Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Takiego pogrzebu nikt nie widział. Zamiast kwiatów Marzena Sztuka ma to
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 13.06.2024 14:01

Takiego pogrzebu nikt nie widział. Zamiast kwiatów Marzena Sztuka ma to

Pogrzeb Marzeny Sztuki
fot. AKPA

Dziś odbył się pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka odeszła w niedzielę, 9 czerwca, po ciężkiej walce z chorobą. Serialowa Halinka ze “Świata według Kiepskich” sama miała zaplanować swój pogrzeb. To niesamowite, co dostała zamiast kwiatów. 

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w wieku 58 lat

Marzena Kipiel-Sztuka odeszła w poprzednią niedzielę rano po ciężkiej walce z chorobą. Informację o śmierci aktorki jako pierwsza przekazała jej koleżanka z planu, Renata Pałys. Następnie dowiedzieliśmy się, że serialowa Halinka ostatnie lata swojego życia spędziła we wrocławskim hospicjum. Aktorka spodziewała się, że śmierć nadejdzie niebawem. Miała nawet zaplanować swój pogrzeb. 

Koledzy i koleżanki ze “Świata według Kiepskich” pożegnali ją w wyciskającym łzy wpisie, który opublikowano na oficjalnym Facebook'u produkcji.  

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. Będziemy tęsknić – możemy przeczytać w opublikowanym oświadczeniu produkcji serialu. 

Trwa pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Łzy stają w oczach na widok malowidła na urnie Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka sama zaplanowała ostatnie pożegnanie

Tak Andrzej Grabowski pożegnał swoją serialową żonę

Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka grali małżeństwo przez ponad 20 lat. Przez ten czas mieli okazję poznać się bardzo dobrze. Tak aktor wspomina koleżankę z planu. 

Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej – jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi – człowiek nie jest tylko dobry albo tylko zły. Raz bywa dobry, a raz zły. Podobnie ja, jak i wszyscy. Raz na planie z Marzeną było świetnie, raz było fantastycznie, raz było gorzej, raz się kłóciliśmy o coś tam, częściej się ze sobą zgadzaliśmy. Normalna praca jak wszędzie – przyznał Andrzej Grabowski w rozmowie z Pudelkiem. 

Marzena Sztuka zamiast kwiatów dostała TO

Marzena Kipiel-Sztuka miała sama zaplanować swój pogrzeb. Pomimo tego że aktorka miała czterech mężów, przed śmiercią nie został jej nikt bliski. Pogrzeb gwiazdy Polsatu pomogła zorganizować jej serialowa rodzina.

To niesamowite, co aktorka dostała zamiast kwiatów. Przy jej urnie pojawiły się kolorowe balony. 

Pogrzeb Marzeny Sztuki
Pogrzeb Marzeny Sztuki  fot. AKPA