Lifestyle.Lelum.pl > Święta

Święta

Papież Franciszek
04.04.2024 08:58 Papież Franciszek zaplanował swój pogrzeb. Rezygnuje z ważnego elementu

W ostatnim czasie słyszymy niepokojące doniesienia z Watykanu. Stan zdrowia papieża Franciszka nie jest najlepszy. Głowa Kościoła nie pojawiła się w Wielki Piątek na Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Teraz jeden z popularnych portali donosi, że Franciszek już zaplanował swój pogrzeb. Zdecydował się zrezygnować z ważnego elementu.

None
20.02.2024 16:14 Chcą zmienić datę ważnego święta. To ma sens

Zgodnie z tradycją, Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada. Od pewnego czasu pojawiają się jednak pomysły, aby datę tę zmienić. Teraz temat powrócił za sprawą złożonej do Sejmu petycji. 

Jak księża spędzają święta Bożego Narodzenia i sylwestra?, fot. Canva/Pexels, pixabay, TikTok/@ks.piotrjarosiewicz
22.12.2023 14:42 Szokujące jak księża spędzają święta i sylwestra, zajrzeliśmy w kuluary plebani. Ks. Piotr Jarosiewicz w szczerym wywiadzie

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wiele rodzin w tym czasie spotyka się przy wigilijnym stole i kultywuje tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niektórzy jednak te szczególnie dni obchodzą nieco inaczej. Wiele osób zastanawia się, jak wyglądają obchody świąt i sylwestra u duchownych. Na to pytanie odpowiedział nam popularny na TikToku ksiądz Piotr Jarosiewicz. Na portalu można go znaleźć pod nazwą @ks.piotrjarosiewicz.

Święta
24.12.2022 15:04 Bliscy nie mieli czasu, żeby przyjechać do niego na święta. Zrealizował wstrząsający plan, przyjechali wszyscy

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, który wszyscy powinni spędzić w gronie najbliższych, nie zostawiając przy tym nikogo samego. Niestety pęd dzisiejszego świata sprawił, że wiele osób po prostu o tym zapomina. W dobitny sposób przypomniała o tym firma Edeka, której reklama przytacza poruszającą historię. Wspomniany spot może nieźle wzruszyć, ale przede wszystkim niesie ze sobą szalenie ważne przesłanie. Nie zostawiajmy nikogo samego w tym czasie.

święta
23.12.2022 21:59 Od lat organizuje święta i… każe za to płacić całej swojej rodzinie. „To nie mój problem”

Jest mamą i babcią a od swoich bliskich pobiera opłaty za wspólne święta. 63-letnia Caroline Duddridge z walijskiego Cardiff znalazła osobliwy sposób na bożonarodzeniową oszczędność. Każdy organizator Wigilii wie, że rodzinna, świąteczna kolacja bywa sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Zwłaszcza, gdy mowa o kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu osobach przy stole. Niektórzy dzielą się obowiązkami, inni znajdują radość w osobistym doglądaniu przygotować. Tymczasem pewna Walijka znalazła niecodzienny sposób.

R
03.04.2021 16:17 Tłumy Polaków w wielkich kolejkach tuż przed zamknięciem sklepów

Polacy tłumnie ruszyli dziś na zakupy. W Wielką Sobotę większość popularnych dyskontów zamykała swe podwoje o godz. 13:00. Tuż przed tym na ulicach dały się zauważyć gigantyczne kolejki. Zdjęcia sprzed sklepu mięsnego udowadniają, że popyt na poszczególne produkty nie słabł mimo rychłego zamknięcia niektórych punktów sprzedaży. Zakupy to już niemal nieodzowny element każdych świąt. Nie inaczej sprawy mają się przed Świętami Wielkiej Nocy. Zdjęcia wykonane przez reportera naszej grupy mediowej udowadniają, że dziesiątki Polek i Polaków rzutem na taśmę próbowało zdobyć ostatnie niezbędne pozycje z listy zakupów.

Anna Lewandowska
25.12.2020 16:53 Lewandowscy pokazali rodzinne zdjęcie przy choince. Internautom opadły szczęki, wszyscy patrzą tylko na Klarę

Polki i Polacy rozkoszują się świętami Bożego Narodzenia. Internet zalała fala świątecznych życzeń i uśmiechów. Również Anna Lewandowska dodała zdjęcie, na którym pozuje razem z córkami oraz sławnym mężem. W tle widać pięknie ubraną choinkę. Na fotografii po raz pierwszy możemy zobaczyć uśmiech Klary — starszej pociechy pary sportowców. Anna Lewandowska i Robert Lewandowski tegoroczne święta postanowili spędzić w Polsce. Trenerka nie ukrywała, że w tym roku wszystko wygląda u nich nieco inaczej, trochę ze względu na pandemię koronawirusa.

