Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Swoim rapem wygrał Mam Talent. Już wcześniej występował z gwiazdami
Julia Bogucka
Julia Bogucka 19.05.2024 11:00

Swoim rapem wygrał Mam Talent. Już wcześniej występował z gwiazdami

Bartek Wasilewski
Fot. Mam Talent TVN/Facebook

Bartek Wasilewski porwał tłumy swoim występem w programie “Mam Talent!”. Dziś cieszy się tytułem zwycięzcy, otrzymał nagrodę w wysokości 300 tysięcy złotych. Okazuje się, że miał w przeszłości styczność z jednymi z największych gwiazd polskiego rapu. Chłopak rozwija się w hip-hopie od lat.

Bartek Wasilewski zwycięzcą 15. edycji "Mam Talent!"

Wczorajszego wieczoru obejrzeliśmy finał programu, który ujawnia niezwykłe umiejętności setek osób z całej Polski. Przed jurorami i widzami zaprezentowali się zarówno fachowcy, trenujący od lat, jak i amatorzy. Nie każdemu było dane przejść przez wszystkie etapy, w ostatnim z nich przedstawiono dziesięć występów. Finaliści włożyli całe serca w przygotowania, ale tylko jeden z nich mógł poszczycić się tytułem zwycięzcy.

Bartek Wasilewski, który już na castingu zyskał olbrzymią sympatię Agnieszki Chylińskiej, został jednym z laureatów “złotego przycisku”. Oznaczało to, że automatycznie awansował do kolejnego etapu. Tam również poradził sobie bez problemu, a wczoraj wieczorem zaprezentował swój kolejny utwór poświęcony drodze po marzenia. To on zyskał największą liczbę głosów od widzów i otrzymał główną nagrodę w wysokości 300 tysięcy złotych.

Chylińska wypaliła do uczestników "Mam Talent": "Jesteście pokłóceni?" Mam Talent 2024: Kto wygrał program?

Zwycięzca "Mam Talent!" rozwija się muzycznie od lat

Choć Bartek Wasilewski jest bardzo młodym chłopakiem, przed którym jeszcze całe życie pełne pogoni za marzeniami i szalonych przygód, okazuje się, że pracuje na swój sukces od lat. Obecnie jest uczniem pierwszej klasy szkoły zawodowej na profilu kierowca-mechanik. Swoje początki w muzyce przeżył, gdy miał zaledwie siedem lat. To wtedy spod jego ręki wyszły pierwsze wersy i zwrotki.

Jako dziewięciolatek zadebiutował i nagrał się w studiu, gdzie zaprosili go starsi koledzy. Już wtedy wiedział, że swoją przyszłość chce wiązać z rapem. Zerkając na doświadczonych twórców, starał się czerpać od nich to, co najlepsze. Internauci, którzy nie zgadzali się z werdyktem programu “Mam Talent!”, zarzucali chłopakowi, że nie poświęcił swoim umiejętnościom tak wiele czasu i wyrzeczeń, jak pozostali finaliści. Okazuje się jednak, że oprócz pisania do szuflady, brał również udział w warsztatach hip-hopowych.

ZOBACZ TEŻ: Mam Talent: Widzowie mają poważne zarzuty do Woźniak-Starak. “To przez nią”

Bartek Wasilewski miał styczność z gwiazdami polskiego rapu

To w Płocku, w którym od lat mieszka zwycięzca “Mam Talent!”, od ponad dekady odbywa się jeden z największych festiwali hip-hopowych. Nic więc dziwnego, że to ten gatunek muzyczny stał się dla Bartka Wasilewskiego najważniejszy. Trzy lata temu po raz pierwszy wystąpił przed publicznością, co po raz kolejny dodało mu wiatru w żagle. Największy sukces był jednak wciąż przed nim.

Dwa lata temu jako najmłodszy raper w Polsce został zaproszony na koncert w jednym z płockich klubów. To tam zagrał support przed jednymi z najbardziej popularnych twórców hip-hopowych w kraju. Bartek Wasilewski wystąpił przed Pezetem i Paluchem. Oboje zaczynali swoją karierę na przełomie wieków i mają na stałe ugruntowaną pozycję na polskiej rap-scenie. Występ przed takimi twórcami z pewnością będzie dla zwycięzcy “Mam Talent!” jednym z wielu kamieni milowych w karierze.

akpa20211106_redbull_km_7280.jpg
Fot. AKPA
akpa20240322_30fryd_mr_jazz1_fr_3715.jpg
Fot. AKPA