Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Księżna Kate wyjedzie do Afryki? Tak donoszą brytyjskie media
Sara Karmańska
Sara Karmańska 03.04.2024 08:56

Księżna Kate wyjedzie do Afryki? Tak donoszą brytyjskie media

Księżna Kate, Fot. Rex Features/East News/Shutterstock/Nick Harvey
Fot. Rex Features/East News/Shutterstock/Nick Harvey

W ostatnim czasie media aż huczą od nowych doniesień na temat księżnej Kate. Odkąd rodzina królewska 17 stycznia poinformowała, że żona następcy tronu przeszła operację brzucha, w sieci aż roi się od plotek. Teraz na jaw wyszło, że walcząca z nowotworem Kate już wkrótce może wybrać się w podróż do Afryki. 

Księżna Kate ujawniła, że zmaga się z nowotowrem

Po operacji brzucha księżna Kate właściwie zapadła się pod ziemię. To sprawiło, że wiele osób zaczęło snuć przeróżne historie na temat jej nieobecności. Pojawiły się nawet teorie spiskowe, zgodnie z którymi księżna miała rozstać się z mężem, a nawet umrzeć podczas zabiegu. Wszystko wyszło na jaw pod koniec marca, gdy Kate Middleton opublikowała poruszające oświadczenie, w którym ujawniła, że walczy z nowotworem. Rodzina przez kilka tygodni ukrywała ten fakt, aby móc się oswoić z tą wiadomością w domowym zaciszu. 

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. Zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia – przekazała Kate Middleton w swoim oświadczeniu.

Wuj Kate Middleton zabrał głos. Znowu wyjawił zbyt dużo? Lekarze popełnili błąd czy to pomysł Kate?

Księżna Kate zawiesiła pełnienie królewskich obowiązków

W ramach walki z nowotworem, członkini rodziny królewskiej poddała się chemioterapii zapobiegawczej. Księżna Kate tymczasowo zawiesiła pełnienie swoich królewskich obowiązków, a wszelkie decyzje dotyczące jej publicznych wystąpień będą podejmowane w porozumieniu z zespołem medycznym księżnej. 

Księżna skupia się na powrocie do zdrowia po rozpoczęciu chemioterapii zapobiegawczej. Kate powróci do oficjalnych obowiązków, gdy otrzyma zgodę od swojego zespołu medycznego – przekazał rzecznik prasowy Pałacu Kensington.

ZOBACZ TEŻ: Dlatego wystąpiła sama! Na emocjonalnym nagraniu Kate zabrakło Williama

Kate Middleton wyjedzie do Afryki?

Jak przekazał „Daily Express”, księżna Kate już niedługo może udać się w podróż do Afryki. Jak się okazuje, chodzi o ślub jej dobrych przyjaciół, który ma odbyć się w wyjątkowym dla niej miejscu. Joss Craig, syn kierownika rezerwatu Lewa Wildlife Conservancy, zaręczył się z Mirandą Simpson. W 2008 roku książę William wziął udział w ślubie kuzyna Jossa, Batiana Craiga, choć ceremonia odbywała się tego samego dnia, co ślub jego własnego kuzyna, Petera Phillipsa.

Również samo miejsce jest dla małżonków wyjątkowe – to właśnie w rezerwacie Lewa Wildlife Conservancy książę William oświadczył się swojej ówczesnej dziewczynie Kate Middleton w 2010 roku

Księżna Kate Middleton, Fot. YouTubeThe Prince and Princess of Wales.jpg
Księżna Kate Middleton, fot. YouTube/The Prince and Princess of Wales
Księżna Kate Middleton, Fot. YouTube The Royal Foundation.jpg
Księżna Kate Middleton, fot. YouTube/The Royal Foundation

Źródło: Daily Express