Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kate osobiście zdradziła, jak przebiega jej leczenie. “Są złe i dobre dni”
Julia Bogucka
Julia Bogucka 14.06.2024 21:12

Kate osobiście zdradziła, jak przebiega jej leczenie. “Są złe i dobre dni”

Księżna Kate
Fot. Rex Features/East News

Księżna Kate otrzymała diagnozę nowotworu. Żona księcia Williama od tej pory była nieobecna w życiu publicznym brytyjskiej rodziny królewskiej. Dziś, po kilku miesiącach milczenia, ponownie zabrała głos. W sieci pojawiło się jej zdjęcie z tego roku.

Księżna Kate zachorowała na nowotwór

W styczniu tego roku żona księcia Williama przeszła planowaną operację jamy brzusznej, po tym wydarzeniu słuch o niej zaginął. Nie pokazywała się publicznie, a wokół całej sprawy narosło wiele plotek. Internauci spekulowali, że podczas zabiegu doszło do komplikacji, że księżna Kate zmarła, albo że jej mąż ma romans. Oliwy do ognia dodał fakt, że w mediach społecznościowych pary pojawiło się przerobione zdjęcie żony księcia Williama i jej dzieci z okazji Dnia Matki.

Prawda okazała się dobijająca. Pod koniec marca w mediach pojawiło się poruszające nagranie, w którym wystąpiła sama księżna Kate. Wyjaśniła w nim, jakie są szczegóły jej nieobecności. Okazało się, że po zabiegu jamy brzusznej wykryto w jej organizmie komórki nowotworowe.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - powiedziała na nagraniu księżna Walii.

Wielki powrót do “M jak miłość”? To przebiłoby nawet angaż Koroniewskiej Tak teraz wygląda codzienność Szczeny z “Chłopaków do wzięcia”

Księżna Kate długo pozostawała w ukryciu

Pałac Kensington niemal od razu po tym, jak film z księżną Kate ujrzał światło dzienne, zapowiedział, że będzie to ostatnia oficjalna informacja na temat stanu jej zdrowia. Rzeczywiście kolejne doniesienia, jeśli już były, to niezwykle lakoniczne. Proszono przede wszystkim o to, aby dać żonie księcia Williama czas na spokojny powrót do zdrowia.

Są niezwykle poruszeni [brytyjska rodzina królewska przyp. red.] ciepłem i wsparciem opinii publicznej, a także wyrażają wdzięczność za zrozumienie ich prośby o zachowanie prywatności w tym czasie – oświadczył rzecznik prasowy.

W interpretacji stacji BBC było to zarówno podziękowanie za słowa otuchy, jak i apel o pozostawienie księżnej Kate i całej brytyjskiej rodziny królewskiej w spokoju na czas rekonwalescencji.

EN_01578871_0133.jpg
Fot. Rex Features/East News

ZOBACZ TEŻ: Euro 2024: kto gra dzisiaj mecze? Czy gra Polska?

Księżna Kate opublikowała nowy post

Po długiej nieobecności w mediach społecznościowych Kate Middleton i księcia Williama pojawiła się poruszająca publikacja. Księżna Walii opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym stoi przy majestatycznym drzewie. Nie wiadomo jak aktualna jest ta fotografia. Według opisu została ona wykonana w 2024 roku. Żona księcia Williama podziękowała fanom za wsparcie oraz opowiedziała o tym, na jakim etapie jest jej leczenie.

Byłam pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości ze wsparciem, które otrzymywałam przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę pomogło Williamowi i mnie i przetrwać trudniejsze chwile.

Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są złe i dobre dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz dać ciału wypocząć. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie.

Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas na rzeczach, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zaczynam pracować w domu.

W dalszej części publikacji księżna Kate potwierdziła swoją obecność na zbliżającej się paradzie urodzinowej króla Karola III. Impreza ma wystartować jutro o godzinie 10:30. Może to być pierwszy raz, kiedy żona księcia Williama pokaże się publicznie po diagnozie nowotworu.