili. Nie żyje Halinka z Kiepskich. Aktorka miała 58 lat
Julia Bogucka
Julia Bogucka 09.06.2024 11:36

Z ostatniej chwili. Nie żyje Halinka z Kiepskich. Aktorka miała 58 lat

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. KAPiF

Aktorka znana z roli Halinki z serialu “Świat według Kiepskich” zmarła po ciężkiej chorobie. Marzena Kipiel-Sztuka miała 58 lat.

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Aktorka kojarzona przez całą Polskę z roli Haliny ze “Świata według Kiepskich” zmarła po długiej chorobie. Lakoniczną informację na ten temat przekazała jej koleżanka z planu Renata Pałys odpowiedzialna za rolę Heleny Paździochowej. Marzena Kipiel-Sztuka przez lata mierzyła się z problemami zdrowotnymi, między innymi depresją oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka.

W ostatnich latach media obiegały również informacje o chorobie stawu biodrowego, z którą również zmagała się znana z roli Halinki w “Świecie według Kiepskich” aktorka. Groził jej wózek inwalidzki. Ze względu na problemy finansowe nie mogła sobie pozwolić na drogi zabieg.

Człapię po schodach, niemiłosiernie szuram nogami i zażywam silne środki przeciwbólowe. Nie mogę spać, nie mam apetytu, trudno mi się na czymkolwiek skupić - mówiła dla “Twojego Imperium”.

Jak potoczyły się losy Pałys i Kipiel-Sztuki? Jedna zniknęła, druga żyje pełnią życia To on, a nie Grabowski miał być Ferdkiem w “Świecie według Kiepskich”!

Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z szeregiem chorób

Przewlekła obturacyjna choroba płuc powoduje znaczne ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Jej najczęstszą przyczyną jest narażenie organów na dym tytoniowy, substancje drażniące z powietrza, ale również czynniki genetyczne. Bazując na danych ze Stanów Zjednoczonych, ta choroba jest tam trzecią najczęstszą przyczyną zgonu.

Marzena Kipiel-Sztuka przyznała również w rozmowie z “Jastrząb Post”, że zmaga się z depresją i dokucza jej samotność. Większość dni spędzała na spacerach z psem, a w pokonaniu najcięższych objawów choroby pomagała jej gra w serialu.

Ja tak samo chodzę do toalety, mam gorsze dni, dzięki „Kiepskim” mogę iść do dobrego okulisty i kupić sobie dobre okulary, żeby zakryć zmarszczki i nie ruszać skalpela, ale lubmy się takimi, jakimi jesteśmy. Dzisiaj czuję się świetnie, ale jak zwykle mam tremę, jestem zakręcona – tłumaczyła Marzena Kipiel-Sztuka.

KAPIF_oryginal_K467275F.jpg
Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Partner Marzeny Kipiel-Sztuki zmarł na planie „Świata według Kiepskich”. Aktorka wspomina tragedię

Marzena Kipiel-Sztuka pochowała trzech mężów

Aktorka nie miała łatwego życia. Na przestrzeni lat spotkały ją wielkie tragedie. Trzykrotnie wychodziła za mąż i tyle samo razy musiała pochować swoich partnerów. Kulisy tych zdarzeń zostały ujawnione w dokumencie wyemitowanym w “Dzień Dobry TVN”. Marzena Kipiel-Sztuka była związana z Konradem Sztuką, Mariuszem Piesiewiczem i Przemysławem Buksakowskim.

Pierwszy mąż aktorki zmarł z powodu nowotworu, drugi nie przeżył wylewu, trzeci natomiast odszedł w styczniu 2009 roku. We wspomnianym dokumencie pokazywała wspólne zdjęcia i listy miłosne, które skrupulatnie zbierała jako pamiątki.

To są takie rzuty. Depresja, serce boli, powiedziałam otwarcie, że się zmagam z długimi stanami takiego zawieszenia. Czasem trzeba poprosić o pomoc. Na takie pytanie, kiedy i co mnie najbardziej zabolało w życiu, odpowiedziałabym: nie będę do końca nosić żałoby po rodzicach, dziadkach, wujkach, babciach, psach, mężach i kochankach. To było, a dzisiaj jest kolejny dzień. Trzeba patrzeć do przodu - mówiła wtedy Marzena Kipiel-Sztuka.