Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Ekipa “Świata według kiepskich” żegna Kipiel-Sztukę. Tych kilka słów wyciska łzy do cna
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 09.06.2024 16:30

Ekipa “Świata według kiepskich” żegna Kipiel-Sztukę. Tych kilka słów wyciska łzy do cna

Marzena Kipiel-Sztuka, Świat według Kiepskich
Fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zyskała rozpoznawalność w całej Polsce dzięki roli Halinki ze “Świata według Kiepskich”. Dziś rano przekazano informację o śmierci aktorki, która miała już od jakiegoś czasu zmagać się z poważną chorobą. Zrozpaczeni fani nie mogą pogodzić się z odejściem artystki. Wśród osób pogrążonych w głębokiej żałobie znalazła się cała ekipa kultowego serialu. Ekipa pożegnała aktorkę w ywjątkowo poruszający sposób.

Nie żyje serialowa Halinka ze "Świata według Kiepskich"

Serialowa żona Ferdka Kiepskiego ze “Świata według Kiepskich”, czyli Marzena Kipiel-Sztuka, zmarła 9 czerwca po długiej chorobie. I choć w żadnym oficjalnym komunikacie nie zdradzono, jaka była przyczyna śmierci artystki, wiadomo, że w ostatnich latach zmagała się ona z szeregiem problemów zdrowotnych. Wiadomo, że cierpiała na obturacyjną chorobę płuc, która powoduje ograniczenie przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Ponadto miała problemy zdrowotne, a także stwierdzoną depresję, przez z którą jakiś czas spędziła w szpitalu psychiatrycznym.

Krótki komunikat z informacją o śmierci Kipiel-Sztuki przekazała dziś rano w mediach społecznościowych Renata Pałys, która była koleżanką aktorki z planu. 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała na Facebooku.

Z ostatniej chwili. Nie żyje Halinka z Kiepskich. Aktorka miała 58 lat Na co zmarła Marzena Sztuka? Zmagała się z poważną chorobą

Marzena Kipiel-Sztuka przez 23 lata grała w "Świecie według Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła mając zaledwie 58 lat. Nikt z fanów artystki nie spodziewał się, że tak szybko odejdzie. Aktorka cieszyła się w Polsce ogromną popularnością, co zapewniła jej rola Halinki w serialu “Świat według Kiepskich”. Angaż do produkcji, do którego doszło w 1999 roku, był przełomem w jej karierze. Swoim talentem komediowym podbiła serca milionów widzów. Jej postać była powszechnie lubiana, ponieważ wnosiła do serialu nie tylko sam humor, ale i ciepło.

Kipel-Sztuka za rolę Halinki otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Kreacja aktorska, którą zabłysła na szklanym ekranie, na dobre zapisała się w kanonie polskiej pop kultury. Fani do dziś chętnie wracają do odcinków z jej udziałem, choć od zakończenia emisji show minęły już niemal 2 lata.

Marzena Kipiel-Sztuka, Świat według Kiepskich (1).jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Przed śmiercią Marzena Sztuka trafiła do szpitala psychiatrycznego. Przeszła traumę

"Świat według Kiepskich" żegna Marzenę Kipiel-Sztukę

Odejście Marzeny Kipiel-Sztuki wywołało niepohamowaną lawinę żalu i smutku. W żałobie pogrążyli się nie tylko najbliżsi aktorki, ale również jej koledzy i koleżanki z planu. Ekipa serialu “Świat według Kiepskich” nie mogła pozostać obojętna na tak łamiący komunikat. Na oficjalnym profilu produkcji na Facebooku właśnie ukazał się poruszający komunikat, w którym pożegnano artystkę:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. Będziemy tęsknić – czytamy.

Wierni fani dołączyli się do tych żałobnych słów. Post zalało mnóstwo komentarzy, w których internauci przekazali szczere wyrazy ubolewania:

  • Najwięksi aktorzy ŚWK poza Grabowskim odeszli. Pani Marzena stworzyła rewelacyjną postać Halinki Kiepskiej, zostanie z nami w setkach odcinków serialu. Ogromny żal i smutek... 
  • Odeszła wspaniała osobowość, aktorka… Spoczywaj w pokoju Pani Marzenko. Wszystkim bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia.
  • Bardzo dziękuję za Pani rolę w Kiepskich, była pani wspaniała jako aktorka... to jest duża strata, że tacy ludzie odchodzą za wcześnie.
  • Na tym serialu dorastałem i śmierć każdego aktora, który grał w Świecie według Kiepskich to ogromna strata, ale pierwszy raz popłakałem się, kiedy dowiedziałem się że pani Marzena, filmowa Halinka, odeszła. Będzie pani na zawsze w naszych sercach – piszą zrozpaczeni widzowie.
Marzena Kipiel-Sztuka.jpg
Fot. AKPA