Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ostatni wpis Kipiel-Sztuki przed śmiercią wyciska łzy
Sylwia  Kropiewnicka
Sylwia Kropiewnicka 11.06.2024 19:28

Ostatni wpis Kipiel-Sztuki przed śmiercią wyciska łzy

Marzena Kipiel-Sztuka
fot. AKPA

9 czerwca dowiedzieliśmy się o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka odeszła w wieku 58 lat. Jej ostatnie pożegnanie odbędzie się 13 czerwca w rodzinnym mieście. Ostatnie lata swojego życia serialowa Halinka ze “Świata według Kiepskich” spędziła we wrocławskim hospicjum. Z mediów wycofała się na kilkanaście miesięcy przed śmiercią. Taki był jej ostatni post na Facebook'u. 

Tak będzie wyglądał pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

Informację o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki przekazała w mediach społecznościowych jej koleżanka z planu, Renata Pałys. 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - napisała aktorka na Facebooku.

Następnego dnia dowiedzieliśmy się, że pogrzeb aktorki odbędzie się 13 czerwca w jej rodzinnym mieście. Mimo tego, że Marzena Kipiel-Sztuka miała czterech mężów, w ostatnich latach życia nie został jej nikt bliski z rodziny. Właśnie dlatego organizacją ostatniego pożegnania aktorki zajęła się jej serialowa rodzina. 

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 13.06.2024 roku w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy o godzinie 13:15, po czym nastąpi odprowadzenie do miejsca spoczynku - czytamy na klepsydrze.

Siostra Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu. "Przeraża mnie to", wysyłała jej SMSy Przykre wieści. Na pogrzebie Marzeny Kipiel-Sztuki zabraknie tych osób

Przyjaciele z planu "Świata według Kiepskich pożegnali zmarłą aktorkę

Na oficjalnym koncie “Świata według Kiepskich” na Facebook'u pojawił się komunikat po śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Jej przyjaciele z planu produkcji pożegnali aktorkę w poruszających słowach. 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. Będziemy tęsknić – możemy przeczytać w opublikowanym oświadczeniu produkcji serialu. 

Andrzej Grabowski także zabrał głos po śmierci swojej serialowej żony. Aktor szczerze przyznał, że jak w każdej pracy, mieli lepsze i gorsze momenty, ale z bólem przyjął informację o śmierci koleżanki z planu. 

Z Marzeną pracowało mi się raz lepiej, raz gorzej – jak to zwykle bywa na planie. Nie ma zasady, że na planie jest tylko źle, albo tylko dobrze. Tak samo jest w przypadku ludzi – człowiek nie jest tylko dobry albo tylko zły. Raz bywa dobry, a raz zły. Podobnie ja, jak i wszyscy. Raz na planie z Marzeną było świetnie, raz było fantastycznie, raz było gorzej, raz się kłóciliśmy o coś tam, częściej się ze sobą zgadzaliśmy. Normalna praca jak wszędzie – przyznał Andrzej Grabowski w rozmowie z Pudelkiem. 

Świat według Kiepskich
Świat według Kiepskich fot. AKPA

Tak wyglądał ostatni post, który Marzena Kipiel-Sztuka dodała przed śmiercią

Ostatni post przed śmiercią Marzena Kipiel-Sztuka opublikowała w drugiej połowie lipca poprzedniego roku. 

Kochacie mnie jeszcze troszkę??? - napisała aktorka w zamieszczonym poście. 

Fani w komentarzach wyrazili wsparcie. Pod pytaniem gwiazdy Polsatu pojawiła się cała masa ciepłych słów. 

  • Jasne, że TAK - napisała internautka. 
  • Na cały świat pani Marzenko i jeszcze mocniej - dodała inna osoba.