Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Euro 2024: kto gra dzisiaj mecze? Czy gra Polska?
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 15.06.2024 06:00

Euro 2024: kto gra dzisiaj mecze? Czy gra Polska?

polska reprezentacja
Fot. EastNews/Beata Zawadzka

14 czerwca rozpoczął się turniej finałowy w piłce nożnej EURO 2024. Wydarzenie rozpoczął mecz Niemcy-Szkocja, który zakończył się wynikiem 5 do 1 dla gospodarzy turnieju. Dziś wieczorem miliony Polaków zasiądą przed telewizorami, by obserwować przebieg kolejnych spotkań. Kiedy zobaczymy na murawie biało-czerwony? Rozwiewamy wątpliwości!

Euro 2024: Skład polskiej reprezentacji

Polskiej reprezentacji ledwo udało się awansować do konkursu. Biało-czerwoni odbyli bardzo wyrównany mecz z Walią, w której o naszej przeszłości zadecydowały rzuty karne. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę drużyny Roberta Lewandowskiego, dzięki czemu udało nam się zakwalifikować do Euro 2024. Polska trafiła do grupy D razem z Austrią, Francją i Holandią — to właśnie z tym krajem rozpoczniemy rywalizację o zdobycie pierwszych punktów.

Oficjalny skład polskiej kadry poznaliśmy w nocy z 7 na 8 czerwca, czyli niecały tydzień przed rozpoczęciem turnieju. Selekcjoner polskiej reprezentacji, Michał Probierz, zdecydował, którzy piłkarze pojadą na Euro 2024. Są to:

  • Bramkarze: Marcin Bułka, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny;
  • Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz;
  • Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski;
  • Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Moder, Taras Romańczuk, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Kacper Urbański, Piotr Zieliński.
Te WAGs nie są tak znane, jak Lewandowska czy Łuczenko. One pozostają w cieniu mężów Lewandowska miała stłuczkę. Tak zachowywała się na miejscu zdarzenia

Euro 2024: Kto gra dzisiaj mecz?

Mecze Polaków na Euro 2024 wywołują mnóstwo emocji wśród kibiców w całym kraju. Szczególnie istotne dla biało-czerwonych będą dwa pierwsze spotkania. Drużyna Roberta Lewandowskiego wylosowała, że swój pierwszy mecz rozegra z reprezentacją Holandii. Przebieg rywalizacji będzie można śledzić na antenie TVP1. Przypomnijmy, że do tej pory Polska przegrała z Holandią 9 razy, zremisowała 7, a zwyciężyła 3. Czy nadchodzące spotkanie odwróci niekorzystną passę?

W sobotę 15 czerwca miliony Polaków zasiądą przed telewizorami, gotowi kibicować drużynie biało-czerwonych. Kto dziś gra mecze? W ciągu dnia odbędą się aż 3 spotkania. Jakie kraje i o których godzinach zobaczymy na murawie?

  • 15:00, Węgry - Szwajcaria (grupa A);
  • 18:00, Hiszpania - Chorwacja (grupa B);
  • 21:00, Włochy - Albania (grupa B).
poska mecz.jpg
Fot. EastNews/Andrzej Iwanczuk

ZOBACZ TEŻ: Wszyscy widzowie zobaczyli córki Lewandowskich. Klara i Laura wyszły na boisko

Euro 2024: Kiedy zagrają Polacy?

Polscy kibice już nie mogą doczekać się meczów naszej reprezentacji. Piłkarze Michała Probierza wylosowali, że nasze pierwsze spotkanie odbędzie się z Holandią. W drugim mieczu zagramy przeciwko Austrii, a trzecie, decydujące spotkanie rozegramy z Francją. 

Kiedy Polacy zagrają pierwszy mecz na Euro 2024? Ten dzień i godzinę warto zapisać sobie jako przypominajkę w telefonie. Pierwsze spotkanie z Holandią odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 15:00. 

polska reprezentacja.jpg
Fot. EastNews/Andrzej Iwanczuk