Niepokojące wieści docierają do nas z Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, stan zdrowia Karola III może być gorszy, niż dotychczas sądzono. Brytyjskie media donoszą, że rodzina królewska przygotowuje się do specjalnej procedury Menai Bridge. Wyjaśniamy, o co chodzi.
Od niemal czterech miesięcy wiemy o tym, że księżna Kate zmaga się z chorobą nowotworową. Przez długi czas nie pojawiała się publicznie, a tysiące osób zamartwiało się o jej stan zdrowia. Żona księcia Williama po raz pierwszy wyszła do poddanych miesiąc temu, teraz pojawiła się na to kolejna okazja. Z jej miny da się wyczytać wszystko.
Nie żyje słynny brytyjski aktor. Bernard Hill jest znany z występów w takich filmach jak “Władcy Pierścieni” czy “Titanic”. Zmarł w wieku 79 lat.
U księżnej Kate wykryto nowotwór. Żona księcia Williama przekazała tę informację w przejmującym nagraniu wyemitowanym na antenie BBC. Krótko później Pałac Kensington stanowczo stwierdził, że będzie to ostatnie oświadczenie w tej sprawie i zaapelował o zapewnienie księżnej prywatności. Do mediów dotarły informacje o tym, kto napisał mowę Kate Middleton.
Już od kilku dobrych tygodni media obiegają plotki dotyczące stanu zdrowia Kate Middleton. Monarchini przeszła w styczniu planowaną operację jamy brzusznej i od tamtej pory słuch o niej zaginął. Niedawno została nagrana przez naocznych świadków na lokalnym targu, co jednak nie ukróciło plotek na jej temat. Niedawno dowiedzieliśmy się, do czego posunięto się w Wielkiej Brytanii.
Kontrowersyjny program „Magia nagości” ma zarówno swoich fanów, jak i przeciwników. Zanim format trafił do Polski, można było oglądać go między innymi w Wielkiej Brytanii. Jeden z uczestników zdecydował się na odważne wyznanie.
Studenci bez wątpienia nie będą zadowoleni po ostatniej decyzji. W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej premier Boris Johnson ogłosił, że rezygnują oni z popularnego programu polegającego na wymianie studenckiej, o nazwie Erasmus. Natomiast Brytyjscy studenci będą mieli możliwość do skorzystania z innych tego typu programów wymian międzyuczelnianych. Wielka Brytania oficjalnie pożegnała się z Unią Europejską 31 stycznia. Po zakończeniu bieżącego roku ma zakończyć się tzw. okres przejściowy w kraju. W związku z tym będą to ostatnie ważne zmiany, jakie dotkną mieszkańców wysp. Okazuje się, że razem ze zmianami studenci nie będą mogli przylatywać już do Wielkiej Brytanii w ramach Erasmusa.
Polacy mogą pojechać do kolejnego europejskiego kraju. Została otwarta specjalna trasa przewoźnika autokarowego Sindbad, który poinformował, że uruchamia przejazdy na trasie Polska- Wielka Brytania-Polska. Na razie podróż jest możliwa zaledwie do kilku miejscowości, jednak przewoźnik nie wyklucza, że w przyszłości będą uruchomione kolejne przystanki. By odbyć podróż, należy przestrzegać odpowiednich zasad.Polacy od 9 maja mogą podróżować do Wielkiej Brytanii liniami autokarowymi Sindbad. Firma poinformowała o otwarciu trasy na swojej stronie internetowej. Każdy przejazd musi odbywać się w rygorystycznych warunkach higienicznych.