Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kto napisał rozczulające przemówienie Kate?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 24.03.2024 18:16

Kto napisał rozczulające przemówienie Kate?

Kate Middleton
Fot. Action press/AKPA

U księżnej Kate wykryto nowotwór. Żona księcia Williama przekazała tę informację w przejmującym nagraniu wyemitowanym na antenie BBC. Krótko później Pałac Kensington stanowczo stwierdził, że będzie to ostatnie oświadczenie w tej sprawie i zaapelował o zapewnienie księżnej prywatności. Do mediów dotarły informacje o tym, kto napisał mowę Kate Middleton.

Księżna Kate w przejmującym nagraniu

Od wielu tygodni oczy całego świata były skierowane w stronę Wielkiej Brytanii. Wszystko ze względu na tajemnicze zniknięcie księżnej Walii. Żona księcia Williama w styczniu przeszła operację jamy brzusznej i przez długi czas nie dawała znaku życia. Wokół sprawy powstało wiele plotek i spekulacji, które ostatecznie zdecydowała się uciąć sama Kate Middleton.

22 marca w godzinach wieczornych na antenie BBC wyemitowano krótkie nagranie, na którym księżna Walii tłumaczy swoją nieobecność. Żona księcia Williama opowiedziała na filmie o tym, że po zaplanowanej operacji jamy brzusznej odkryto w jej organizmie komórki nowotworowe. Z tego powodu zdecydowała się poddać prewencyjnej chemioterapii i skupić się na powrocie do zdrowia. W poruszającym przemówieniu opowiedziała również o tym, że informacje o chorobie trzymała w tajemnicy przed światem zewnętrznym, aby móc w komfortowych warunkach przekazać je najpierw dzieciom.

Lekarz skomentował nowotwór księżnej Kate. Powiew optymizmu? Zwlekano z oświadczeniem o chorobie Kate. Wyszło na jaw, dlaczego

Rzecznik Pałacu Kensington zabrał głos

Krótko po wyemitowaniu nagrania księżnej Kate, swój komunikat przekazał również Pałac Kensington. Rzecznik prasowy poprosił przede wszystkim o zapewnienie księciu Williamowi i jego żonie prywatności.

Książę i księżna są ogromnie poruszeni wiadomościami, jakie w ostatnim czasie otrzymali od mieszkańców Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i ludzi z całego świata. Są bardzo wdzięczni za ciepło i wsparcie, jakie płynie w ich kierunku, a także za zrozumienie ich prośby o prywatność w tym czasie

Jak podkreśliło BBC, ten komunikat oznacza, że informacja o diagnozie przekazana w nagraniu księżnej Kate jest ostatnią, jakiej możemy się spodziewać. Para chce w spokoju przebrnąć przez proces leczenia i powrotu do zdrowia kobiety, dlatego to prawdopodobnie ostatnie publiczne oświadczenie na ten temat.

goff_the_princess_o_4911132.jpg
Fot. Ken Goff/AKPA

ZOBACZ TEŻ: To ona zastąpi księżną Kate! Król Karol i William podjęli jednogłośną decyzję

Kto napisał przemówienie księżnej Kate?

Fani teorii spiskowych od razu po publikacji nagrania żony księcia Wiliama zaczęli doszukiwać się w nim różnych haczyków. Nauczeni doświadczeniem w związku z przerobionym zdjęciem z okazji brytyjskiego Dnia Matki, które zostało opublikowane na profilach społecznościowych księżnej, zastanawiali się, czy i tu nie doszło do ingerencji. Temu zaprzeczyli już pracownicy stacji BBC.

Kolejne wątpliwości pojawiły się w związku z treścią przemówienia księżnej Walii. Opinia publiczna zastanawiała się, kto jest autorem poruszającej wypowiedzi, którą wypowiedziała żona księcia Williama na antenie BBC. “The Sunday Times” spytało o to przyjaciółkę Kate Middleton, która rozwiała wszelkie wątpliwości.

Tak naprawdę nie chodziło o sam dramat z ostatnich kilku tygodni, choć oczywiście cała sprawa jest bardzo przykra. [Kate] Czuła, że musi to zrobić ze względu na to, że jest osobą publiczną, na której ciąży większa odpowiedzialność. Napisała całe przemówienie samodzielnie i przyszło jej to bardzo szybko. To była jej decyzja, William w pełni ją poparł. Jest z niej niezwykle dumny i podziwia za siłę i odwagę - poinformowano w magazynie.