Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dlatego wystąpiła sama! Na emocjonalnym nagraniu Kate zabrakło Williama
Julia Bogucka
Julia Bogucka 27.03.2024 15:23

Dlatego wystąpiła sama! Na emocjonalnym nagraniu Kate zabrakło Williama

księżna Kate, książę William
Fot. YouTube/Paul Townley/BBC News اردو, WIkimedia Commons

Księżna Kate kilka dni temu poinformowała o diagnozie nowotworu. Zrobiła to za pośrednictwem krótkiego filmu, który został wyemitowany na antenie BBC i rozesłany po sieci. Każdy jego element został dokładnie przeanalizowany przez ekspertów i opinię publiczną. Wiele osób zastanawiało, dlaczego u boku księżnej Walii nie pojawił się jej mąż. Teraz już wiadomo.

Księżna Kate opublikowała przejmujące nagranie

Po wielu tygodniach nieobecności żona księcia Williama zdecydowała się zabrać głos. Plotki, które pojawiały się w mediach od momentu, w którym ogłoszono jej operację jamy brzusznej, urosły do niebotycznych rozmiarów. Kilka dni temu nadszedł czas na ich zdementowanie. Księżna Kate wytłumaczyła w krótkim nagraniu, które wyemitowała stacja BBC, że zdiagnozowano u niej raka.

Badania wykonane po operacji wykazały w jej organizmie obecność komórek nowotworowych. Pod koniec lutego, zgodnie z zaleceniami jej zespołu medycznego, Kate Middleton poddała się chemioterapii prewencyjnej. Jak mówi na nagraniu, czuje się dobrze i ma nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Film obiegł światowe media i wywołał poruszenie w milionach osób. Ci, którzy wcześniej żartowali ze zniknięcia żony księcia Williama, zaczęli posypywać głowę popiołem.

goff_royal_family_a_5033868.jpg
Fot. Ken Goff/AKPA
Książę Harry żąda przeprosin od chorej na raka Kate?! To jego warunek Ukryty przekaz w nagraniu księżnej Kate? "Prosiła nas"

Każdy element filmu jest poddawany analizie

Nagranie zostało już ocenione pod kątem autentyczności, przygotowania scenerii oraz mowy ciała księżnej Kate. Dziennikarze stacji BBC zdementowali spekulacje o rzekomej ingerencji sztucznej inteligencji w produkcję filmu. Sarah Oliver, ekspertka portalu “The Mail on Sunday” stwierdziła, że poprzez strój żona księcia Williama chciała nam coś przekazać.

Wybierając ten codzienny wygląd, księżna przypominała narodowi, że jest nie tylko ''nasza'', ale także ''ich''. Jest prywatną osobą, dla której priorytetem są mąż, dzieci, rodzice i rodzeństwo. Szczególnie, dopóki nie wróci do zdrowia - mówiła Sarah Oliver.

Również ekspert od mowy ciała zwrócił uwagę na kilka aspektów zachowania Kate Middleton. Zauważył on, że całość jest niezwykle autentyczna i da się bez problemu zauważyć, że księżna Walii cierpi, przekazując te przykre informacje światu.

nie widać niczego, że jest zagrane, zapewne przeszła długą drogę, by nagrać to wideo, co widać po postawie ciała, która jest zamknięta. Jest dużo tekstów o rodzinie, o mężu i tutaj widać, że oni ją wspierają, ale raczej jest to dla wszystkich, łącznie z nią, przeżycie ciężkie i przede wszystkim smutne

goff_the_princess_o_4911132.jpg
Fot. Ken Goff/AKPA

ZOBACZ TEŻ: Sarah Ferguson zabrała głos ws. choroby księżnej Kate. Poruszające słowa

Tak skomentowano nieobecność księcia Williama

Uwagę wielu osób przykuło również to, że księżna Kate występuje na filmie sama. Nie ma u jej boku męża ani dzieci. Podczas gdy to drugie jest całkowicie uzasadnione, tak brak widocznego wsparcia ze strony księcia Williama znów pobudził społeczeństwo do plotek. Ukrócić je ma jedna z wypowiedzi osób z otoczenia rodziny królewskiej udzielona “The Times”.

To była ona, księżna Kate, jako silna kobieta dzieląca się swoim własnym przesłaniem dla narodu. Nie potrzebowała, żeby ktoś siedział obok niej.

Nie od dziś wiadomo, że księżna Walii bardzo dobrze czuje się w roli autonomicznej jednostki. Nie chce wchodzić w schemat żony przyszłego króla i potrafi sama o sobie decydować. Jak sama powiedziała w filmie, może liczyć na wsparcie męża. Jak widać, mimo to ma możliwość samodzielnie o sobie stanowić i w swojej własnej roli wystąpić na wizji.