Biedronka
25.12.2020 09:22 Zaczęło się w nocy, jest oficjalne potwierdzenie. Wielu z nas nie miało pojęcia o planach rządu, właśnie próbują ratować święta niektórych Polaków

W czwartek grupa medyków wyruszyła do Wielkiej Brytanii. Polacy, po przylocie na lotnisko Gatwick, jeszcze w nocy, udali się prosto do Dover. Medycy będą pomagać w testowaniu tysięcy kierowców czekających, by wydostać się z wysp do Eurotunelu i wrócić do domu na święta. Korek ciężarówek od kilku dni stoi tuż przy wjeździe do kanału La Mache. Z uwagi na nową mutację koronawirusa Wielka Brytania wprowadziła całkowity lockdown. Z kolei Francja zamknęła granice z wyspami na 48 godzin w poniedziałek. W związku z tym został zamknięty jeden z najważniejszych kanałów przewozowych z wysp do Europy. Polacy tracą cierpliwość, w nocy na pomoc ruszyła specjalna ekipa.

Kaufland
15.12.2020 13:53 Prezenty dla całej rodziny

Bez czego nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia? Bez wspólnego ubierania choinki, bez pieczenia pierniczków, a także bez wzajemnego obdarowywania się prezentami. Jak pokazuje badanie, w 2020 roku wydatki na święta będą co prawda o 29 proc. niższe niż w roku ubiegłym, jednak Polacy nie zamierzają oszczędzać na prezentach. Szacuje się, że będą stanowiły one ponad 50 proc. wartości tegorocznego koszyka. W odpowiedzi na potrzeby klientów w sklepach Kaufland, jak co roku, znajdziemy propozycje upominków dla całej rodziny w atrakcyjnych cenach.

Biedronka
28.11.2020 14:07 Andrusiewicz zabrał głos ws. kontroli limitu osób na kolacji wigilijnej. Ważne słowa o policji i wojsku, możliwe mandaty

Wojciech Andrusiewicz zabrał głos w sprawie świąt. Skoro obowiązuje przepis regulujący liczbę gości mogących zasiąść do wigilijnego stołu, możemy spodziewać się mandatów za niespełnienie przepisu. Rzecznik resortu zdrowia zapewnia jednak, że wojsko i policja nie będzie kontrolować polskich domów. Rzecznik zdrowia wyjaśnił, że Polacy są zobowiązani do przepisu się dostosować. Regulacja ma określić, w jaki sposób spędzimy święta i Wigilię w tym roku. Andrusiewicz zaznaczył jednak, że w razie konieczności, w jednostkowych przypadkach policja może wystawić mandat.

święta
07.11.2020 22:01 ŚWIĘTA W YES PEŁNE BLASKU

Biżuteria to prezent, który zatrzymuje emocje, wspomnienia i magię najważniejszych chwil na zawsze. Z myślą o celebracji wspólnych momentów w YES trwa promocja, w której na drugą i każdą kolejną sztukę biżuterii jest 20% rabat. YES proponuje wzory z mistycznej i pełnej światła kolekcji Cassiopeia lub wyrażanie siebie z kolekcją Medaliony, w której każdy kamień i symbol niesie w sobie niezwykłe znaczenie. Świąteczny nastrój podkreśli także najnowsza kolekcja Vintage Rose, która w subtelny sposób nawiązuje do stylu vintage bogatą, ozdobną oprawą, jednocześnie sięgając po zaskakujące unikatowym blaskiem połączenie morganitów i różowego złota. Święta to czas spełniania marzeń, również tych o wzorach z naszych bestsellerowych kolekcji – to dobry pomysł, by przyjrzeć się bliżej wyrafinowanej prostocie kolekcji Art Deco i ujmującej symbolice BeLoved.

wigilia
12.10.2020 14:03 Niestety, potwierdzono przykre doniesienia o Bożym Narodzeniu 2020. Nadchodzące święta będą zupełnie inne

