Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Księżna Kate wydała oświadczenie. Choruje na nowotwór
Martyna Pałka
Martyna Pałka 22.03.2024 19:24

Księżna Kate wydała oświadczenie. Choruje na nowotwór

Kate Middleton
fot. YouTube/@The Prince and Princess of Wales

Wiele osób z niecierpliwością oczekiwało na jakiekolwiek informacje na temat nagłego zniknięcia księżnej Kate. Żona księcia Williama nie pojawiała się w mediach od początku 2024 roku, a wielu internautów zaczęło tworzyć najczarniejsze scenariusze. Teraz z odpowiedzią przyszła sama Kate Middleton, która nagrała poruszający film z wyjaśnieniami.

Księżna Kate zabrała głos w sprawie swojego zniknięcia

Od kilku miesięcy cały świat żył niespodziewanym zniknięciem Kate Middleton, która od początku bieżącego roku przestała udzielać się medialnie. Wiele osób zaczęło naprawdę obawiać się o stan księżnej Walii, która nigdy wcześniej nie unikała swoich wiernych fanów. W sieci pojawiło się również wiele teorii spiskowych, w którym internauci spekulują na temat rzekomej zdrady księcia Williama, czy nawet śmierci jego żony.

Teraz jednak głos zabrała sama zainteresowana, która po raz pierwszy szczerze porozmawiała z internautami i ujawniła prawdę o swoim nagłym zniknięciu. 22 marca na oficjalnym profilu małżeństwa na YouTubie pojawił się krótki materiał wideo, na którym możemy posłuchać, dlaczego księżna Walii na tak długi okres zniknęła z mediów. Prawda jest gorsza, niż się spodziewano.

Kayah wciąż pamięta. Smutny powrót do wspomnień o odejściu bliskiej osoby Aleksandra Kwaśniewska odpowiada na zarzuty Kasi Cichopek ws. wywiadu

Kate Middleton ujawnia prawdę o swojej chorobie

Chociaż wiele osób spekulowało na temat powodów zniknięcia księżnej Kate, nikt nie spodziewał się, że prawda okaże się o wiele straszniejsza od najczarniejszych plotek. O godzinie 18:00 czasu brytyjskiego telewizja BBC wyemitowała materiał, w którym Kate Middleton wyznała, że od dłuższego czasu zmaga się z poważną chorobą.

Wykryto u mnie chorobę nowotworową. Zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej i jestem teraz na wczesnym etapie tego leczenia - powiedziała na nagraniu księżna Walii.
 

Jak przyznała członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, o swoim stanie zdrowia dowiedziała się w styczniu 2023 roku, gdy testy przeprowadzone po operacji brzucha wykazały obecność komórek nowotworowych w jej organiźmie.

ZOBACZ TEŻ: Intymne wyznanie Olgi Bończyk. “Trzeba się cieszyć życiem”.

Kate Middleton choruje na nowotwór

W dalszej części nagrania Kate Middleton opowiada o tym, jak ona sama i jej najbliżsi zareagowali na przerażającą diagnozę lekarzy. Księżna poprosiła również o wyrozumiałość, czas oraz trochę przestrzeni i prywatności dla całej rodziny królewskiej.

To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć informację i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny - powiedziała Kate Middleton w nagraniu wyemitowanym przez BBC.

Według informacji przekazanych przez Pałac Buckingham księżna Kate i książę William nie pojawią się również podczas uroczystych obchodów Niedzieli Wielkanocnej. Dodatkowo członkini brytyjskiej rodziny królewskiej nie będzie brała udziału w żadnych wydarzeniach publicznych, a także ograniczy swoje obowiązki zawodowe.