Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pałys przez łzy ledwo zdradziła, jak wyglądały ostatnie chwile Kipiel-Sztuki
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 09.06.2024 18:24

Pałys przez łzy ledwo zdradziła, jak wyglądały ostatnie chwile Kipiel-Sztuki

marzena kipiel-sztuka renata pałys
Fot. AKPA

Dziś rano media w całej Polsce obiegła wyjątkowo przykra informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka zasłynęła dzięki kultowej już roli Halinki Kiepskiej z serialu “Świat według Kiepskich”. Tragiczne wieści jako pierwsze przekazała jej koleżanka z planu, Renata Pałys. Okazuje się, że artystka widziała się z nią zaledwie kilka godzin przed śmiercią. Teraz wyznała, jak wyglądały jej ostatnie chwile.

Renata Pałys poinformowała o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka była jedną z najbardziej znanych aktorek, której rozpoznawalność zapewniła rola Haliny z serialu “Świat według Kiepskich”. Artystka zagrała tam u boku takich gwiazd jak Andrzej Grabowski, Dariusz Gnatowski, Ryszard Kotys czy Renata Pałys. 9 czerwca 2024 roku Kipiel-Sztuka dołączyła do grona obsady, które odeszło z tego świata. Aktorka miała zaledwie 58 lat, dlatego jej fanom wciąż bardzo trudno pogodzić się z tak tragicznymi informacjami, które spadły na nich niespodziewanie. 

O śmierci serialowej Halinki poinformowała jej koleżanka z planu, Renata Pałys, która wcielała się w Paździochową. W krótkim komunikacie w mediach społecznościowych przekazała, że aktorka nie żyje:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka – napisała na Facebooku.

W żadnym oficjalnym komunikacie dotyczącym tej łamiącej śmierci nie podano, jaka była przyczyna zgonu, jednak wiadomo, że w ostatnich latach mierzyła się z szeregiem problemów zdrowotnych. 

"Umarł na moich oczach". Kipiel-Sztuka straciła ukochanego w dramatycznych okolicznościach Ekipa “Świata według kiepskich” żegna Kipiel-Sztukę. Tych kilka słów wyciska łzy do cna

Tak ekipa "Świata według Kiepskich" zareagowała na śmierć serialowej Halinki

Marzena Kipiel-Sztuka dołączyła do obsady “Świata według Kiepskich” w 1999 roku. I choć na początku to wcale nie ona miała wcielać się w rolę Haliny Kiepskiej, jednak przewrotny los sprawił, że to właśnie ona otrzymała szansę na rozwinięcie swojej kariery. Postać odegrana przez Kipiel-Sztukę szybko przeszłą do kanonu pop kultury jako charyzmatyczna, ale bardzo ciepła i barwna bohaterka, którą pokochały miliony Polaków.

Nagła śmierć aktorki sprawiła, że fani, jak i koledzy i koleżanki z planu z serialu pogrążyli się w głębokiej żałobie. Niedługo po ogłoszeniu tragicznych wieści, produkcja zdecydowała się opublikować na Facebooku poruszający wpis, w którym upamiętniła i pożegnała Marzenę Kipiel-Sztukę:

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. Będziemy tęsknić – mogliśmy przeczytać.

marzena kipiel-sztuka renata pałys (1).jpg

ZOBACZ TEŻ: To nie Kipiel-Sztuka miała być Halinką Kiepską! Pierwsza aktorka odmówiła

Renata Pałys w łamiącym wyznaniu o ostatnich chwilach Marzeny Kipiel-Sztuki

Renata Pałys jako pierwsza poinformowała o śmierci przyjaciółki. Dziennikarze “Super Expressu” skontaktowali się z aktorką, by dopytać o ostatnie chwile uwielbianej artystki.

Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła – wyznała serialowa Helena Paździoch. 

Przyczyna śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki jest trzymana w tajemnicy. Wiadomo jednak, że gwiazda od lat zmagała się z okrutną chorobą. Co o niej wiadomo?

To nie była nagła śmierć. Marzena od jakiegoś czasu poważnie chorowała, ale nie chciała, żeby o tym mówić. Po prostu przegrała z bardzo poważną chorobą – opowiadała Pałys, nie kryjąc łez. – Nie, nie zmarła z powodu choroby płuc. Ona po prostu paliła dużo. Miała inną, przewlekłą chorobę. Chorowała od dawna.

Okazało się, że aktorka była u boku przyjaciółki niemal do samego końca. Pałys ujawniła, że kilka godzin przed zgonem obie już przeczuwały, co się wydarzy. I choć aktorka nie ujawniła, jak dokładnie wyglądały te chwile, zdradziła, że wydarzyło się coś, co zwiastowało, że Marzena Kipiel-Sztuka odejdzie z tego świata.

Projekt bez nazwy (10).jpg