Na takich jarmarkach nie będzie można spożywać alkoholu, ruch będzie odbywał się ulicami jednokierunkowymi, będzie obowiązek noszenia maseczek, dostępne będą miejsca siedzące. Możemy się tylko domyślać, że kwestią czasu jest podjęcie podobnych decyzji przez polski rząd, i zarekomendowanie Polakom pozostanie w domach. Boże Narodzenie 2020: w Niemczech podjęto już pierwsze decyzje dotyczące obchodów najbardziej ulubionych świąt w roku. Epidemia nie śpi, a rządzący nie chcą doprowadzić do nagłego rozprzestrzeniania się wirusa.Boże Narodzenie 2020: odwołane jarmarki, nie będzie wigilii firmowych, co jeszcze?W Niemczech już podjęto decyzje dotyczące obchodów świątecznych. W wielu miejscach kraju odwołano większość jarmarków i tak, świąteczne, tradycyjne wydarzenia nie odbędą się m.in. w Dreznie, Bonnie, Kolonii czy Dachau. W innych częściach kraju zdecydowano, że jarmarki się odbędą, ale w bardzo surowym reżimie sanitarnym i organizacyjnym.Boże Narodzenie 2020 nie będzie takie jak co roku. O ile mogliśmy spodziewać się, że tak się stanie, nikt nie wiedział, że decyzje mogą zostać podjęte tak szybko. Nasi zachodni sąsiedzi już podejmują pierwsze działania, decyzje naszego rządu to najpewniej tylko kwestia czasu. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało zaskakujący komunikat. Dotyczy wszystkich Polaków Specjalistyczny sprzęt WOŚP, na który wszyscy się zrzucaliśmy, zajęty przez Konstantego Radziwiłła. Zdruzgotany Jurek Owsiak prosi o reakcję Wielokrotnie widzieliśmy ją w TVP, niestety nie żyje. Jej kultowa rola na zawsze zostanie w pamięci widzów

Ranczo
29.12.2019 11:40 Paweł Królikowski święta spędził w szpitalu. Aktor jest w poważnym stanie

Paweł Królikowski na chwilę przed Bożym Narodzeniem trafił do szpitala. Uwielbiany aktor tegoroczne święta spędził na oddziale neurochirurgii. 58-latek tego dnia pojawić się miał na Wigilii Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Na miejsce jednak nie dotarł. Rodzina i najbliżsi przyjaciele w trudnym czasie nie odstępowali go nawet na krok. W związku z poważnymi problemami zdrowotnymi 58-latek już kilka miesięcy temu trafił do szpitala. Tuż przed świętami ponownie trafił do jednej z placówek w Warszawie, a jego stan był na tyle poważny, że święta spędził z dala od rodzinnego domu. Informacje o złym stanie zdrowia aktora potwierdził Antoni Królikowski.

dziewczynka
26.12.2019 11:53 Dziewczynka kupiła kartkę świąteczną w Tesco. W środku schowany był list z błaganiem o pomoc

Dziewczynka wybrała się z rodzicami na świąteczne zakupy do Tesco, podczas których kupiła kilka kartek dla przyjaciół. W środku jednej z nich znalazła list z błaganiem o pomoc i prośbą o powiadomienie pewnej osoby. Nikt nie spodziewał się, że rodzinny wypad do sklepu skończy się tak dramatycznie. Na zakupach dziewczynka nie zaglądała do środka swoich kartek. Wybrała takie z najładniejszej obrazkami i zabrała je do domu. Nie podejrzewała, że ta z wizerunkiem kotka nie będzie tylko zwykłym prezentem dla koleżanki. Wszystko od razu pokazała rodzicom, a ci nagłośnili sprawę.

wróżby
25.12.2019 17:09 5 świątecznych wróżb, które przepowiedzą, jaki czeka cię przyszły rok. Trzecią muszą koniecznie zrobić single

Wróżby świąteczne przepowiedzą, jak będzie wyglądał przyszły rok. Lista pięciu przepowiedni sprawdzi się w wielu przypadkach, a trzeci punkt koniecznie muszą wykonać single. Nie jest to trudne, za to przynosi mnóstwo zabawy i sprawia, że możemy lepiej przygotować się na nadchodzący czas. Wróżby świąteczne to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną i poznanie przyszłości. Zdradzą one tajemnice dotyczące życia uczuciowego, zawodowego oraz to, czy w nowym roku możemy liczyć na przypływ gotówki. Wiele z nich wywodzi się z dawnych czasów, kiedy święta wyglądały zupełnie inaczej.

