Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka sama zaplanowała ostatnie pożegnanie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.06.2024 13:13

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka sama zaplanowała ostatnie pożegnanie

pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
fot. AKPA

9 czerwca 2024 roku przekazano łamiącą wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka zyskała rozpoznawalność dzięki roli Halinki z serialu “Świat według Kiepskich”, którą podbiła serca widzów w całej Polsce. Choć udało jej się zrobić karierę, w życiu prywatnym zmagała się z wieloma problemami. Zmarła wskutek długiej i ciężkiej choroby. Dziś odbywa się jej pogrzeb.

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki wstrząsnęła fanami "Świata według Kiepskich"

Aktorka była jedną z najpopularniejszych gwiazd, której rozpoznawalność zapewniła rola Haliny z serialu “Świat według Kiepskich”. Zagrała tam u boku takich artystów jak Andrzej Grabowski, Dariusz Gnatowski, Ryszard Kotys czy Renata Pałys. 9 czerwca jej przyjaciółka z planu, serialowa Paździochowa, przekazała, że Marzena Kipiel-Sztuka zmarła. Aktorka miała zaledwie 58 lat, dlatego jej fanom wciąż trudno pogodzić się z tragicznymi informacjami, które tak nagle obiegły całą Polskę.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała Renata Pałys na Facebooku.

Opinia publiczna nie zdawała sobie z tego sprawy, aktorka miała zmagać się z wieloma chorobami. To właśnie jedna z nich doprowadziła do jej śmierci. 

Siostra Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu. "Przeraża mnie to", wysyłała jej SMSy Dlatego Kipiel-Sztuka była samotna. Kurowska ujawnia: ”Jest postacią tragiczną”

Marzena Kipiel-Sztuka zmagała się z ciężką chorobą

Aktorka cierpiała na szereg dolegliwości zdrowotnych. Chorowała m.in. na depresję, która prawdopodobnie rozwinęła się u niej ze względu na śmierć wszystkich trzech mężów, których żegnała w tragicznych okolicznościach. Pierwszy przegrał z nowotworem, drugi odszedł z powodu wylewu, natomiast trzeci zmarł wskutek niewydolności krążeniowo-oddechowej. Po tych traumatycznych doświadczeniach artystka przebywała przez jakiś czas w szpitalu psychiatrycznym.

Marzena Kipiel-Sztuka cierpiała również na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Miała również poważne problemy z biodrem, przez co groziła jej nawet całkowita utrata sprawności. Na początku 2024 roku przeszłą operację z tego powodu. Mniej więcej od tego czasu zaczęła jeszcze bardziej podupadać na zdrowiu. I choć bliscy nie podali, jaka choroba dokładnie przyczynia się do jej śmierci, Renata Pałys zdradziła, że w ostatnim czasie aktorka przebywała w hospicjum w Wałbrzychu. Przyjaciółka aktorki z planu poinformowała również, że to m.in. ona zajmuje się organizacją pogrzebu.

Marzena Kipiel-Sztuka (6).jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Przykre wieści. Na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki zabraknie tych osób

Poruszające sceny na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki

Dzień po śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki w sieci ukazała się klepsydra, za pośrednictwem której poinformowano o szczegółach ostatniego pożegnania aktorki. Pogrzeb rozpoczął się 13 czerwca o godzinie 13:15, w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Ma świecki charakter

Przed śmiercią aktorka rozmawiała o ceremonii m.in. z Renatą Pałys. Kipiel-Sztuka nie chciała wieńców, a kolorowe kwiaty. Życzyła sobie również, aby żałobnicy nie byli ubrani na czarno, a w ostatnim pożegnaniu ma towarzyszyć jej utwór o miłości - “Embraceable You”.

Na urnie z prochami aktorki dostrzec można kwiaty i kolorowego ptaka. Na cmentarzu obecni są wolontariusze, którzy zbierają datki na hospicjum w Wałbrzychu, w którym ostatnie chwile spędziła Kipiel-Sztuka.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
fot. AKPA
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki
fot. AKPA