Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Marzena Kipiel-Sztuka nie miała dzieci. Tajemnica wyszła na jaw
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 13.06.2024 07:03

Marzena Kipiel-Sztuka nie miała dzieci. Tajemnica wyszła na jaw

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. AKPA

Marzena Kipiel-Sztuka zasłynęła dzięki roli Halinki ze “Świata według Kiepskich". I choć dzięki udziałowi w serialu zrobiła imponującą karierę, szczegóły dotyczące jej życia prywatnego były o wiele bardziej ponure, niż fani mogli się spodziewać. Aktorka do samego końca utrzymywała wiele faktów w tajemnicy. Jednak o tym, dlaczego nigdy nie miała dzieci, opowiedziała jeszcze przed śmiercią. Prawda okazała się zupełnie inna, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się 13 czerwca

Marzena Kipiel-Sztuka była jedną z najpopularniejszych aktorek, której sławę zagwarantowała gra w kultowym serialu “Świat według Kiepskich”. 9 czerwca jej koleżanka z planu, Renata Pałys, przekazała łamiące wieści o śmierci artystki. Lakoniczny komunikat serialowej Paździochowej niestety się potwierdził, a fani pogrążyli się w głębokiej żałobie.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – ujawniła gwiazda.

Dzień później w mediach pojawiły się szczegóły dotyczące pogrzebu aktorki. Rodziców straciła bardzo wcześnie, w dodatku przeżyła 3 swoich mężów. Najbliższymi osobami w jej życiu była jej serialowa rodzina i to właśnie ona pomogła w zorganizowaniu uroczystości, co ujawniła Renata Pałys.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 13.06.2024 roku w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy o godzinie 13:15, po czym nastąpi odprowadzenie do miejsca spoczynku – mogliśmy przeczytać na klepsydrze.

Siostra Kipiel-Sztuki boi się pogrzebu. "Przeraża mnie to", wysyłała jej SMSy Dlatego Kipiel-Sztuka była samotna. Kurowska ujawnia: ”Jest postacią tragiczną”

Kulisy życia prywatnego Marzeny Kipiel-Sztuki

Rodzice aktorki zmarli jeszcze zanim ta skończyła 30 lat. Jedną bliską w jej życiu była młodsza siostra Dorota, jednak panie nie miały ze sobą dobrego kontaktu. Artystka próbowała więc założyć własną rodzinę, jednak los nie dał jej tej szansy. Jej pierwszym mężem był reżyser i producent filmowy, Konrad Sztuka (1964-2015), jednak ten związek nie przetrwał próby czasu. Para rozwiodła się po 10 latach małżeństwa. Wówczas Kipiel-Sztuka związała się z operatorem filmowym, Mariuszem Piesiewiczem, który w 2005 dostał wylewu i zmarł. 2 lata później poślubiła Przemysława Buksakowskiego, który zmarł w 2009 roku na skutek niewydolności krążeniowo-oddechowej. 

W ten sposób Marzena Kipiel-Sztuka pochowała wszystkich swoich mężów. Te wydarzenia odcisnęły na niej ogromne piętno, przez które nie zdecydowała się dalej szukać miłości. Czemu jednak nigdy nie zdecydowała się na dzieci? Choć to pytanie najgłośniej wybrzmiewa po jej śmierci, aktorka udzieliła na nie odpowiedzi jeszcze za życia.

Marzena Kipiel-Sztuka (10).jpg
Fot. AKPA

ZOBACZ TEŻ: Nie tylko Marzena Sztuka. Ta aktorka też zaplanowała własny pogrzeb

Dlaczego Marzena Kipiel-Sztuka nigdy nie miała dzieci?

O Marzenę Kipiel-Sztukę w ostatnich dniach jej życia najbardziej troszczyli się oddani przyjaciele. Renata Pałys, jej przyjaciółka z planów “Świat według Kiepskich”, była przy niej zaledwie kilka godzin przez tym, jak odeszła. To również ona jako pierwsza poinformowała o śmierci artystki. Zazwyczaj takie komunikaty są przekazywane przez rodzinę, jednak z tej aktorce pozostała jedynie siostra, z którą nie utrzymywała kontaktu. 

Dlaczego nigdy nie zdecydowała się mieć dzieci? W swoim życiu była związana z 3 mężczyznami, jednak z żadnym nie założyła rodziny. Okazuje się, że kilka lat temu została o ten fakt zapytana przez dziennikarzy “Fakt”. Co odpowiedziała?

Byłam zafascynowana pracą. Teatr był dla mnie najważniejszy. Nie umiałam też zdecydować się na dziecko. Jak wielu artystów, za bardzo skupiałam się na sobie – wyznała.

Marzena Kipiel-Sztuka (9).jpg
Fot. AKPA