24.12.2019 12:37 Kupiła świąteczną ozdobę na wyprzedaży. Minęło trochę czasu, zanim zorientowała się, co przyniosła do domu

Zakupy przedświąteczne są przeważnie dokonywane na ostatni moment. Czasami potłucze się jakaś bombka, kot postanowi zepsuć jeszcze jedna rzecz, albo w ostatniej chwili przypomni nam się o jakimś drobiazgu. Bywa i tak, że po prostu jesteśmy akurat na zewnątrz przed wigilią i wpadnie nam w oko coś dosłownie idealnego. W takiej właśnie sytuacji znalazła się ta kobieta. Kobieta nie planowała zakupić niczego niezwykłego. Wybrała się tylko na ostatnie przedświąteczne zakupy. Wówczas w oczy wpadła jej ostatnia bombka. Nie spodziewała się, że jej znalezisko będzie aż tak niezwykłe. Jednak wystarczyło, by wystarczająco wyraźnie przyjrzała się temu, co znajdowało się w bombce, żeby zrozumieć, że nie może jej zachować.

żel do mycia rąk
22.12.2019 19:57 Manicure na święta z Kabos. Inspiracje z nową kolekcją GeLike Midnight Bells

Manicure na święta może być naprawdę stylowy! Kolekcja Midnight Bells to 5 kolorów lakierów z drobinką, idealnych na zbliżające się święta oraz karnawał! Z pewnością dodadzą blasku Twojej stylizacji w nadchodzącym czasie. Kabos prezentuje nową kolekcję lakierów hybrydowych GeLike – Midnight Bells. To seria 5 świątecznych kolorów z mieniącymi się drobinkami. Wypróbuj pomysły marki na świąteczne paznokcie i zainspiruj innych!

boże narodzenie
22.12.2019 18:38 Pięć żon uklękło przed swoimi mężami i powiedziało jedno zdanie. Zdjęcie sprzed 100 lat ukazuje najbardziej poniżającą świąteczną tradycję

Boże Narodzenie to piękne święto, które, nawet kiedy oderwane już trochę od tradycji religijnych, budzi w nas jak najbardziej pozytywne skojarzenia. Często zdarza nam się zapominać, że te święta są przecież przez nas świętowane od tysiącleci, a zatem wiążą się z nimi również tradycje, które nam wydają się co najmniej niestosowne. W tym pięknym świątecznym czasie wolimy myśleć tylko o pozytywnych aspektach świąt, ale prawda jest taka, że Boże Narodzenie, jak wszystko na tym świecie, było obchodzone w bardzo różny sposób. Zresztą — wciąż jest. W różnych częściach świata panują najróżniejsze tradycje. Te zmieniały się także na przestrzeni lat, niestety kiedyś potrafiły być bardzo nieprzyjemne.

Dominika Gwit
21.12.2019 12:32 Dominika Gwit zostanie drugą Dorotą Szelągowską? Gwiazda pokazała świąteczny dom

Dominika Gwit podzieliła się z internautami wrażeniami z przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Jej dom wygląda teraz naprawdę cudownie! Jak gwiazda poradziła sobie ze świątecznymi wyzwaniami? Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który spędzamy z bliskimi na wspólnym śpiewaniu kolęd, jedzeniu rozmowach i słodkim lenistwie. By te wszystkie przyjemne rzeczy mogły nastąpić, każda gospodyni domowa musi wypełnić pewną świecką tradycję — świąteczne przygotowania. Dominika Gwit podzieliła się z internautami tym, jak przystroiła swój dom. Musimy przyznać, że efekt jest na tyle dobry, że Dominika mogłaby stanowić konkurencję dla Doroty Szelągowskiej…

pies
20.12.2019 12:07 Rodzina pozbywa się starszych i chorych na święta? „Staruszka płakała w karetce, że zawadza rodzinie i chce już umrzeć”

Rodzina potrafi w okrutny sposób traktować najbliższych. W okresie świątecznym starsze i chore osoby bez wskazań medycznych lądują w szpitalach, bo w domach… przeszkadzają. Staruszka płakała w karetce, że zawadza rodzinie i chce już umrzeć – opowiada ratownik Adam Stępka w rozmowie z lodz.wyborcza.pl. Temu, jak rodzina traktuje starszych, przyjrzeli się dziennikarze łódzkiej Gazety Wyborczej. Z rozmów z pracownikami medycznymi wynika, że święta to czas, kiedy szpitale są przepełnione. Duża część tych osób mogłaby przebywać w domach, jednak bliscy nie chcą ich tam widzieć.