Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Pilne wieści z Woronicza. Już wiadomo, co dalej z karierą Anny Popek w TVP. Zostaje czy nie?
Julia Bogucka
Julia Bogucka 12.01.2024 13:39

Pilne wieści z Woronicza. Już wiadomo, co dalej z karierą Anny Popek w TVP. Zostaje czy nie?

Anna Popek, Telewizja Polska
Pawel Wodzynski/East News/Pawel Wodzynski/East News

To już ponad trzy tygodnie, odkąd rozpoczęły się zmiany w mediach publicznych. Po przegłosowaniu przez Sejm uchwały dotyczącej ich bezstronności i rzetelności zdaje się, że niewiele osób zatrudnionych w tych podmiotach może czuć się bezpiecznie. Jesteśmy świadkami rewolucji, której skutki są już widoczne. Z Telewizją Polską pożegnało się wiele znanych twarzy, a programy zyskały nowych szefów. Dużo osób czeka na informacje dotyczące prowadzących innych formatów. Właśnie spłynęły informacje dotyczące dziennikarki z “Pytania na Śniadanie”, Anny Popek.

Anna Popek w obliczu zmian w TVP

Od 19 grudnia polskie media publiczne stoją w obliczu wielkiej rewolucji. Spowodowała to uchwała Sejmu dotycząca ich bezstronności i rzetelności. Duże zmiany dotknęły stację Telewizji Polskiej, poczynając od modyfikacji w składach zarządów, przez zwolnienie wielu dziennikarzy i dziennikarek, aż po zamienienie “Wiadomości” na serwis informacyjny “i9:30”.

Do prowadzenia “Teleexpressu” po latach wrócił Maciej Orłoś, wczoraj pisaliśmy również o możliwych zmianach dotyczących “Sprawy dla reportera”. Wielu odbiorców TVP zastanawia się, co jeszcze czeka ich ulubioną stację. Spekulacje dotyczące możliwych modyfikacji ciągle się nasilają i zdawałoby się, że wszystko wciąż stoi pod znakiem zapytania.

Anna Popek w nowej stacji? Jednoznaczny wpis prezenterki. Pozostaje czekać na oficjalne wieści Anna Popek przygotowuje się na rewolucje w TVP. Wkrótce opuści Polskę

Anna Popek - jakie zmiany dotkną "Pytanie na Śniadanie"?

Zmiany mogą dotknąć też popularny program “Pytanie na Śniadanie”. Niektóre z nich już się rozpoczęły, przykładowo, format zyskał nową szefową. Została nią Kinga Dobrzyńska, dziennikarka związana z mediami publicznymi wiele lat. Według jej słów zależy jej na tym, aby utrzymać sympatię widzów wobec tego programu na jak najdłużej.

Niejedna rzecz związana z “Pytaniem na śniadanie” zdążyła już zaszokować jego oglądających. Jedną z nich było zniknięcie Tomasza Kammela, po którym w sieci zaroiło się od plotek o jego potencjalnym odejściu. To jednak okazało się być fałszywym alarmem. Niedługo później widzowie głośno skomentowali przedstawienie w śniadaniówce tematu związków partnerskich pomiędzy osobami tej samej płci. Zastanawiano się, jaki los może spotkać uwielbianych prowadzących program, jednak świeżo upieczona szefowa unikała komentarza w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Na co dzień uśmiechnięta Anna Popek nosi w sobie wielki żal. “Za mało zrobiłam, żeby ich ratować”

Anna Popek - są informacje mówiące, co ją czeka

Jedną z osób, która ostatnie tygodnie mogła spędzić w poczuciu zagrożenia, była Anna Popek. Dziennikarka występowała w roli prowadzącej “Pytania na śniadanie” w latach 2004-2016, powróciła do tej pracy w ubiegłym roku. W grudniu, w obliczu rewolucji w świecie polskich mediów, straciła pracę w Polskim Radiu. Gdy kilka dni temu widzowie spekulowali o ewentualnym opuszczeniu przez kobietę również telewizji publicznej, Anna Popek uspokajała podczas transmisji na żywo, że w niej pozostanie.

Zdaje się, że to nie są już aktualne informacje. Jak nieoficjalnie dowiedział się profil “Wirtualne Media”, dziennikarka nie wróci do prowadzenia programu śniadaniowego. Sama zainteresowana nie chciała odpowiadać na pytania w tym temacie. Być może skorzysta z sugestii swoich fanów, którzy zorganizowali ostatnio sondę z pytaniem: “Czy chciałbyś oglądać autorski program Anny Popek w TV Republika?”? Na kolejne informacje chyba będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Tagi: Anna Popek