Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > To już koniec! Anna Popek wydała oficjalne oświadczenie
Sara Karmańska
Sara Karmańska 15.03.2024 13:51

To już koniec! Anna Popek wydała oficjalne oświadczenie

Anna Popek
Fot. KAPiF

Pod koniec roku w mediach publicznych doszło do wielkiego przewrotu. Na skutek zmian w Telewizji Publicznej, wielu współpracowników stacji pożegnało się ze swoimi posadami. Wśród nich znalazła się także spora grupa prezenterów związanych z programem „Pytanie na śniadanie”. Anna Popek wydała oświadczenie w związku z zakończeniem tej przygody. 

Anna Popek żegna się z TVP

Anna Popek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek Telewizji Polskiej. Ze stacją była związana od wielu lat. Zaczynała w lokalnym oddziale w Katowicach. Na późniejszym etapie przeniosła się do telewizji ogólnopolskiej. Na przestrzeni lat była związana między innymi z takimi programami jak: „Pytanie na śniadanie”, „Świat się kręci”, „Dzień dobry, Polsko!”, „Załóż się”, „Takty Nietakty”, „Wstaje dzień” czy „Halo Polonia”.

W ostatnim czasie Anna Popek była kojarzona głównie z programem „Pytanie na śniadanie”, z którego zniknęła jeszcze w grudniu. Swoje ostatnie wydanie poprowadziła wraz z Robertem Rozmusem 19 grudnia, dzień przed zmianą władz spółek mediów publicznych. Dziennikarka nie chciała jednak komentować medialnych doniesień, w których informowano, że raczej nie wróci już do studia śniadaniówki. 

Obowiązującą zasadą jest, aby w sprawach korporacyjnych wypowiadał się rzecznik TVP – powiedziała wówczas „Wirtualnym mediom”. 

Anna Popek, fot. KAPiF 3.jpg
Anna Popek, fot. KAPiF 
Anna Popek, fot. KAPiF 4.jpg
Anna Popek, fot. KAPiF 
Z tej strony kompletnie jej nie znaliśmy. Anna Popek wprost o byciu niegrzeczną. Przecież zawsze emanowała klasą Anna Popek przekazała druzgocące wieści. To się stało po jej zwolnieniu z „Pytania na śniadanie”

Anna Popek wydała oświadczenie w sprawie zakończenia współpracy z TVP

Anna Popek była jedną z pierwszych prowadzących, które miały pożegnać się z programem „Pytanie na śniadanie”. Mimo jej nieobecności na antenie dziennikarka miała być jednak nadal związana z Telewizją Polską. Za pośrednictwem mediów społecznościowych informowała swoich fanów, że boryka się z problemami zdrowotnymi. Teraz oficjalnie pożegnała się z Telewizją Polską w długim oświadczeniu.

Dzisiaj, 15 marca 2024 po 30 latach nieustannej pracy rozstałam się z Telewizją Polską. Rozstałam się ze swoim dziewczęcym marzeniem, z moim oknem na świat, z miejscem, gdzie dorosłam i dojrzałam jako człowiek i jako dziennikarka. Mijały lata, zmieniały się rządy, unowocześniała się technologia, ale wciąż krążyliśmy po tych samych korytarzach, zaglądaliśmy do tych samych bufetów i tworzyliśmy programy.

Anna Popek w programie „Pytanie na śniadanie”, fot. KAPiF 1.jpg
Anna Popek w programie „Pytanie na śniadanie”, fot. KAPiF
Anna Popek w programie „Pytanie na śniadanie”, fot. KAPiF 2.jpg
Anna Popek w programie „Pytanie na śniadanie”, fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Anna Popek szczerze o tym, jak odczuła nowy porządek mediów. „Obmyślam nowy plan”. To na tej antenie niedługo ją zobaczymy?

Anna Popek ma już nową ofertę pracy?

Jak zaznaczyła Anna Popek, wcale nie chciała rozstawać się ze stacją, ale nie pozostawiono jej wyboru. Dziennikarka stwierdziła, że rozstanie ze stacją przyjęła z pokorą i zrozumieniem. Anna Popek odniosła się także do kwestii czasu rozstania. Jak zauważyła, wiosna symbolizuje nowe początki, a ona nie jest jeszcze gotowa, by przejść na zawodową emeryturę. Zgodnie z medialnymi doniesieniami dziennikarka ma już prowadzić rozmowy z Telewizją Republika, gdzie miałaby zająć się prowadzeniem nowego programu, a konkretnie śniadaniówki, która miałaby być konkurencją dla „Pytania na śniadanie”

Nie chciałam tego rozstania, ale trzeba przyjmować fakty takimi, jakie one są. Z pokorą i rozumieniem. (…) Rozstaję się z Telewizją w marcu – u progu wiosny. Wraz z nią przyjdzie nowe, świeże, prawdziwe. Bez udawania i poprawności. Właściwie to już tak jest! Mam 56 lat, ale czuję wolę działania, czuję energię i chęć zmian, pragnienie, by być sobą. Sobą prawdziwą.

Anna Popek, fot. KAPiF 2.jpg
Anna Popek, fot. KAPiF 
Anna Popek, fot. KAPiF 1.jpg
Anna Popek, fot. KAPiF