Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Wygrał "Mam Talent". Kim jest Bartek Wasilewski?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 21.05.2024 07:42

Wygrał "Mam Talent". Kim jest Bartek Wasilewski?

Bartek Wasilewski Mam Talent
Fot. Mam Talent TVN/Facebook

Młody raper z Płocka udowodnił, że szczerością i emocjonalnością można osiągać największe sukcesy. Zwycięzca 15. edycji “Mam Talent!” od lat pracuje nad swoimi umiejętnościami. Kim jest Bartek Wasilewski? Z muzyką jest mu po drodze, odkąd skończył 7 lat.

Bartek Wasilewski zwycięzcą "Mam Talent!"

Za nami 15. odsłona jednego z najpopularniejszych programów rozrywkowych stacji TVN. Na scenie pojawiły się setki osób, które zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności w wielu dziedzinach. Tylko nielicznym udało się przebrnąć przez wszystkie etapy i stanąć na finałowej scenie. Do tego grona należał Bartek Wasilewski, młody raper z Płocka, w którego od samego początku wierzyła Agnieszka Chylińska.

Jurorka wykorzystała dla niego swój “złoty przycisk”. Pierwszy utwór, który wykonał Bartek, doprowadził ją do łez. Młody raper sprawnie przebrnął przez półfinał i znalazł się w dziesiątce najlepszych uczestników. Wraz z nim na scenie wystąpili tancerze, wokaliści, akrobata, iluzjonista i inne utalentowane osoby. Jednak to on skradł serca największej liczby widzów i zwyciężył 15. edycję programu “Mam Talent!”. W ramach nagrody otrzymał 300 tysięcy złotych.

Wieniawa zaczęła krzyczeć za kulisami "Mam Talent". Wszystko poszło w TV "To nie Mam Talent, tylko się pomaga". Ostre komentarze po przegranej Drogosa

Kim jest Bartek Wasilewski?

Żyje wraz z mamą w skromnych warunkach. Obecnie jest uczniem pierwszej klasy szkoły zawodowej o profilu kierowca-mechanik. Choć widzowie, którzy nie zgadzają się z werdyktem, zarzucają mu, że jego starania nie są tak intensywne jak pozostałych finalistów, tak naprawdę pracuje na swój sukces, odkąd skończył siedem lat. To wtedy poczuł pasję do rapu i postanowił związać z nim swoją przyszłość.

bartek na castingu.png
Fot. Mam Talent TVN/Facebook

Początkowo pisał do szuflady i samodzielnie podkładał bity do swoich utworów. Kilka lat później został zauważony przez starszych kolegów, którzy zaprosili go do studia na nagranie. Dla Bartka Wasilewskiego był to swego rodzaju przełom i krok milowy w rozwijającej się karierze. Nie na tym zakończyły się jednak jego sukcesy.

ZOBACZ TEŻ: “Nie kontaktuje jeszcze”. Pierwsze słowa zwycięzcy Mam Talent tuż po transmisji

Bartek Wasilewski występuje nie od dziś

Jeszcze zanim zdecydował się na udział w “Mam Talent!” wystąpił na scenie podczas jednego z płockich festiwali plenerowych. To wtedy po raz pierwszy wykonał swoje utwory przed szerszą publicznością. Rok później został zaproszony przez organizatora jednego z koncertów w miejscowym klubie do supportowania jednych z najsłynniejszych raperów w Polsce. Chodzi o Palucha i Pezeta, wykonawców, którzy działają w branży hip-hopowej od przełomu wieków.

Ambicje Bartka Wasilewskiego pozwoliły mu na wzięcie udziału w warsztatach rapowych organizowane przez Artashesa Arci Baroyana. Robi co może, aby rozwijać się w branży i osiągać sukcesy. Ostatnim z nich był ten, którego dokonał ostatniej soboty. To wtedy otrzymał do ręki główną nagrodę w programie “Mam Talent!” w wysokości 300 tysięcy złotych. Jak zapowiedział, jego pierwszym wydatkiem będzie wycieczka zagraniczna dla jego mamy, która od zawsze wspierała go w zmaganiach.